Connect with us

Nauka

Instytut Naukowy spotyka się z ogromnym sprzeciwem po zaklasyfikowaniu kotów domowych jako „inwazyjny gatunek obcy”

Published

on

Polski instytut naukowy sklasyfikował koty domowe jako „inwazyjny gatunek obcy” ze względu na szkody, jakie wyrządzają ptakom i innym dzikim zwierzętom.

Źródło: Nowy Jork Post/YouTube

Decyzja spotkała się z dużym sprzeciwem, chociaż instytut upiera się, że nie wzywa do eutanazji zdziczałych kotów i innych. Badacz Wojciech Solarz nie był gotowy na reakcję, która miała nastąpić, gdy wpisał pospolitego kota domowego do krajowej bazy danych prowadzonej przez akademicki Instytut Ochrony Przyrody.

Solarz powiedział, że rosnący konsensus naukowy jest taki, że koty domowe szkodzą bioróżnorodności ze względu na ptaki i ssaki, które polują i zabijają. Kryteria włączenia kota do inwazyjnych gatunków obcych „są w 100% spełnione przez kota” – powiedział Solarz. Powiązana prasa.

W odcinku telewizyjnym w TVN Solarz zmierzył się z weterynarzem, który podważył jego wniosek, że koty stanowią zagrożenie dla dzikiej przyrody. Weterynarz zapytał, czy ludzie znajdują się na liście nieinwazyjnych gatunków obcych, mówiąc, że kotów jest zbyt wielu, by można było winić. Solarz przekonywał, że koty każdego roku zabijają w Polsce około 140 milionów ptaków.

Instytut podkreśla również, że zaleca właścicielom kotów ograniczanie czasu spędzanego przez ich zwierzęta na świeżym powietrzu w okresie lęgowym ptaków.

Powiązana zawartość:

Aby uzyskać więcej treści o zwierzętach, ziemi, życiu, wegańskiej żywności, zdrowiu i przepisach publikowanych codziennie, zasubskrybuj Biuletyn Zielonej Planety! Nie zapomnij również pobrać Aplikacja Food Monster w App Store. Dzięki ponad 15 000 pysznych przepisów jest to największe źródło przepisów na bezmięsne, wegańskie, niealergiczne przepisy, które pomagają zmniejszyć wpływ na środowisko, ratować zwierzęta i zachować zdrowie!

READ  Palomar Research Instrument Analizy Wpływ satelitów Starlink

Wreszcie, finansowanie ze środków publicznych daje nam większą szansę na dalsze dostarczanie wysokiej jakości treści. Proszę, taktowny wspierając nas darowizna!Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.