Connect with us

Sport

[ICE TIME] Mao Shimada i Mone Chiba błyszczą na imprezie Junior Grand Prix w Polsce

Published

on

[ICE TIME] Mao Shimada i Mone Chiba błyszczą na imprezie Junior Grand Prix w Polsce

Ten artykuł po raz pierwszy pojawił się na SportsLook, dedykowanej witrynie sportowej JAPAN Forward.

Mao Shimada i Mone Chiba kontynuowali dobrą passę Japonii podczas sezonu Junior Grand Prix, kończąc wyścig 1-2 w Gdańsku w piątek 30 września. Zwycięstwo było drugim w sezonie Shimadą i zakwalifikowało ją do miejsca w finałach JGP w Turynie we Włoszech w grudniu.

Hinomaru dodał również kolejny medal w parze, gdzie Haruna Murakami i Sumitada Moriguchi zdobyli brąz.

Shimada, 13-latka z Tokio, wygrała JGP w czeskiej Ostrawie w swoim międzynarodowym debiucie w zeszłym miesiącu. Kontynuując od miejsca, w którym skończyła, wygrała z wygodną przewagą prawie 12 punktów nad Chibą.

Shimada, aktualna mistrzyni Japonii juniorów, triumfowała z łączną notą 217,68 pkt. Chiba, 17-latek z Sendai, był drugi z 205,82, a Chaeyeon Kim z Korei Południowej był trzeci z 195,46.

Chiba prowadziła po krótkim programie, ale została wyprzedzona przez niesamowity występ Shimady w jej freestyle’u do Passepied i Wild Swans Suite. Nastoletnia sensacja rozpoczęła się pięknym potrójnym torem, a następnie wylądowała pętlą z czterema palcami, która została oceniona ćwierć za krótko i wykonała osiem czystych potrójnych skoków.

Reklama

Fukushima Wagyu?  Nowa opcja, ponieważ ponad 50 jurysdykcji złagodzi ograniczenia importu japońskiej żywności

Przeczytaj całą historię na SportsLook.

Autor: Jack Gallagher

Autor jest doświadczonym dziennikarzem sportowym i jednym z czołowych światowych ekspertów w łyżwiarstwie figurowym. Artykuły i podcasty Jacka można znaleźć na jego stronie autora, tutaji znajdź go na Twitterze @sportjaponia.

READ  Świątek pokonuje Osakę 6:4, 6:0 i wygrywa Miami Open
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.