Connect with us

Nauka

Jak oglądać, jak SpaceX wystrzelił 60 kolejnych satelitów Starlink we wtorek

Published

on

Falcon 9 wybucha 30 sierpnia.

SpaceX

Wzmacniacz rakiet Falcon 9, który wysłał Astronauci NASA na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w maju ma zostać ponownie poddany recyklingowi we wtorek po Poniedziałkowa premiera. SpaceX ma nadzieję wysłać 60 więcej Satelity Starlink orbitować na szczycie swojej kolumny ognia.

Start, pierwotnie zaplanowany na wrzesień, był wielokrotnie przekładany z powodu pogody, w tym dwa razy w zeszłym tygodniu z powodu dużych chmur w jednym przypadku i nieprawidłowego odczytu czujnika naziemnego w innym. Poniedziałkowe zarośla po raz kolejny obarczono winą pogodą. SpaceX tweetował że planuje się na wtorek o 7:29 ET (4:29 czasu pacyficznego) z Cape Canaveral na Florydzie, z 70% szansą na „sprzyjającą” pogodę. Możesz śledzić premierę w transmisji na żywo poniżej.

Znakiem rozpoznawczym rakiety wielokrotnego użytku Elona Muska będzie trzeci lot, gdy wystartuje z Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego. Ta konkretna jednostka wysłała astronautów Douga Hurleya i Boba Behnkena na orbitę w maju, a potem wystrzelił południowokoreańskiego satelitę w lipcu. Do tej pory SpaceX zdołał wystrzelić i wylądować tą samą rakietą do sześć razy.

Musk wyraził swoją wyraźną frustrację z powodu serii zarośli, po tym, jak oddzielna misja SpaceX mająca na celu wystrzelenie satelity GPS dla sił kosmicznych USA również została opóźniona.

„Będziemy musieli wprowadzić wiele ulepszeń, aby mieć szansę na ukończenie 48 premier w przyszłym roku!” Musk napisał na Twitterze w piątek.

Kiedy start Starlink w końcu wystartuje, powinno to być dość rutynowe. Będzie to do tej pory 13. misja Starlink, a SpaceX planuje dziesiątki kolejnych w miarę rozwoju swojej szerokopasmowej mega-konstelacji.

Połowa stożka dziobowego, czyli owiewka na szczycie rakiety, również widziała dwa poprzednie loty, oba z wcześniejszych misji Starlink.


Teraz gra:
Patrz na to:

Prototyp statku kosmicznego SpaceX wykonuje pierwszy skok


1:01

Po wystrzeleniu i oddzieleniu drugiego stopnia rakiety i ładunku, wzmacniacz pierwszego stopnia ponownie powróci na Ziemię, aby wylądować na statku dronowym na Oceanie Atlantyckim.

READ  Nowa instalacja wprowadza zabawną i skłaniającą do myślenia sztukę publiczną na Quad Science and Engineering
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *