Nauka

Hurkacz zdobywa swój największy tytuł pokonując Sinnera w Miami

STEVEN WINE

MIAMI (AP) – Po zaginięciu Wielkiej Trójki z Miami Open i kolejnej generacji tenisistów walczących o wypełnienie pustki, to Hubert Hurkacz z Polski zrobił różnicę.

Hurkacz, lat 24, zdobył największy tytuł w swojej karierze, pokonując 19-letniego Włocha Jannika Sinnera 7-6 (4) i 6-4 w niedzielnym finale.

Hurkacz poprawił w tym roku na Florydzie 10: 0, w tym tytuł na Delray Beach w styczniu. Na 37. miejscu, oczekuje się, że awansuje na 16 miejsce w rankingu w przyszłym tygodniu.

Starcie w finale było niespodzianką, choć Novak Djokovic, Rafael Nadal i Roger Federer opuścili turniej, podobnie jak obecny mistrz US Open Dominic Thiem. Hurkacz wyeliminował Stefana Tsitsipasa z wicemistrzem na drugim miejscu i Andrei Rublevbeat na czwartym miejscu – po raz pierwszy pokonał dwóch przeciwników w pierwszej dziesiątce w tym samym turnieju.

Hurkacz zajął wczesną pozycję, grając swój pierwszy finał w serii ATP na wysokim poziomie, Masters 1000. W pierwszym secie prowadził 3: 0, pozostał w tyle przez krótki czas, a następnie rozegrał solidną dogrywkę, kończąc. o wygraną w 25-krotnym rajdzie.

Sinner, który grał tylko w swoim trzecim turnieju Masters 1000, zaserwował 6-5 w pierwszym secie i został złamany w miłości. W drugim secie przegrał serwis jeszcze dwa razy, tracąc wynik 4: 0.

Hurkacz wrócił dobrze i czterokrotnie się załamał, zostając pierwszym mistrzem Polski Masters 1000.

Ash Barty w rankingu numer 1 zdobył swój drugi z rzędu tytuł w Miami w sobotę, kiedy Bianca Andreescu wycofał się w finale z powodu kontuzji stopy, kiedy przegrał 6: 3 4: 0.