Connect with us

Najważniejsze wiadomości

JD com : partner logistyczny największej w Polsce sieci detalicznej Biedronka

Published

on

JD com : partner logistyczny największej w Polsce sieci detalicznej Biedronka

przez Xinyi Guan i Yuchuan Wang

JD Logistics i Biedronka, największa polska sieć detaliczna, ogłosiły 3 grudnia wspólne nawiązanie partnerstwa, w ramach którego polski gigant spożywczy wykorzysta możliwości magazynowe i dystrybucyjne JD Logistics w kraju do realizacji zamówień online oraz online – Expand business.

JD Logistics zarządza ponad 1500 magazynami w Chinach i za granicą i specjalizuje się w dostarczaniu klientom kompleksowych usług zintegrowanego łańcucha dostaw. Magazyn o powierzchni 15 000 m² w Polsce został przystosowany do realizacji wszystkich zamówień internetowych Biedronki i umożliwienia szybkiej dostawy w ciągu zaledwie 24 godzin. Jest to możliwe dzięki systemowi zarządzania magazynem firmy JD, który zarządza zapasami na poziomie SKU i zwiększa dokładność dostaw i zapasów do 99,5%, co jest najlepszą w branży wydajnością.

„JD Logistics jest zaszczycony współpracą z Biedronką” – powiedział Zhong Zhang, Senior Director JD Logistics Europe. „Nasze silne możliwości kompleksowego łańcucha dostaw i doświadczenie w realizacji wielokanałowej pomogą napędzać transformację biznesu internetowego Biedronki”.

„Logistyka e-commerce wymaga dogłębnej wiedzy i cieszymy się, że JD Logistics jest silnym partnerem w rozwoju naszego biznesu handlu internetowego” – powiedział Jakub Knauer, kierownik projektu logistycznego w Biedronce. „Wspólnie udało nam się stworzyć krajobraz zintegrowanych systemów informatycznych do efektywnego inwentaryzacji oraz zarządzania wychodzącymi i przychodzącymi towarami. Usługi JD Logistics umożliwiły nam sprawną realizację zamówień internetowych, nawet w obliczu 17-krotnego wzrostu dziennej liczby zamówień.”

JD Logistics jest wiodącym dostawcą opartych na technologii rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw i usług logistycznych oraz spółką zależną JD.com, detalisty handlu elektronicznego. Obecnie międzynarodowa działalność JD Logistics obsługuje około 90 magazynów celnych, międzynarodowych magazynów wysyłkowych i magazynów zagranicznych, obejmujących łącznie około 900 000 metrów kwadratowych GFA, przy wzroście o ponad 70 procent rok do roku.

READ  Oleksy z Polski zdobywa nagrodę FIFA dla najlepszego gola roku

Jeronimo Martins Polska SA jest właścicielem Biedronki – największej sieci detalicznej w Polsce, która działa na polskim rynku od 27 lat. Na koniec III kwartału 2022 roku sieć liczyła 3304 sklepy w ponad 1100 miastach.

([email protected])

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *