Connect with us

Zabawa

IFFI honoruje śmietankę światowego kina na ceremonii rozdania dyplomów ANI

Published

on

Panaji (goa) [India]24 stycznia (ANI): Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Indiach (IFFI) uhonorował śmietankę światowego kina podczas ceremonii zamknięcia pierwszej hybrydowej wersji festiwalu, która odbyła się w niedzielę w Panaji.
Epicki film „ Into the Darkness (De forbandede ar) ” z II wojny światowej, który opowiada historię duńskiego producenta elektroniki, który jest zmuszony produkować dla okupantów nazistów, zdobył upragnioną nagrodę Złotego Pawia na niedawno ukończonym 51. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Indiach.
Golden Peacock Awar składa się z nagrody pieniężnej w wysokości 40 lakhów Rs, którą dzielą po równo reżyser Anders Refn i producent Lene Borglum. Otrzymał również certyfikat reżyserowi i producentowi filmu.
Z kolei srebrny paw dla najlepszego reżysera trafił do tajwańskiego reżysera, scenarzysty i producenta Chen-Nien Ko za jej mandaryński dramat z 2020 roku „Cichy las”.
Zgodnie z komunikatem prasowym Biura Informacji Prasowej (PIB) Srebrny Paw dla najlepszego reżysera posiada certyfikat i nagrodę pieniężną w wysokości 15 lakh rupii.
Srebrny paw dla najlepszego aktora – samca odebrał 17-letni Tzu-Chuan Liu, natomiast w kategorii kobiet nagrodę otrzymała polska aktorka Zofia Stafiej za rolę w filmie Piotra Domalewskiego „I Never Cry / Jak najdalej” stad. ’
Nagrodę Specjalną Jury IFFI 51 za film otrzymał bułgarski reżyser Kamin Kalev za swój film 2020 w lutym. Kalev otrzymuje srebrnego pawia, certyfikat i nagrodę pieniężną w wysokości 15 lakh rupii.
Nagrodę Specjalną 51 IFFI otrzymał indyjski reżyser Kripal Kalita za jego asamski film „Most”. Kalita otrzymuje certyfikat do nagrody.
Nagrodę za najlepszy debiut reżyserski otrzymał brazylijski reżyser Cassio Pereira dos Santos za jego portugalski film „Valentina” z 2020 roku, który jest filmem o tym samym tytule, który opowiada historię 17-letniej transpłciowej dziewczyny z Brazylii, jedynej Celem jest normalne życie z matką.
Prestiżową nagrodę ICFT UNESCO Gandhi Award, przyznaną filmowi, który najlepiej odzwierciedla ideały pokoju, tolerancji i niestosowania przemocy Mahatmy Gandhiego, przyznano arabskiemu filmowi Ameen Nayfeh z 2020 r. „200 metrów”.
Nagroda składa się z certyfikatu i medalu i jest przyznawana w ramach współpracy między IFFI a Międzynarodową Radą ds. Filmu, Telewizji i Komunikacji Audiowizualnej (ICFT) w Paryżu.
O nagrodach zdecydowało Międzynarodowe Jury IFFI 51, składające się z wybitnych twórców filmowych z całego świata, pod przewodnictwem argentyńskiego reżysera Pablo Cesara.
Pozostali członkowie jury to Prasanna Vithanage (Sri Lanka), Abu Bakr Shawky (Austria), Priyadarshan (Indie) i Rubaiyat Hossain (Bangladesz).
W przekazie wideo przewodniczący jury Pablo Cesar podziękował festiwalowi za daną jury możliwość oceny filmów w kategorii Konkursu Międzynarodowego.
Weteranka Bollywood, aktorka Zeenat Aman oraz poseł i aktor Shri Ravi Kishan byli honorowymi gośćmi kolorowej ceremonii ukończenia szkoły kulturalnej, która odbyła się dzisiaj na krytym stadionie Shyama Prasad Mukherjee w Talegaon w stanie Goa.
Doświadczony aktor, reżyser i producent Biswajit Chatterjee został z tej okazji uhonorowany nagrodą Indyjska Osobowość Roku.
Gubernator Goa Shri Bhagat Singh Koshiyari, Najwyższy Minister Goa, Dr. Pramod Sawant, Minister Stanu Unii ds. Środowiska, Lasów i Zmian Klimatu, Shri Babul Supriyo, również uczestniczył w ceremonii zamknięcia, wraz z różnymi dygnitarzami z różnych środowisk.
Członek międzynarodowego jury, dyrektor Shri Priyadarshan Nair; Członkowie Komitetu Sterującego IFFI Shri Shaji N. Karun, Shri Rahul Rawail, Pani Manju Borah i Shri Ravi Kottarakkara; Gwiazdy z Indii i zagranicy przeszły po czerwonym dywanie i uczestniczyły w ceremonii.
W przesłaniu wideo słynny aktor Amitabh Bachchan podziękował rządowi Indii za utrzymanie kina w tych niespokojnych czasach i powiedział, że festiwal jest doskonałym przykładem przekształcania wyzwań w szanse. (ANI)

READ  10 najważniejszych wiadomości ze świata: Chiny rozwijają przemysł rozrywkowy, wzrost liczby zgonów w Nowym Jorku i nie tylko, Wiadomości ze świata

Zrzeczenie się: Poglądy wyrażone w powyższym artykule są poglądami autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy tego wydawcy. O ile nie zaznaczono inaczej, autor pisze we własnym imieniu. Nie są zamierzone i nie powinny być postrzegane jako oficjalny pomysł, otoczenie lub polityka jakiejkolwiek agencji lub instytucji.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.