Connect with us

Świat

Izrael: Dwie rakiety wystrzelone ze Strefy Gazy. Jesteś ranny [WIDEO]

Published

on

Bojownicy palestyńscy wystrzelili dwie rakiety ze Strefy Gazy. Jeden z nich został przechwycony przez system obrony powietrznej, poinformowało we wtorek izraelskie wojsko. Według służb ratunkowych dwie osoby odniosły niewielkie obrażenia.

Rakiety wystrzelono z obszaru Strefy Gazy – informuje Izrael. Wcześniej wojsko poinformowało, że syreny ostrzegające o rakietach zabrzmiały w Strefie Gazy, gdy w Waszyngtonie odbyła się ceremonia podpisania umów normalizujących stosunki między Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi (ZEA) i Bahrajnem.

Izraelskie pogotowie ratunkowe Magen David Adom powiedział, że pomogło dwóm osobom z niewielkimi obrażeniami od potłuczonego szkła.

Izrael: Dwie rakiety wystrzelone ze Strefy Gazy. Jesteś ranny

Według izraelskiego kanału 12, ranni byli w centrum handlowym w Aszdodzie.

Zobacz też

Wysłannicy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Bahrajnu podpisali we wtorek podczas uroczystej ceremonii w Białym Domu porozumienia pokojowe i normalizacyjne z Izraelem. To pierwsze kraje Zatoki Perskiej, które podjęły taki krok.

Umowy są odrzucane przez stronę palestyńską. Przedstawiciel Autonomii Palestyńskiej powiedział AFP, że umowa „dźgnęła Palestyńczyków w plecy”. Radykalny Hamas, który kontroluje Strefę Gazy, oświadczył, że umowa jest „aktem agresji”, która „wyrządza wielkie szkody” sprawie palestyńskiej.

RadioZET.pl/ PAP / Twitter

READ  Republika Czeska. Protest przeciwko Covidom przerodził się w zamieszki. 20 osób zostało rannych | Wiadomości ze świata
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *