Connect with us

Gospodarka

Indie wyprzedzają USA i stają się drugą najbardziej poszukiwaną lokalizacją produkcyjną

Published

on

Indie zostały sklasyfikowane jako drugie najbardziej pożądane miejsce produkcji na świecie. Jest drugi po Chinach i wyprzedził USA, zajmując drugie miejsce. Z kolei Indie poślizgnęły się w scenariuszu kosztowym i zostały wyprzedzone przez Indonezję.

Cushman and Wakefield 2021 Global Manufacturing Risk Index wskazuje, że Indie mogą skorzystać na relokacji z Chin do innych części Azji, ponieważ mają już ugruntowaną bazę w sektorach farmaceutycznym, chemicznym i inżynieryjnym, które pozostają w centrum zainteresowania USA. Napięcia handlowe w Chinach. Zauważył jednak, że reformy prawa gruntowego i prawa pracy mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia Indii sukcesu jako światowego centrum produkcyjnego.

Scenariusz bazowy przywiązuje jednakową wagę do warunków działania i konkurencyjności kosztowej kraju.

Tymczasem Chiny utrzymały wiodącą pozycję i dalej zdywersyfikowały swoją bazę produkcyjną. W raporcie stwierdzono, że pomimo obaw rządu Bidena o handel, Chiny nadal dywersyfikują swoją bazę, aby przesuwać się w górę łańcucha wartości i skupiać się na telekomunikacji, zaawansowanych technologiach i komputerach. Regiony Guangdong i Jiangsu są liderami w produkcji podzespołów elektronicznych i samochodów, podczas gdy Zhejiang i Liaoning koncentrują się na chemikaliach i zasobach naturalnych.

Stany Zjednoczone są poszukiwanym centrum, ponieważ oferują duży rynek konsumencki i zachęty zarówno na poziomie stanowym, jak i federalnym. Jednak szybkie przyjęcie technologii i polityki może uczynić Chiny trudnym konkurentem, stwierdza raport.

W scenariuszu kosztowym Indie i Wietnam zostały wyprzedzone przez Indonezję, podczas gdy czołową pozycję utrzymały Chiny. Indie spadły na trzecie miejsce, podczas gdy Indonezja awansowała z piątego miejsca na drugie.

Raport wykazał, że spadające czynsze w Dżakarcie mają wpływ na efektywność kosztową, co spowodowało wzrost Indonezji o trzy miejsca. Chociaż koszty pracy w Wietnamie są tańsze niż w Chinach, kraj ten zmaga się z rosnącą konkurencją ze strony tańszych lokalizacji. Profil kosztów Tajlandii również wzrósł z ósmego na piąte miejsce. Kolumbia, z kosztami pracy podobnymi do Azji, wspięła się z 15 na ósme miejsce.

READ  Niemcy i Węgry wykonują pierwsze szczepienia przed wejściem na rynek UE

Ale jeśli chodzi o scenariusz ryzyka, który uwzględnia mniejsze ryzyko gospodarcze i polityczne, Indie nie znajdują się w czołówce. Indie znajdują się w trzecim kwartylu rankingu, obok Malezji, Belgii, Indonezji, Bułgarii, Rumunii, Tajlandii, Węgier, Kolumbii, Włoch, Peru i Wietnamu. Na szczycie pierwszego kwartyla znajdują się Chiny, a następnie Kanada, USA, Finlandia i Czechy. Drugi kwartyl obejmuje kraje takie jak Litwa, Francja, Holandia, Hiszpania, Polska, Japonia, Wielka Brytania itd.

Podobnie Indie plasują się w czwartym kwartylu wraz ze Sri Lanką, Meksykiem, Wietnamem, Indonezją, Bułgarią, Tajlandią, Tunezją, Peru, Filipinami i Wenezuelą pod względem wskaźnika odbicia, który uwzględnia zdolność kraju do ponownego uruchomienia sektora produkcyjnego .

Przeczytaj także: Produkcja fabryczna w Indiach wzrosła w czerwcu o 13,6% r/r
Przeczytaj także: FM Sitharaman wzywa przemysł do wprowadzenia produkcji chipów do Indii

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.