Connect with us

Nauka

Jak sugerują badania, koronawirus mógł znajdować się w Kalifornii, zanim Chiny ogłosiły wybuch epidemii

Published

on


Nowy koronawirus mógł krążyć w południowej Kalifornii już w grudniu, sugeruje nowe badanie z UCLA opublikowane w recenzowanym czasopiśmie Journal of Medical Internet Research.

Po przeanalizowaniu elektronicznej dokumentacji medycznej ze szpitali i klinik UCLA Health, odkryli naukowcy że począwszy od tygodnia 22 grudnia szpitale zaczęły zgłaszać wyjątkowo dużą liczbę pacjentów z kaszlem i ostrą niewydolnością oddechową w porównaniu z poprzednimi latami. Dla porównania, chiński rząd po raz pierwszy poinformował Światową Organizację Zdrowia o nowej chorobie 31 grudnia.


„W przypadku wielu chorób dane z placówek ambulatoryjnych mogą stanowić wczesne ostrzeżenie dla oddziałów ratunkowych i szpitalnych oddziałów intensywnej opieki medycznej o tym, co ma nadejść” – powiedział dr Joann Elmore, główny autor badania. „Większość badań dotyczących COVID-19 ocenia dane dotyczące hospitalizacji, ale przyjrzeliśmy się także większej ambulatorium, gdzie większość pacjentów zwraca się w pierwszej kolejności po opiekę medyczną, gdy pojawiają się choroby i objawy ”.Naukowcy porównali system opieki zdrowotnej i zapisy wizyt pacjentów z okresu od 1 grudnia 2019 r. Do 29 lutego 2020 r. Do lat poprzednich i stwierdzili, że liczba wizyt ambulatoryjnych osób poszukujących opieki na kaszel wzrosła o ponad 50%. Liczba wizyt pacjentów zgłaszających kaszel przekroczyła średnią liczbę podobnych wizyt w ciągu ostatnich pięciu lat o ponad 1000.


Testów diagnostycznych COVID-19 było niewiele w miesiącach zimowych, co ogranicza wyniki badania.

„Możemy nigdy naprawdę nie wiedzieć, czy ta nadmiarowa liczba pacjentów reprezentowała wczesne i niewykryte przypadki COVID-19 w naszym regionie” – powiedział Elmore. „Jednak wnioski wyciągnięte z tej pandemii, w połączeniu z analizami opieki zdrowotnej, które umożliwiają monitorowanie chorób i objawów w czasie rzeczywistym, mogą potencjalnie pomóc nam zidentyfikować i śledzić pojawiające się i przyszłe epidemie”.


Oś czasu opracowana przez Axios pokazuje, że Chiny miały dowody na to, że coś się działo na kilka tygodni przed oficjalnym zgłoszeniem wirusa do WHO.

Eric Ting jest reporterem SFGATE. E-mail: [email protected] | Świergot:@_ericting

READ  Jowisz i Saturn mają zamiar zrobić coś, czego nie widziano od prawie 800 lat
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *