Connect with us

Świat

Izraelczyk odwiedza Minnesotę, aby podzielić się swoją historią ucieczki przed atakami z 7 października

Published

on

Izraelczyk odwiedza Minnesotę, aby podzielić się swoją historią ucieczki przed atakami z 7 października

Izraelski fan muzyki przebywa w ten weekend w Minnesocie, aby opowiedzieć o tym, jak przeżył wstrząsający październikowy dzień, który zmienił jego życie.

Robiąc przerwy tylko od czasu do czasu, aby pomóc w tłumaczeniu słowa z hebrajskiego na angielski, Rom El-Hai opowiedział wielogodzinną ucieczkę wraz z przyjaciółmi z festiwalu muzycznego Supernova po ataku bojowników Hamasu rankiem 7 kwietnia. Gaza.

W piątek około 30 studentów i członków społeczności wypełniło miejsca w Martin and Esther Capp Event Center w Minnesota Hillel w pobliżu kampusu Uniwersytetu Minnesota w Minneapolis, aby wysłuchać El-Hai opowiadającego swoją historię.

Studenci i członkowie społeczności słuchają, jak Rom El-Hai opowiada o swojej ucieczce z festiwalu Nova Music Festival w południowym Izraelu 7 października podczas przemówienia w Minnesota Hillel w Minneapolis w piątek.

Ben Hovland | Wiadomości MPR

Podczas prezentacji 29-letni obywatel Izraela udostępnił zdjęcia zrobione telefonem komórkowym wraz z przyjaciółmi ukrywającymi się w krzakach, a także zdjęcia swojego uszkodzonego samochodu, gdy kilka dni później w końcu wrócili na teren festiwalu. El-Hai udostępnił także zdjęcie swojego przyjaciela Heziego Hanoma, który według niego zginął w ataku.

MPR News jest wspierany przez członków. Prezenty od osób prywatnych napędzają wszystko, co tu znajdziesz. Podaruj dowolną kwotę, aby zostać członkiem już dziś!

„Jestem na scenie muzyki trance od dziesięciu lat” – powiedział El-Hai. Festiwale takie jak Supernova Festival w południowym Izraelu są dla niego jak „drugi dom”.

Według El-Hai społeczność muzyki trance w Izraelu jest mała i zwarta.

„Kiedy więc zobaczyłem zdjęcia mordowanych ludzi, nie znałem ich osobiście, ale znałem ich twarze” – powiedział.

Mężczyzna wskazuje na wyświetlane na ekranie zdjęcia uszkodzonego samochodu

Podczas piątkowego przemówienia Rom El-Hai pokazał zdjęcia swojego uszkodzonego samochodu pozostawionego na festiwalu muzycznym Supernova.

Ben Hovland | Wiadomości MPR

Prezentacja w Minnesocie Hillel była przystankiem w drugim etapie tournée El-Haia z przemówieniami po Środkowym Zachodzie zorganizowanego przez izraelską organizację Twarze 7 października. Według koordynatora wycieczki Dorona Gertzovskiego w najbliższy weekend będzie także przemawiał w kilku synagogach w miastach bliźniaczych, a ostatecznie zatrzyma się w Chicago, Illinois, Atlancie w stanie Georgia i Durham w Północnej Karolinie.

READ  Wybory w Hongkongu: Jak „tylko Patrioci” wzmacniają wpływy Pekinu

Dla dyrektora wykonawczego Minnesota Hillel, Benjiego Kaplana, ważne było, aby żydowscy studenci mogli z pierwszej ręki poznać relacje osób takich jak El-Hai, które doświadczyły ataku.

„Ostatnie sześć lub siedem tygodni w kampusie było trudnych dla wszystkich studentów dotkniętych tymi wydarzeniami” – powiedział Kaplan. Postrzega rolę Minnesoty Hillel jako przestrzeni na kampusie, w której studenci mogą zastanowić się i znaleźć przestrzeń do dyskusji, zrozumienia i empatii.

Na oknach wiszą plakaty z porwaniami

Plakaty przedstawiające osoby porwane podczas ataku Hamasu w południowym Izraelu 7 października zdobią okna Minnesoty Hillel w Minneapolis.

Ben Hovland | Wiadomości MPR

W środę kilkudziesięciu studentów Uniwersytetu Minnesota Twin Cities zorganizowało strajk w obronie Palestyńczyków w Gazie Aktywiści lobbowali w Państwowej Radzie ds. Inwestycji, aby wycofała udziały państwa w izraelskich spółkach.

W piątek, Po nieudanym tygodniowym zawieszeniu broni izraelskie samoloty bojowe wznowiły bombardowania miejsc w Strefie Gazy.

Według izraelskich urzędników w ataku z 7 października zginęło co najmniej 1200 osób, a około 240 osób przybyło do Gazy jako zakładników, z których 137 zostało zwolnionych w ramach wymiany więźniów pod koniec tygodnia. Według palestyńskich władz ds. zdrowia w izraelskich nalotach i operacjach naziemnych w odpowiedzi na ofensywę Hamasu zginęło ponad 15 000 osób w Gazie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *