Connect with us

Świat

Japończycy niecierpliwie czekają na wirusy

Published

on

TOKIO (AP) – Pociągi pełne osób dojeżdżających do pracy wracających do pracy po tygodniowych wakacjach narodowych. Sfrustrowani młodzi ludzie piją na ulicy, ponieważ bary są zamknięte. Protesty zaplanowane w związku z ewentualną wizytą szefa olimpijskiego.

Wraz z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Japonii na jedenaście tygodni przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio, jeden z najmniej zaszczepionych krajów na świecie wykazuje oznaki stresu społecznego i politycznego.

Rząd, zdesperowany, by pokazać zaniepokojonej opinii publicznej, że kontroluje wysiłki związane z wirusem, pomimo promowania masowego wydarzenia sportowego, któremu sprzeciwia się rosnąca liczba Japończyków w pandemii, ogłosił w piątek decyzję o przedłużeniu i przedłużeniu stanu wyjątkowego Tokio i inne obszary do 31 maja.

Dla premiera Yoshihide Sugi oświadczenie nadzwyczajne jest zarówno środkiem zdrowotnym, jak i działaniem politycznej równowagi, ponieważ narasta krytyka widocznej determinacji Japonii do zorganizowania igrzysk olimpijskich za wszelką cenę.

Spekulowana wizyta przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasa Bacha w połowie maja stała się „niezwykle trudna” ze względu na rozszerzenie sytuacji kryzysowej – przyznał podczas piątkowej konferencji prasowej minister olimpijski Seiko Hashimoto.

Japonia uniknęła wprowadzenia trudnej blokady w celu powstrzymania infekcji, a zęby były nieliczne w poprzednich stanach zagrożenia, a ludzie i firmy byli w stanie zignorować przepisy. Środki te zostały obecnie zaostrzone, ale wynikają z faktu, że obywatele są bardziej niecierpliwi i mniej chętni do współpracy, co sprawia, że ​​deklaracja nadzwyczajna jest mniej skuteczna.

Obecny stan wyjątkowy w prefekturach Tokio i Osaka, Kioto i Hyogo na zachodzie powinien zakończyć się we wtorek. Suga powiedział, że jego rząd zdecydował się rozszerzyć ją na tych obszarach i objąć Aichi w środkowej Japonii i Fukuokę na południu.

W piątek, dwa dni po powrocie urlopowiczów „Złotego Tygodnia”, Tokio odnotowało 907 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, co stanowi gwałtowny wzrost w porównaniu z 635, kiedy w stolicy rozpoczął się stan wyjątkowy w zeszłym miesiącu, ale znacznie powyżej celu 100, że niektórzy eksperci zalecają.

READ  Gang ransomware grozi obaleniem rządu Kostaryki

Urzędnicy i eksperci twierdzą, że znacznie mniej osób mogło zostać przebadanych pod kątem wirusa w czasie wakacji, kiedy zamknięto wiele ośrodków testowych i szpitali, ostrzegając, że liczby w okresie wakacyjnym i bezpośrednio po nim mogą nie odzwierciedlać rzeczywistości.

W czasie wakacji znacznie więcej osób niż w zeszłym roku odwiedziło atrakcje turystyczne w Kioto i Nara, chociaż chcieli zostać w domu. W zamkniętych parkach i na ulicach w centrum Tokio młodzi ludzie gromadzili się z piwem w puszkach i przekąskami, ponieważ miejsca do picia były zamknięte. Kiedy wakacje dobiegły końca, wiele próśb o pracę zdalną stawiało opór i wracało do swoich biur w przepełnionych pociągach.

Przedłużenie zaostrza niepewność co do spekulowanej wizyty przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasa Bacha 17 maja oraz co do tego, czy Japonia może bezpiecznie gościć przełożone z zeszłego roku igrzyska olimpijskie, które obecnie planowane są na 23 lipca na sierpień. 8th.

Pomimo krytyki, że wirusy wolno podejmują działania związane z wirusami, Suga niechętnie szkodzi gospodarce już zniszczonej przez pandemię i obiecał, że stan wyjątkowy będzie „krótki i intensywny”, mimo że eksperci twierdzą, że nieco ponad dwa tygodnie to za mało, aby skutecznie spowalniają infekcje.

Trwająca sytuacja kryzysowa jest trzecią w Japonii, która nastąpiła zaledwie miesiąc po zakończeniu wcześniejszej akcji w rejonie Tokio.

Mniej rygorystyczne środki quasi-nadzwyczajne zostaną rozszerzone z obecnych sześciu do ośmiu prefektur, w których bary i restauracje muszą być zamykane wcześniej.

W Japonii od czasu wybuchu pandemii odnotowano około 616 000 przypadków, w tym około 10 500 zgonów.

Eksperci twierdzą, że systemy medyczne w najbardziej dotkniętej Osace znalazły się pod silną presją z powodu wybuchu COVID-19, który utrudnia normalną opiekę zdrowotną. Wielu pacjentów zmarło niedawno w domu po pogorszeniu się ich stanu w oczekiwaniu na wolne miejsca w szpitalach.

READ  Nowe interfejsy wideo brata meksykańskiego prezydenta zabierającego stosy gotówki

Wcześniejsza reakcja w sytuacjach awaryjnych zatwierdziła tylko nieobowiązkowe wnioski. W lutym rząd zaostrzył ustawę o środkach antywirusowych, która pozwala władzom wydawać wiążące polecenia dla mniej istotnych firm, aby zmniejszyć lub zamknąć godziny pracy w zamian za odszkodowanie dla tych, którzy przestrzegają, i kary za naruszenia.

Wymagania dotyczące wyłączania są nieco złagodzone. Bary, studia karaoke i większość innych miejsc rozrywki muszą pozostać zamknięte do końca maja. Jednak domy towarowe mogą pracować krócej, a stadiony i sale koncertowe mogą pomieścić do 5000 osób lub połowę ich pojemności.

Noszenie masek, przebywanie w domu i inne środki dla ogółu społeczeństwa pozostają niewiążącymi pytaniami.

Rząd był również krytykowany za wprowadzenie szczepień ślimakowych, które w pełni objęły mniej niż 1% populacji od czasu rozpoczęcia szczepień w połowie lutego.

___

Współautor prasy, Foster Klug, przyczynił się do powstania tego raportu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.