Connect with us

Nauka

IKEA House of Tomorrow oferuje praktyczną edukację dotyczącą ekologicznego życia

Published

on

Samodzielny dom z odnawialnymi roślinami i powierzchnią mieszkalną znajduje się w 120-letnim opuszczonym kompleksie mieszkaniowym w Szczecinie. Pierwszy tego typu projekt IKEA, Dom jutra powstała w celu podniesienia świadomości na temat ekologicznych i zrównoważonych inicjatyw firmy. Badanie IKEA oszacowało, że do roku 2050 do 70% światowej populacji będzie mieszkać w miastach lub na obszarach miejskich, co tylko zaostrzy istniejące problemy klimatyczne. The Home of Tomorrow ma na celu przeciwdziałanie temu poprzez wprowadzanie zrównoważonych, zielonych sposobów życia, takich jak kompostowanie odpadów spożywczych i przygotowywanie posiłków bezmięsnych z warzyw i zieleni z własnych upraw.

Każde pomieszczenie w ramach koncepcji zieleni ma swój własny cel i jest zorganizowane przestrzennie według funkcji. Istnieje „Przestrzeń do planowania”, w której odwiedzający mogą zadawać pracownikom IKEA pytania dotyczące najlepszych praktyk, aby ich kuchnia i dom były bardziej zrównoważone; „Strefa Twórczości”, w której odbywają się warsztaty dotyczące ponownego wykorzystania i modyfikacji sprzętu AGD, mebli i mebli; i być może centralną cechą tej inicjatywy jest Soilless Home Farm, która prezentuje skalowalne rozwiązania dla rolnictwa miejskiego i oferuje różnorodne jadalne algi, grzyby i inne rośliny uprawiane przy użyciu ekologicznych i zrównoważonych metod akwaponicznych, hydroponicznych i aeroponicznych zaprojektowanych w celu ograniczenia zużycia wody nawet o 95% w porównaniu z tradycyjnym rolnictwem. Produkty IKEA, w tym faktura VAT stojaki obsługują systemy akwaponiczne i IKEA KUGGIS pojemniki łączą się z akwarium. Zajęcia odbywają się w kuchni, gdzie zwiedzający mogą nauczyć się przyrządzania posiłków bez pozostałości ze składników wyhodowanych na Gospodarstwie Domowym.

Podczas renowacji budynku, w którym mieści się Casa do Amanhã, IKEA używała wyłącznie ekologicznych i zrównoważonych materiałów, takich jak lite drewno, sklejka bez formaldehydu, szkło i plastik z recyklingu, a sama koncepcja ma odnawialny „metabolizm”, co oznacza, że ​​prawie wszystkie z nich jego komponenty i materiały mogą być ponownie użyte i poddane recyklingowi. Nacisk na samowystarczalność i troskę o środowisko ma na celu promowanie dobrobytu ludzi i planety. IKEA chce inicjatywę, aby edukować i inspirować odwiedzających żyć w coraz większej harmonii z naturą, pokazując, w jaki sposób lepiej do domu może wytrzymać lepsze życie, a także podniesienie świadomości znaczenia życia ze świadomością i tworzenia trwałych miejsc i środowisk ekologicznych .

+++

Artykuł pierwotnie ukazał się w raporcie PSFK Promowanie dobrego samopoczucia w środowiskach fizycznych.

READ  Słońce może mieć dawno zaginionego bliźniaka
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *