Connect with us

Zabawa

Ile masz czasu w ten weekend?

Published

on

’Niedźwiedź’
Kiedy oglądać: Teraz dalej FX na Hulu.

Z łatwością jeden z najbardziej kakofonicznych programów telewizyjnych, Niedźwiedź to uporządkowana, delikatna opowieść o pasji, konflikcie i determinacji. Jeremy Allen White występuje w roli Carmy, uznanej kucharki, potrzebującej i tłustej, która po śmierci brata przejmuje rodzinny sklep z kanapkami z włoską wołowiną w Chicago. Wszystko jest w bałaganie: kuchnia jest brudna, dług rośnie, a standardową komunikację personelu to wściekłe ryki.

Ale to tylko oznacza, że ​​jest miejsce na rozwój. Ayo Edebiri daje jeden z najlepszych występów w roku jako zielony, ale genialny młody szef kuchni, a nawet gdy program uderza w tradycyjne rytmy, nigdy nie jest to, czego można się spodziewać. Kierownik muzyczny jest duszący dosłownie, a część pracy z akcentem jest denerwująca, ale pochłonąłem wszystkie osiem odcinków za jednym posiedzeniem.

’Królowa’
Kiedy oglądać: Teraz dalej Netflix.

Ten czteroodcinkowy polski serial (po polsku i francusku, z napisami lub dubbingiem) byłby warty uwagi dla samych kostiumów i scenografii, ale na szczęście jest to też piękna historia, nieskomplikowana, ale wyrafinowana, jak bogaty papier do pakowania z luksusowego sklepu. Andrzej Seweryn gra Sylwestra, za dnia paryskiego krawca, a nocą drag queen. Kiedy otrzymuje list od wnuczki, której nie wiedział o pozostawionej przez siebie chorej córce, wraca do Polski, żeby wszystko uporządkować.

„Królowa” ma żywy styl wizualny z bujnymi garniturami i żywymi kolorami podstawowymi, ale nadal wydaje się, że wygląda jak prawdziwe życie, jakby kobaltowoniebieska łazienka była wyborem, którego naprawdę dokonały postacie. Jeśli chcesz czegoś wzruszającego, ale optymistycznego, sprawdź to.

„Rozszczepienie”
Kiedy oglądać: Teraz na Sundance Now.

READ  Google świętuje 138. urodziny polskiego wynalazcy Rudolfa Stefana Weigla z doodlem

Trzeci i ostatni sezon The Split trwa kilka miesięcy po zakończeniu drugiego sezonu; Hannah i Nathan (Nicola Walker i Stephen Mangan, po prawej) przygotowują się do podpisania dokumentów rozwodowych, ale ponieważ ona i większość postaci w serialu są prawnikami rozwodowymi, przekroczenie litery T nie jest łatwym zadaniem. Wiele dramatów, zwłaszcza brytyjskich, znajduje swoje napięcie w nieumiejętności powiedzenia przez bohaterów tego, czego chcą. W tym sezonie The Split o wiele bardziej chodzi o niezdecydowanie niż o nieartykułację – bohaterowie często rozkoszują się możliwością mówienia okrutnej prawdy, gdyby tylko wiedzieli, kim są.

Jeśli tęsknisz za The Good Wife lub jeśli chcesz dramatu o bogatych ludziach, który wydaje się mydlany, ale nadal ma integralność emocjonalną, obejrzyj to.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.