Connect with us

technologia

Intel ogłasza pierwsze szczegóły dotyczące nadchodzących procesorów graficznych Arc do komputerów stacjonarnych

Published

on

Intel ujawnił pierwsze szczegóły dotyczące nadchodzącego procesora graficznego Arc A750 Limited Edition, który ma działać nieco lepiej niż Nvidia GeForce RTX 3060 w grach takich jak Cyberpunk 2077, Control, Fortnite i innych.

Intel udostępnił informacje blog oraz wideo a ujawniona wydajność wynika z małego podzbioru gier, które „bardzo dobrze współpracują z Intel Arc i architekturą Alchemist”. Intel zauważa, że ​​nie wszystkie gry pokażą te wyniki, ale jest to „widok na to, do czego zdolne są karty Intel Arc z serii A z odpowiednim oprogramowaniem i możliwościami inżynieryjnymi”.

W porównaniu ze względną wydajnością 3060 pod względem średniej liczby klatek na sekundę, rozdzielczości 2560×1440 i wysokich ustawień wstępnych, Arc A750 radzi sobie o 17% lepiej w F1 2021, o 15% lepiej w Cyberpunk 2077, o 14% lepiej w sterowaniu, o 13% lepiej w sterowaniu w Borderlands 3 i 6% lepsze w Fortnite.

Intel wciąż ma wiele do ujawnienia na temat procesora graficznego A750, w tym wydajności w innych grach, kiedy będzie dostępny, ile będzie kosztował, jak poradzi sobie z XeSS i ray tracingiem i nie tylko.

Intel dokłada wszelkich starań, aby być bardzo szczerym w kwestii swojego wejścia na rynek GPU i niedawno udostępnił szczegóły Guinnir Intel Arc A380 i pokazał, jak zachowuje się podczas grania w PUBG i Monster Hunter Rise: Sunbreak.

Firma pokazała A380 z Monster Hunterem z szybkością ponad 90 klatek na sekundę i powiedziała, że ​​jest „zdolna do grania w najlepsze gry w rozdzielczości 1080p”.

Karty graficzne marki Arc zostały zaprezentowane przez firmę Intel w 2021 r., informując, że podstawowa karta graficzna Arc 3, a konkretnie karta graficzna Gunnir Intel Arc A380 Photon 6G OC, pojawi się jako pierwsza w Chinach, a high-endowe Arc 5 i Arc 7 karty pojawią się później tego lata.

READ  Take 2: NASA zamierza wystrzelić rakietę w nowiu w sobotę

Ta zapowiedź jest następstwem raportu, że Intel podniesie ceny swoich procesorów w 2022 roku. W niektórych przypadkach wzrost cen może osiągnąć ponad 20%.

Masz dla nas wskazówkę? Czy chciałbyś omówić możliwą historię? Wyślij e-mail na adres [email protected].

Adam Bankhurst jest autorem wiadomości dla IGN. Możesz śledzić go na Twitterze @AdamKurs i dalej Wyciągnij.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.