Connect with us

Najważniejsze wiadomości

IIHF – Przewaga Ukrainy

Published

on

IIHF – Przewaga Ukrainy

POLSKA – UKRAINA – 3 SO (1:0, 1:1, 0:1, 0:0, 0:1)

Illia Korenchuk i Olexi Vorona uciszyli wyczekującą publiczność w Sosnowcu, strzelając gola dla Ukrainy w rzutach karnych. Krystian Dziubiński dostał jednego dla Polski.

Bogdan Dyachenko po raz pierwszy wystartował w turnieju i zanotował 32 interwencje. Korenczuk także był w doskonałej formie w sezonie zasadniczym, mając dwóch pomocników dla Ukrainy.

Po słabym początku kibice gospodarzy musieli czekać pięć minut na swoją pierwszą okazję, gdy Bartłomiej Jeziorski zobaczył swój strzał ze pola karnego zablokowany przez Dyaczenkę. W momencie, gdy Polska królowała niepodzielnie, wygrywając 16:4, będą żałować, że strzelili tylko jednego gola. O godzinie 7:15 Kamil Górny dał Polsce prowadzenie, gdy Dyachenko został wyprzedzony przez ruch uliczny.

Po zasłużonym odpoczynku podopieczni Dmytro Chrystycha wyszli wypoczęci i od początku wywierali presję na Polakach. Zostali nagrodzeni remisem 22-22, gdy Korenczuk wygrał wyzwanie przy tablicach, po czym Denys Borodai zamienił atak Artema Hrebenyka na bramkę, wyprzedzając Macieja Miarkę przy polskiej bramce.

Kiedy Polska wpadła w kłopoty po serii rzutów karnych, większe wrażenie zrobili goście. Jednak brak wykorzystania szans okazał się kosztowny dla Ukrainy, ponieważ Polska odzyskała prowadzenie 33-45. Po utracie krążka w strefie Ukrainy Marcin Kolusz zrehabilitował się w kolejnej serii ofensywnej, gdy 39-letni wybrany w drafcie Minnesota Wild w 2003 roku strzelił gola, który przypominał czasy, gdy blueliner był groźnym napastnikiem z wolnym punktacja była.

Ale Ukraina była daleka od porażki. O 43:43 Korenczuk wpadł do polskiej strefy i odnalazł Jewheniego Ratusznego z lewej strony tablicy, którego strzał minął Miarkę i doprowadził do dogrywki, po czym konieczne były emocjonujące rzuty karne, aby rozdzielić obie drużyny.

READ  Sposoby na wygraną w pokerze

Ukraina wystąpiła dotychczas tylko raz na igrzyskach olimpijskich w 2002 roku. Teraz od Ciebie zależy, czy zapewnisz sobie miejsce w ostatniej rundzie kwalifikacji olimpijskich. Przed ostatnim meczem z Estonią równanie jest proste. Każde zwycięstwo Ukrainy gwarantuje wynik na najwyższym poziomie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *