Connect with us

Gospodarka

ITS: Wprowadzono surowsze przepisy dotyczące homologacji wiszących pojazdów

Published

on

Wprowadzenie zaostrzonych wymagań w stosunku do rynku samochodów i przyczep oraz indywidualnego dopuszczenia do ruchu pojazdów specjalnych przewiduje nowe przepisy, które wejdą w życie 1 września 2020 roku – poinformował w czwartek Instytut Transportu Samochodowego (ITS).

Rolls-Royce zgłasza rekordową stratę. Firma zamknie kilka fabryk

Rolls-Royce musiał zaprzestać produkcji silników lotniczych, z których miał stały dopływ pieniędzy. Producent zgłosił rekordową stratę …

Zobacz więcej

ITS przypomina, że ​​zatwierdzenie jest procesem, w ramach którego nowy typ pojazdu jest wprowadzany do użytku na podstawie pozytywnych wyników testów przeprowadzonych przez zatwierdzony organ techniczny. Wydaje producentowi świadectwo homologacji typu pojazdu, za pomocą którego zatwierdzane jest wprowadzenie do obrotu.

Certyfikat ten potwierdza spełnienie wymagań technicznych określonych w odpowiednich przepisach prawa, natomiast „Certyfikat zgodności”, który otrzymuje każdy nabywca nowego pojazdu, jest dokumentem wystawionym przez producenta potwierdzającym, że pojazd jest zgodny z homologowanym typem pojazdu oraz wszelkie przepisy prawne Przepisy prawne. obowiązujące w momencie jego produkcji.

Zgodnie z ITS zmiany w procedurach homologacji i nadzoru rynku pojazdów silnikowych, ich przyczep oraz układów, komponentów i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów zostaną wprowadzone rozporządzeniem UE z maja 2018 r.

Szturm na nowy zakaz lotów. Wiemy, za czym będzie podążał rząd

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej powiedział na Twitterze, że rząd wprowadza zakazy lotów oparte na kryterium „całkowitego przekroczenia pułapu”.

Zobacz więcej

Nowe przepisy dotyczą samochodów osobowych, autobusów, samochodów dostawczych, ciężarowych, przyczep i naczep.

Celem zmian jest wyeliminowanie negatywnych zjawisk w obszarze niezgodności z wymogami rejestracyjnymi pojazdów, które zagrażają bezpieczeństwu w zakresie ochrony zdrowia i środowiska. Nowe przepisy dotyczą producentów pojazdów, ich przedstawicieli, importerów i dealerów oraz instytucji zajmujących się dopuszczaniem nowych typów pojazdów do ruchu.

READ  Cykl podwyżek stóp procentowych się nie skończył, ale został zatrzymany – mówi C.Banker Kochalski

Wszystkie firmy mają system kar za ewentualne naruszenia.

Jak podkreśla ITS, nowością jest również wprowadzenie dodatkowego monitoringu rynku pojazdów już używanych. Oznacza to, że pojazdy wprowadzane do obrotu mogą być ponownie sprawdzane przez organy nadzoru rynku w poszczególnych państwach członkowskich.

Regulamin, który wchodzi w życie 1 września br. Regulują również ważność dowodów rejestracyjnych, nowe wzory dokumentów rejestracyjnych i wprowadzają dodatkową europejską homologację indywidualną dla pojazdów specjalnych wszystkich kategorii.

Źródło:

# Rejestracja pojazdu


#Recipes


instytut transportu samochodowego

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.