Connect with us

Nauka

IPO MapmyIndia przyciąga 15 miliardów dolarów w transakcjach po zamknięciu subskrypcji, Telecom News, ET Telecom

Published

on

BENGALURU: MapmyIndia, która obsługuje mapy Apple w Indiach, otrzymała w swojej pierwszej ofercie publicznej oferty warte 1,13 biliona rupii (14,92 miliarda dolarów), czyli 154,71-krotność oferowanych akcji, co sygnalizuje duże zaufanie do perspektyw rozwoju firmy.

Inwestorzy licytowali 1,09 miliarda akcji MapmyIndia, znanej również jako CE Info Systems Ltd, w porównaniu z 7,04 milionami akcji w ofercie, dane giełdowe pokazały w poniedziałek o 11:30 GMT.

Producent map cyfrowych zebrał już 3,12 miliarda rupii w górnej granicy przedziału cenowego 1000-1033 rupii, od inwestorów instytucjonalnych, w tym Fidelity, Nomura i Goldman Sachs.

IPO MapmyIndia, które zakończyło się w poniedziałek i składało się wyłącznie z oferty sprzedaży złożonej przez akcjonariuszy, miało na celu osiągnięcie 10,40 mld rupii w górnej granicy przedziału cenowego, dążąc do wyceny 55 mld rupii.

Oczekuje się, że akcje wejdą do obrotu na giełdach około 21 grudnia.

„Podoba nam się MapmyIndia ze względu na jej wiodącą rolę w mapowaniu cyfrowym, silne bariery wejścia, solidną i dochodową platformę danych i technologii, a także spójne dane finansowe”, powiedział Motilal Oswal Financial Services w notatce przed IPO, dodając, że firma była „ we właściwej pozycji”, aby wykorzystać szybko rozwijający się rynek map cyfrowych.

MapmyIndia, która jako pierwszych inwestorów liczy PhonePe z Qualcomm i Walmart Inc, świadczy usługi dla ponad 5000 klientów, w tym Mercedes Benz, Maruti Suzuki i Audi.

Firma z siedzibą w New Delhi współpracuje również z agencjami rządowymi, takimi jak Indyjska Organizacja Badań Kosmicznych i indyjski Departament Meteorologiczny, i uważa się, że przynosi korzyści krajowi poprzez złagodzenie ograniczeń mapowania.

Oferta publiczna ma miejsce niedługo po debiucie subskrypcji i transakcji mniejszych firm, podczas gdy oferty większych i bardziej popularnych marek, takich jak Paytm, nie spotkały się z takim zainteresowaniem.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.