Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Jarosław Kaczyński po szczycie w Brukseli: Udało nam się wszystko, co było możliwe

Published

on

„Udało nam się wszystko, co było teraz możliwe, z jednej strony zabezpieczyć pozycję naszego kraju we wspólnocie, az drugiej wzmocnić polski budżet i polską gospodarkę ogromnym zastrzykiem pieniędzy” – powiedział Jarosław Kaczyński po szczycie w Brukseli. Uzgodnienia dotyczące budżetu UE na najbliższe lata.

Zdaniem prezesa PiS w rozmowie z Gazetą Polską „udało nam się pozyskać instrumenty, dzięki którym obrona naszej suwerenności, która jest zadaniem ciągłym, jest nieporównywalnie skuteczniejsza niż bez tego porozumienia”.

Zapytany, czy ze strony Zjednoczonej Prawicy również pojawiły się głosy, że trzeba domagać się uchylenia przepisu ustanawiającego mechanizm oceny praworządności, Kaczyński powiedział: „Nikt, kto wyraża tę opinię, nie wydaje się być aby zrozumieć, nawet gdyby ten mechanizm został usunięty, można by go ponownie wprowadzić za kilka miesięcy, a wtedy nie bylibyśmy w stanie go zablokować.

Przeczytaj też: Rzecznik rządu Interii: Ziobro i Gowin wiedzieli o tym

Wicepremier i szef PiS liczą się – jak mówi – że „większość UE zerwie porozumienie”.

„Nie jesteśmy naiwni. I dlatego uważam, że umowy dają nam mocne argumenty w walce o nasze interesy. A jeśli nasi partnerzy dotrzymają słowa, tym lepiej, bo wtedy okaże się, że wygraliśmy wszystko, co wygraliśmy może ”- mówi Kaczyński i dodaje:„ Ta umowa jest jak szabla, którą możemy użyć w razie ataku.

Prezes PiS odniósł się również do kwestii „stabilności rządzącej większości”.

– Mam nadzieję, że zwycięży zdrowy rozsądek i troska o interesy Polski. Jesteśmy szerokim obozem politycznym, nie jest tajemnicą, że w Zjednoczonej Prawicy są grupy, które czasami różnią się znacznie w niektórych kwestiach, ale niemniej jednak uznać, że tylko to Większość rządowa jest w stanie najefektywniej zreformować nasz kraj, rozwijać go i bronić swojej suwerenności – powiedział Kaczyński.

READ  Stopy procentowe w Polsce bez zmian. Bilans ryzyka zniekształcony w stosunku do poprzednich cięć

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *