Connect with us

Świat

Indyjska nastolatka Neha Paswan została pobita na śmierć za noszenie dżinsów

Published

on

Młoda dziewczyna w Indiach została podobno pobita na śmierć przez członków rodziny mężczyzn i powieszona publicznie za noszenie dżinsów.

17-letnia matka Nehy Paswan powiedziała, że ​​dziadek i wujkowie zaatakowali ją kijami we własnym domu po kłótni o jej ubrania BBC.

Według magazynu, śmiertelne strajki miały miejsce w zeszłym tygodniu w północnym stanie Uttar Pradesh, jednym z najsłabiej rozwiniętych regionów kraju.

„Przez jeden dzień pościła religijnie. Wieczorem założyła dżinsy i top i odprawiła swoje rytuały. Kiedy jej dziadkowie sprzeciwili się jej ubraniom, Neha odpowiedziała, że ​​dżinsy są stworzone do noszenia i że będzie je nosić” – powiedziała Shakuntala Devi Paswan BBC Hindi.

Kiedy kłótnia stała się gwałtowna, a gang ogłuszył dziewczynę, krewni płci męskiej powiedzieli, że wezwali kierowcę, aby zabrał ją do szpitala.

„Nie pozwolili mi odejść, więc poinformowałem moich krewnych, którzy udali się do szpitala powiatowego, aby ich poszukać, ale nie mogli ich znaleźć” – powiedziała Shakuntala Devi.

Następnego ranka matka dziewczynki znalazła ciało Nehy wiszące na moście nad rzeką, czytamy w artykule.

Kobiety czekają w kolejce na dawki szczepionki COVID-19 w dzielnicy Nagaon w stanie Assam w Indiach 8 maja 2021 r.
Kobiety czekają w kolejce na dawki szczepionki COVID-19 w dzielnicy Nagaon w stanie Assam w Indiach 8 maja 2021 r.
NurPhoto przez Getty Images

Podobno dziesięć osób jest objętych śledztwem w sprawie morderstwa i zniszczenia dowodów, w tym dziadków, wujków, ciotek, kuzynów i kierowcy autorikszy, która miała ich przywieźć na leczenie. Czterech z nich zostało aresztowanych, podał magazyn.

Shakuntala Devi podobno powiedziała, że ​​jej teściowie naciskali na Nehę, początkującą policjantkę, by porzuciła lokalną szkołę, mimo że jej ojciec pracował jako robotnik w Pendżabie, by zapłacić za edukację dziewczynki.

Chory przypadek to ilustruje… Kobiety i dziewczęta spotykają się z przemocą w domu w społeczeństwie patriarchalnym, gdzie ataki mizoginistyczne są często sankcjonowane przez starszych rodzin, powiedziała BBC.

Według gazety, w Indiach codziennie ginie średnio 20 kobiet, które nie przynoszą wystarczającej ilości posagu.

READ  Wyniki wyborów na Filipinach: Bongbong Marcos Jr. bliski miażdżącego zwycięstwa
Indyjskie kobiety wzywają do głośnych ataków na przemoc domową ze strony mężczyzn w domach.
Indyjskie kobiety wzywają do głośnych ataków na przemoc domową ze strony mężczyzn w domach.
Hindustan Times przez Getty Images

W zeszłym miesiącu pojawił się materiał filmowy przedstawiający 20-letnią kobietę, która została pobita przez ojca i trzech kuzynów płci męskiej za ucieczkę przed agresywnym mężem w pobliskim stanie Madhya Pradesh Indyjski Ekspres.

Tydzień wcześniej dwie dziewczyny z okolicy zostały pobite, kopnięte, pociągnięte za włosy i pobite kijami przez członków rodziny za rozmowę telefoniczną z kuzynem. NDTV.

Policja podobno aresztowała siedem osób po tym, jak materiał filmowy stał się wirusowy, ale wideo pokazało, że widzowie wpatrują się w publiczny atak i nie ingerują.

W innym czerwcowym ataku wirusowym w stanie Gujarat dwie nastolatki zostały pobite przez tłum składający się z co najmniej 15 mężczyzn za korzystanie z telefonów komórkowych Indie dzisiaj.

„To szokujące, że w XXI wieku zabijamy i atakujemy dziewczęta za noszenie dżinsów lub rozmawianie przez telefony komórkowe” – powiedziała BBC aktywistka płciowa Rolly Shivhare.

„Rząd mówi, że dziewczyny są naszym priorytetem i ogłasza wielkie plany dla ich dobra, ale nic się nie dzieje lokalnie” – powiedział Shivhare.

„W Indiach jest niewiele schronisk i ośrodków kryzysowych, a większość z nich jest tak źle zarządzana, że ​​nikt nie chce tam mieszkać. Nasz rząd musi zebrać fundusze i poprawić swój stan.

„Ale jedynym długoterminowym rozwiązaniem jest uświadomienie dziewczynom ich praw”.

Badanie przeprowadzone w 2018 r. przez Thomson Reuters Foundation wykazało, że eksperci oceniają Indie jako najbardziej niebezpieczny kraj członkowski ONZ dla kobiet i dziewcząt.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.