Connect with us

Nauka

Hrabstwo Calaveras oznaczono na czerwono jako znaczący kod koloru COVID-19 w Stanach Zjednoczonych

Published

on

San Andreas, Kalifornia – Podczas gdy gubernator Gavin Newsom przedstawił nowy czteropoziomowy system oznaczony kolorami koronawirusa do otwierania i zamykania firm w hrabstwach w całym stanie, w hrabstwie Calaveras odnotowano 13 nowych przypadków.

Nowy system, szczegóły we wcześniejszej historii tutaj, umieszcza hrabstwo na znacznym (czerwonym) poziomie. Urzędnik ds. Zdrowia publicznego dr Dean Kelaite w piątkowym raporcie na temat koronawirusa podaje, że „oznacza to, że od poniedziałku 31 sierpnia niektóre nieistotne operacje biznesowe w pomieszczeniach będą otwarte, a niektóre zamknięte”. Dr Kelaita nie poinstruował, jakie to mogą być sprawy w pisemnej aktualizacji.

13 nowych przypadków obejmuje 3 kobiety i 2 mężczyzn w wieku od 18 do 49 lat, 2 mężczyzn w wieku 50-64 lat oraz 2 kobiety i 4 mężczyzn w wieku powyżej 65 lat. W Dystrykcie 1 zgłoszono 10 przypadków, 1 przypadek w Dystrykcie 2, a 2 przypadki w Dystrykcie 5. Nie było przypadków do zgłoszenia w Okręgach 3 i 4. Spośród 13 zgłoszonych przypadków 7 przypadków jest powiązanych z wybuchem epidemii wśród mieszkańców. z Avalon Health Care San Andreas.

„W miarę jak poprawia się jakość powietrza i ludzie wychodzą, pamiętajcie, jak ważne jest podjęcie wszystkich znanych nam kroków, aby spowolnić i zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19 w naszej społeczności. Jeśli nadal będziemy traktować to poważnie i zachować czujność, możemy to zmienić ”- powiedział dr Kelaita. „Ćwicz dystans fizyczny, zakrywaj twarz, poddawaj się testom, często myj ręce, zostań w domu, jeśli jesteś chory i unikaj spotkań, na których nie przestrzega się fizycznego dystansowania się i maskowania”.

Do tej pory w hrabstwie Calaveras odnotowano 236 potwierdzonych przypadków COVID-19. Od tego czasu 203 z nich wyzdrowiało, a 31 przypadków pozostaje aktywnych. W hrabstwie odnotowano dwa zgony związane z koronawirusem.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *