Connect with us

Świat

Jeden martwy, dziesiątki rannych, gdy silne wiatry załamują scenę na festiwalu w Hiszpanii

Published

on

CULLERA, Hiszpania, 13 sierpnia (Reuters) – Jedna osoba zginęła, a dziesiątki zostało rannych, gdy silny wiatr zawalił część głównej sceny na festiwalu muzyki tanecznej w pobliżu hiszpańskiego miasta Walencja wcześnie w sobotę, podały służby ratunkowe.

Inna infrastruktura również została uszkodzona, gdy podmuchy wiatru uderzyły w Medusa Festival, ogromny festiwal muzyki elektronicznej odbywający się przez sześć dni w mieście Cullera na wschodnim wybrzeżu.

Trzydzieści dwie osoby zostały zabrane do szpitala, a trzy pozostały tam od sobotniego popołudnia, poinformowali regionalni urzędnicy ds. zdrowia.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Organizatorzy zapowiedzieli, że dla bezpieczeństwa uczestników odwołają resztę festiwalu.

„Jesteśmy całkowicie zdruzgotani i zasmuceni tym, co wydarzyło się dziś rano”, powiedzieli wcześniej organizatorzy na stronie festiwalu na Facebooku, dodając, że „ekstremalne” warunki pogodowe spowodowały uszkodzenia różnych elementów infrastruktury na terenie festiwalu.

„Około czwartej nad ranem niespodziewane i gwałtowne silne wiatry zniszczyły niektóre obszary festiwalu, zmuszając kierownictwo do podjęcia natychmiastowej decyzji o ewakuacji sali koncertowej w celu zapewnienia bezpieczeństwa gościom, pracownikom i wykonawcom” – powiedzieli organizatorzy.

Na festiwalu, na którym w sobotę wystąpił francuski DJ David Guetta, w piątek przez całą noc zaplanowano występy DJ-ów na pięciu scenach. DJ Miguel Serna był na głównej scenie swojego występu od 3 rano do 4 rano, kiedy doszło do incydentu.

„To było kilka napiętych minut, nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem” – napisał na Instagramie.

„Tragedia wydarzyła się tuż pod koniec mojej sesji na głównej scenie, tuż poniżej, co było najcięższym hitem (obszar). Było kilka chwil grozy, nadal jestem w szoku.”

READ  Moskiewska policja aresztowała brata przywódcy opozycji Nawalnego

Narodowa agencja meteorologiczna AEMET poinformowała, że ​​w nocy na lotnisku w Alicante w regionie Walencji odnotowano „silne podmuchy wiatru i nagły wzrost temperatury”.

„Nagle wiał silny wiatr, bardzo gorące powietrze, cały piasek zaczął się poruszać, widzieliśmy latające namioty” – powiedział jeden z uczestników festiwalu, który nazywał się Laura.

„Ludzie przychodzili z koncertów i według nich fragmenty sceny, drewno, zostały zdmuchnięte, był bałagan”.

Krajowy nadawca TVE pokazał obrazy silnych podmuchów wiatru uderzających w namioty i markizy festiwalowe w środku nocy, gdy ludzie osłaniali oczy przed warunkami podobnymi do burzy piaskowej.

„Jesteśmy w szoku, ponieważ byliśmy 30 metrów od sceny. To mogłem być ja, mógł to być każdy” – powiedział TVE Jesus Carretero, który był na festiwalu ze swoim bratem.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe reportaże: Jessica Jones i Elena Rodriguez Pisanie: Jessica Jones Montaż: Kirsten Donovan, Ros Russell i Frances Kerry

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.