Connect with us

Sport

JD Sports przejmuje brytyjską markę męską Oi Polloi

Published

on

Brytyjski gigant odzieży sportowej JD Sports podobno kontynuuje szaleństwo zakupów po tym, jak ujawniono, że wykupił butik z odzieżą męską z siedzibą w Manchesterze Oi Polloi.

JD Sports kupił sklep Northern Quarter kultowej marki i aktywa internetowe na początku tego roku – a prezes Peter Cowgill został dyrektorem zarządzającym firmy, według The Business Desk.

Firma Oi Polloi została założona ponad 20 lat temu przez Steve’a Sandersona i Nigela Lawsona. Według The Business Desk obaj odchodzą teraz z biznesu.

Ten stosunkowo niewielki zakup jest ostatnim z serii przejęć JD Sports w ostatnich miesiącach.

JD Sports nadal poszerza swoje portfolio

W marcu firma zakończyła przejęcie za 495 milionów dolarów amerykańskiej marki obuwniczej DTLR. W tym samym tygodniu firma przejęła 60-procentowy pakiet większościowy w Poland Marketing Investment Group (MIG) za nieujawnioną cenę.

W styczniu firma kupiła niezależnego sprzedawcę odzieży męskiej Wellgosh z siedzibą w Leicester – zaledwie kilka tygodni po wykupieniu amerykańskiego sprzedawcy butów Shoe Palace.

JD Sports ogłosił w lutym, że zebrał 464 miliony funtów poprzez umieszczenie nowych akcji w celu sfinansowania dodatkowych przejęć. Firma stwierdziła wówczas, że rozważa „dodatkowe opcje finansowania w celu zwiększenia jej elastyczności w inwestowaniu w przyszłe możliwości strategiczne i że może to obejmować nie prewencyjne plasowanie akcji”.

Firma była również postrzegana jako pionier w wyścigu o aktywa Debenhams lub Arcadia na początku tego roku, ale ostatecznie wycofała się z wyścigu.

W ciągu 52 tygodni zakończonych 30 stycznia 2021 r. Przychody JD Sports wzrosły do ​​6,17 mld USD z 6,11 mld USD rok temu.

Zysk firmy przed opodatkowaniem i pozycjami specjalnymi wyniósł 421,3 mln GBP w porównaniu z 438,8 mln GBP rok temu, ale nadal był powyżej oczekiwań analityków.

READ  Podsumowanie ATP: Diego Schwartzman przybywa do dystryktu Cordoba | Sporty
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.