Jack Grealish otwiera konto w Anglii w wygranym 5:0 meczu z Andorą

Anglia ma teraz 19 punktów, o cztery więcej niż Albania, która wygrała na Węgrzech io pięć więcej niż Polska

Reuters

|

Andora la Vella

|
Wysłano 21.10.21, 01:55

Jack Grealish zszedł z ławki, aby strzelić swojego pierwszego gola dla Anglii i wygrać w sobotę 5-0 z Andorą, zbliżając swoją drużynę o krok do przyszłorocznych Mistrzostw Świata.

Grealish z Manchesteru City, który w 73. minucie wszedł na swój 16. mecz międzynarodowy, wykonał typowy drybling i zakończył satysfakcjonującą noc dla trenera Anglii, Garetha Southgate’a, który odłożył większość swoich wielkich spluw.

Ben Chilwell również strzelił gola, strzelając swojego pierwszego gola dla Anglii na maleńkim stadionie narodowym Andory, a Bukayo Saka strzelił 2:0 tuż przed przerwą.

Tammy Abraham z AS Roma, który wystartował po raz pierwszy od czterech lat, wyrównał wynik 3:0, a James Ward-Prowse obronił rzut karny w 79. minucie, zanim wykorzystał zbiórkę.

Ale to, co najlepsze, zostało zachowane na koniec, gdy Grealish dryblował wokół męczącej obrony Andory przed oddaniem niskiego strzału.

„Zajęło to dużo czasu i nadszedł czas, abym zdobył bramkę, ponieważ wszyscy mi mówili” – powiedział Grealish. „Po prostu cieszę się, że się mylę.

„W głębi duszy czułem się, jakbym chciał tylko strzelić jednego gola tylko po to, by trafić w cel. Zrobiłem to dziś wieczorem, jestem zachwycony i tej nocy nie zapomnę ”.

W kolejnej rozbieżności, podobnej do wygranej 4:0 Anglii na Wembley w zeszłym miesiącu, Andora zaoferowała ciężką pracę i solidną obronę, ale nie była w stanie sprostać mocno zmienionej drużynie Southgate, która zdobyła szóste zwycięstwo w siedmiu meczach w grupie.

READ  Rosyjski sportowiec aresztowany w Polsce pod zarzutem szpiegostwa

Anglia ma teraz 19 punktów, o cztery więcej niż Albania, która wygrała na Węgrzech io pięć więcej niż Polska. Dwa zwycięstwa z ostatnich trzech spotkań u siebie z Węgrami i Albanią oraz na wyjeździe z San Marino zapewnią im miejsce w Katarze.

Węgry zdenerwowane

Armando Broja strzelił gola na 10 minut przed końcem, co dało Albanii zaskakujące zwycięstwo 1:0 na wyjeździe z Węgrami w Budapeszcie i podtrzymuje nadzieje na mało prawdopodobne kwalifikacje.

Urodzony w Anglii Broja, wypożyczony z Chelsea do Southampton, strzelił po raz drugi z rzędu bramkę przeciwko Węgrom w grupie I po dramatycznym zwycięskim zwycięskim meczu pod koniec meczu w wygranym 1:0 meczu u siebie z Elbasanem w zeszłym miesiącu.

Scott McTominay skierował się do domu w środku przerwy, kiedy Szkocja dwukrotnie schodziła z tyłu, pokonując Izrael 3-2 i zachowując przy życiu nadzieje na pierwszy finał od 1998 roku.

Dramatyczny koniec w Hampden Park i trzypunktowe zwycięstwo oznaczały, że Szkocja umocniła się na drugim miejscu w grupie F, awansując do 14 punktów na trzy mecze przed końcem.

Dania prowadzi w grupie ze 100-procentowym rekordem po sześciu meczach. Andreas Skov Olsen strzelił jednego gola i strzelił dwa kolejne, a Duńczycy strzelili cztery gole w dominującej pierwszej połowie, pokonując Mołdawię 4-0.