Connect with us

Sport

Igrzyska Azjatyckie w Chinach przełożone, a także inne międzynarodowe wydarzenia sportowe

Published

on

Igrzyska Azjatyckie, Światowe Igrzyska Uniwersyteckie i dwa zawody lekkoatletyczne Diamentowej Ligi, wszystkie w Chinach, nie pójdą zgodnie z planem tego lata w związku z pandemią koronawirusa.

Igrzyska Azjatyckie, zaplanowane na 10-25 września w Hangzhou, to czteroletnie zawody multisportowe dla krajów azjatyckich, w których bierze udział około 10 000 sportowców, co stanowi liczbę podobną do letnich igrzysk olimpijskich.

Dla wielu sportowców Igrzyska Azjatyckie oznaczają więcej niż Mistrzostwa Świata w ich dyscyplinach indywidualnych.

Organizatorzy Igrzysk Azjatyckich byli „bardzo dobrze przygotowani do terminowego dostarczenia Igrzysk pomimo globalnych wyzwań”, zgodnie z komunikatem prasowym Rady Olimpijskiej Azji. Odroczenie nastąpiło po „dokładnym rozważeniu sytuacji pandemicznej i rozmiarów Igrzysk”.

Według organizatorów nowe terminy zostaną ogłoszone w najbliższym czasie.

Światowe Igrzyska Uniwersyteckie, odbywające się dwa razy w roku multisportowe zawody studenckie, które mają się odbyć w Chengdu od 26 czerwca do 7 lipca, zostały przełożone na drugi rok z rzędu. Wydarzenie odbędzie się w terminach, które zostaną ogłoszone w 2023 roku.

„Decyzja o przesunięciu Chengdu 2021 nie została podjęta pochopnie, ale jest to właściwa decyzja dla sportowców uniwersyteckich” – powiedział prezes Międzynarodowej Federacji Sportu Uniwersyteckiego. Leonz Edder powiedział w komunikacie prasowym. „Twoje dobre samopoczucie jest zawsze naszym najwyższym priorytetem. Ciągła niepewność co do warunków spowodowała zmianę harmonogramu mądrego wyboru – wiele krajowych kolegialnych organizacji sportowych już zmieniło swoje plany”.

Przed tym drugim odroczeniem niektóre kraje, w tym Wielka Brytania i Kanada, ogłosiły, że nie wyślą drużyn, powołując się na kilka powodów, w tym zdrowie i bezpieczeństwo podczas pandemii i wojny na Ukrainie.

Światowe Igrzyska Uniwersyteckie przyciągają ponad 5000 sportowców z wielu sportów olimpijskich i niektórych wydarzeń nieolimpijskich, takich jak Wushu w edycji Chengdu.

Diamond League, międzynarodowy tor lekkoatletyczny na najwyższym poziomie, ogłosił, że jego dwa spotkania w Chinach 30 lipca i 6 sierpnia w Szanghaju i Shenzhen nie odbędą się „z powodu ograniczeń w podróżowaniu i surowych wymogów kwarantanny obowiązujących obecnie przy wjeździe do Chin . ”

READ  Campbell przeszkadza NF; Polska wygrywa w OT; Rola irlandzka | Wiadomości, sport, praca

Spotkanie zastępcze odbędzie się 6 sierpnia w Chorzowie.

OlympicTalk jest włączona Wiadomości Apple. Ulubione nas!

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.