Connect with us

technologia

Jakość obrazu z telewizora: 6 szybkich kroków do lepszego obrazu niezależnie od ceny telewizora

Published

on

Ile czasu spędziłeś przez lata patrząc na swoje Gadżety pracować tak, jak chcesz? Od ikon, przez tapety, po dzwonki, możesz bawić się bez końca.

Przed aktualizacją iPhone’a na iOS 14 utknąłeś z Safari jako domyślną przeglądarką i Apple Mail do e-maili. Teraz możesz to zmienić na jedną z wielu opcji. Dotknij lub kliknij, aby dostosować aplikacje na iPhone’a oni chcieć.

Jeśli masz komputer z systemem Windows, przygotuj się, aby zobaczyć, co do tej pory przegapiłeś. Od kolorowych projektów przez tryb ciemny po ciasne menu Start — dostosowanie urządzenia zajmuje tylko kilka minut. Dotknij lub kliknij tutaj, aby uzyskać szczegółowe instrukcje.

Co jest z twoim TELEWIZJA? Idź do sklepu z elektroniką, a nowe modele są oszałamiające. Obrazy są jasne i ostre. Potem zabierasz go do domu i nie jest to takie imponujące. Czemu? Twoje ustawienia mogą być błędne.

1. Kompensacja ostrości

Można by pomyśleć, że zwiększenie ostrości wyostrzy obraz, ale w większości nowoczesnych telewizorów działa to odwrotnie. Zamiast tego ostrość kontroluje wzmocnienie krawędzi. Podkreśla krawędzie obrazów konturem lub aureolą.

To ustawienie może sprawić, że obrazy będą wyglądały na ostrzejsze, ale również stracisz szczegóły. Wzmocnienie krawędzi ukrywa szczegóły i sprawia, że ​​obraz wygląda mniej naturalnie.

Jeśli korzystasz z jednego z zaprogramowanych trybów kinowych lub filmowych w telewizorze, ostrość jest domyślnie zmniejszona. Aby samodzielnie zoptymalizować to ustawienie, zmniejsz ostrość, aż nie będzie już widać żadnych konturów.

Aby uzyskać jeszcze większą kontrolę, obracaj go całkowicie w dół i w górę małymi krokami, aż będziesz zadowolony z obrazu.

Nie wiesz, od czego zacząć? Znajdź instrukcję obsługi telewizora. Wiem, że wyrzuciłeś to wieki temu. Nie ma problemu. Dotknij lub kliknij tutaj, aby znaleźć to online.

2. Zmniejsz hałas

Szum dotyczy ziarna filmu, artefaktów i pikselizacji. Był to bardziej problem ze starszymi telewizorami i treściami o standardowej lub niższej rozdzielczości.

Redukcja szumów może dać wyraźniejszy obraz, ale może też rozmyć szczegóły – wszystko na ekranie wygląda miękko i nienaturalnie.

READ  Falcon V Systems, Charter i Liberty Global opracowują otwarte DAA dla środowisk wielu dostawców

Jeśli oglądasz treści HD i 4K, wyłącz redukcję szumów. Jeśli go zostawisz, możesz przegapić drobniejsze szczegóły i tekstury.

Twój komputer też potrzebuje miłości. Dotknij lub kliknij, aby wykonać kalibrację monitora w celu uzyskania najlepszego możliwego obrazu.

3. Wiedz, kiedy spłaszczyć lub rozmazać

Możesz znaleźć to ustawienie pod różnymi nazwami w zależności od tego, która firma wyprodukowała Twój telewizor, ale wszystko sprowadza się do tego samego. Wygładzanie ruchu próbuje wygładzić ruchome obrazy poprzez sztuczne dodawanie klatek.

Większość filmów nadawanych jest z prędkością 24 lub 30 klatek na sekundę. Po włączeniu wygładzania ruchu telewizor — który może mieć częstotliwość odświeżania 60, 120, a nawet 240 Hz — dodaje klatki, aby dopasować obraz do swoich standardów.

Rezultatem jest film, który można wyczuć także Prawdziwy. Może sprawić, że wysokiej klasy produkcje będą wyglądać jak naprędce stworzone filmy na YouTube. Nazywa się to efektem opery mydlanej.

Może również sprawić, że to, co widzisz, będzie wręcz mylące. Załóżmy, że oglądasz mecz piłki nożnej. Jeśli piłka leci po ekranie, może poruszać się zbyt szybko, aby algorytm mógł nadążyć, co skutkuje sztucznie wyglądającym obrazem, jeśli doda się więcej klatek, aby to zrekompensować.

Wygładzanie ruchu może powodować opóźnienia w grach wideo. To zła wiadomość.

W prawie wszystkich przypadkach najlepiej jest całkowicie wyłączyć wygładzanie ruchu.

Chcesz więcej technicznych sztuczek? Dwa razy w tygodniu wraz z moim zespołem wysyłamy całkowicie bezpłatny biuletyn e-mail o nazwie The Current. Każde wydanie zawiera szybką, praktyczną wskazówkę techniczną. Sprawdź to tutaj. Jest wolne!

4. Wybierz odpowiedni tryb

Telewizory są ustawione optymalnie i jasno w środowisku sklepowym. Dzięki jasnym światłom i żywym materiałom wyświetlacza wygląda to świetnie. Pewnie nie w domu.

Możesz znaleźć te ustawienia pod nazwami takimi jak Żywy, Atletyczny, Dynamiczny i Jasny.Większość z nich wydmuchuje kolory i obrazy.

READ  Microsoft będzie miał jutro ponad 150 gier xCloud

Zamiast tego wypróbuj ustawienia kinowe lub filmowe. Dzięki temu obraz zbliży się do tego, co pierwotnie chcieli zobaczyć filmowcy, i po prostu lepiej wygląda w słabym i naturalnym świetle.

DARMOWE FILMY? Nie szukaj darmowych rzeczy w Internecie. Lądujesz na szkicowych stronach. Zrobiliśmy dla ciebie robotę. Dotknij lub kliknij, aby uzyskać 13 bezpłatnych sposobów oglądania filmów online.

5. Dostosuj swoje oczy

Czasami wstępne ustawienia nie wystarczają. Warto w ten sposób poświęcić czas na dostosowanie ustawień telewizora oni NS.

Ustawienia, które można dostosować, obejmują kontrast, odcień, jasność, ostrość i temperaturę kolorów. Oto najlepszy sposób, aby to zrobić.

  • Nagraj kilka swoich ulubionych filmów z różnymi scenami z różnym oświetleniem. Uwzględnij sceny, które są bardzo ciemne, bardzo jasne, wypełnione ludźmi i szczególnie kolorowe.
  • Ustaw oświetlenie w pokoju tak, jak zwykle podczas oglądania telewizji.
  • W ciemnych scenach dostosuj ustawienie jasności, aby cienie były jak najbardziej czarne, a jednocześnie nadal wyświetlały szczegóły.
  • W oświetlonej scenie zwiększ kontrast, aby białe obszary były jak najbardziej białe bez przesuwania szczegółów.
  • Następnie dostosuj temperaturę kolorów, aby odcienie skóry i kolory wyglądały naturalnie.
  • Jeśli telewizor jest wyposażony w elementy sterujące nasyceniem, możesz dostroić jasność kolorów. Chcesz słodkiego miejsca między „wypranymi” a „obolałymi oczami”.

Gdy tylko wszystko będzie dobrze wyglądać, przetestuj swoje ustawienia za pomocą kilku dodatkowych filmów przy różnych poziomach oświetlenia w pomieszczeniu. Być może będziesz musiał kilka razy wyłączyć telewizor i wrócić po kilku minutach, aby świeżym okiem zobaczyć zmiany.

Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, możesz wypróbować płytę lub film kalibracyjny. Netflix ma nawet jedną, którą możesz wypróbować. Dotknij lub kliknij tutaj i przewiń w dół do numeru 3.

6. Nie jesteś zadowolony? Zacząć wszystko od nowa

Załóżmy, że spędzasz dużo czasu na dostosowywaniu ustawień tylko po to, by otrzymać obraz jeszcze gorszy niż na początku. Bez strachu. Łatwo jest zacząć od nowa. Aby to zrobić, zresetuj ustawienia obrazu do ustawień fabrycznych.

  • Idź też do telewizorów Samsung ustawienia > zdjęcie > Ustawienia eksperckie > Zresetuj obraz > TAk.
  • Jeśli masz Sony, idź na niego ustawienia > ustawienia > zdjęcie > Przywróć ustawienia domyślne > ok.
  • Możesz zrobić to samo z telewizorami LG, klikając. chodzić ustawienia > Wszystkie ustawienia > Ustawianie trybu obrazu > Przywróć ustawienia domyślne > TAk.
READ  Streamer przeskakuje na YouTube po tym, jak Twitch błędnie wpisuje swoje imię

Dodatkowa wskazówka: kryptowaluta 101

Chcesz zapoznać się z kryptowalutami? Sprawdź mój podcast „Kim Komando wyjaśnia” na jabłko, Podcasty Googlelub ulubionego odtwarzacza podcastów.

Bitcoin, Dogecoin, kopanie, Ethereum, ceny gazu, Binance… kryptowaluta wchodzi do głównego nurtu, ale to nie znaczy, że jest łatwa w nawigacji. Zanim zanurkujesz, posłuchaj tego podcastu. Mój zespół i ja przeprowadzimy Cię przez wszystko, co musisz wiedzieć, aby Twoje pieniądze były bezpieczne.

Teraz dotknij lub kliknij, aby posłuchać mojej kryptowaluty 101: Twój szybki przewodnik po podkaście o cyfrowej walucie.

Jakie masz pytania dotyczące cyfrowego stylu życia? Zadzwoń do krajowego programu radiowego Kim i Dotknij lub kliknij tutaj, aby znaleźć go w lokalnej stacji radiowej. Możesz słuchać lub oglądać The Pokaż Kim Komando na telefonie, tablecie, telewizorze lub komputerze. Lub dotknij lub kliknij, aby wyświetlić bezpłatne podcasty Kim.

Prawa autorskie 2021, WestStar Multimedia Entertainment. Wszelkie prawa zastrzeżone. Klikając linki do zakupów wspierasz moje badania. Jako partner Amazon zarabiam niewielką prowizję od kwalifikowanych zakupów. Polecam tylko produkty, w które wierzę.

Dowiedz się więcej o najnowszych technologiach na The Pokaż Kim Komando, największy w kraju weekendowy talk-show radiowy. Kim odbiera telefony i oferuje porady dotyczące współczesnego cyfrowego stylu życia — od smartfonów i tabletów po prywatność w Internecie i hakowanie danych. Aby uzyskać codzienne porady, bezpłatne biuletyny i nie tylko, odwiedź jej witrynę internetową pod adresem Komando.com.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.