Connect with us

Świat

Japońska kolejka górska zamyka się po zgłoszeniu przez kierowców złamanych kości

Published

on

Kolejka górska Do-Dodonpa w Japonii, która wije się z widokiem na górę Fuji, jest jedną z pożądanych cech Fuji-Q Highland Park od czasu jego otwarcia w 2001 roku.

Jako jedna z najszybszych kolejek górskich na świecie, Do-Dodonpa może ścigać się od zera do 180 km/hw 1,56 sekundy.

Jednak lokalni urzędnicy prefektury Yamanashi powiedzieli w zeszłym tygodniu, że kolejka górska została wyłączona z powodu kontroli bezpieczeństwa po tym, jak czterech pasażerów zgłosiło złamania szyi i kręgosłupa.

Gubernator Yamanashi, Kotaro Nagasaki, skrytykował operatorów parku, który znajduje się około 120 kilometrów na południowy zachód od Tokio, za niepodjęcie środków ostrożności lub za to, że wcześniej nie zaalarmowali rządu.

„Myślę, że gdyby zgłosili je wcześniej i podjęli odpowiednie działania, niektórym wypadkom można by było zapobiec” – powiedział Nagasaki podczas piątkowej konferencji prasowej.

Według prefektury Yamanashi dwie kobiety i dwóch mężczyzn w wieku od 30 do 50 lat doznało złamań szyi lub kręgosłupa między grudniem a tym miesiącem.

Kimie Konishi, rzeczniczka Fuji-Q Highland, powiedziała, że ​​park sprawdził tory i sprzęt oraz sprawdził prędkość kolejki górskiej po tym, jak pasażerowie zgłosili obrażenia, ale nie znaleźli żadnych problemów. Urzędnicy parku zgłosili każdy wypadek na policję, powiedziała, ale nie przekazali raportów bezpośrednio rządowi aż do czwartego wypadku, który miał miejsce 2 sierpnia.

„Powinniśmy zgłosić się wcześniej” – powiedziała w rozmowie telefonicznej. „Teraz mamy nadzieję, że ranni jak najszybciej wyzdrowieją”.

Pani Konishi dodała, że ​​wszyscy pasażerowie zostali poinstruowani, aby utrzymywali kontakt z zagłówkami i oparciem pleców, ale niektórzy z rannych pasażerów powiedzieli personelowi parku, że mogli pochylać się do przodu podczas jazdy.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *