Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Hili Properties rozważa przejęcia na Litwie w Polsce

Published

on

Hili Properties, międzynarodowa spółka zależna Hili Ventures zajmująca się inwestycjami w nieruchomości, dokonuje dwóch dużych przejęć na Litwie iw Polsce w celu dalszej dywersyfikacji portfela o wartości 115 mln EUR i rozszerzenia swojej obecności.

Spółka, która obecnie posiada i zarządza nieruchomościami komercyjnymi w krajach bałtyckich, Rumunii i na Malcie, prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie nabycia nowo wybudowanej nieruchomości komercyjnej na Litwie. Dzięki doskonałej lokalizacji z dostępem do ważnych szlaków towarowych nieruchomość jest w całości wynajęta pod międzynarodową markę z 20-letnią dzierżawą. Ma również potencjał do rozwoju.

Jednocześnie Hili Properties prowadzi negocjacje w sprawie nabycia charakterystycznych nieruchomości, w których mieści się międzynarodowy operator detaliczny DIY w Warszawie. Nowy budynek, strategicznie zlokalizowany przy jednej z głównych dróg wylotowych stolicy Polski, w bezpośrednim sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych oraz z łatwym dojazdem samochodem i komunikacją miejską, oferuje długi okres najmu 9 lat oraz możliwość jego rozbudowy. Jeden najemca jest liderem w swojej branży.

Prezes Hili Properties, Pier Luca Demajo (z lewej) i dyrektor zarządzający George Kakouras: „Hili Properties jest niezłomnie zaangażowane w inwestycje mające na celu rozszerzenie i wzbogacenie swojego portfolio poprzez przejęcia i odmłodzenie”.

Pierwsza akwizycja Hili Properties w Polsce wesprze jej strategię rozszerzania obecności na inne kraje UE o stabilnym wzroście gospodarczym i potencjale. Polska jest jednym z najatrakcyjniejszych obszarów do inwestowania w Europie, o stabilnym wzroście gospodarczym, silnym popycie wewnętrznym i międzynarodowym, bliskości głównych rynków kontynentalnych, dostępie do wykwalifikowanego kapitału ludzkiego i stale rosnącej jakości infrastruktury.

Ta działalność Hili Properties będzie dobrze pasować do obecnego portfolio, które obejmuje sześć centrów handlowych zlokalizowanych w stolicy Łotwy Rydze, prywatny szpital w Bukareszcie, 11 nieruchomości z restauracjami w kluczowych dzielnicach biznesowych w Estonii, na Łotwie, Litwie, w Rumunii i na Malcie. , a także trzy dedykowane bloki biznesowe i powierzchnie biurowe w Sliemie, Marsie i Florianie. Najemcy to między innymi Premier Restaurants, operator McDonald’s na tych rynkach, szwedzki gigant supermarketów Rimi oraz norweska gazeta i sieć sklepów Narvesen.

READ  Ukraina i Polska protestują przeciwko umowie Nord Stream 2 Bidena z Niemcami

Obiekty mieszczą ponad 80 najemców biznesowych na 75 500 metrach kwadratowych powierzchni do wynajęcia i mają wskaźnik obłożenia na poziomie 99% przy korzystnym średnim ważonym pozostałym okresie najmu wynoszącym 8,8 lat. Całość portfela została zaprojektowana tak, aby generować przychody i wzrost kapitału poprzez aktywne zarządzanie aktywami w celu maksymalizacji efektywności operacyjnej i rentowności.

Założona w 2012 roku grupa zajmująca się nieruchomościami z dedykowanym zespołem wykonawczym wyższego szczebla podlegającym własnej radzie dyrektorów, koncentruje się na rozwijaniu możliwości inwestycyjnych na rynkach, na których firma macierzysta Hili Ventures ma już silną pozycję, prowadząc duże operacje komercyjne i detaliczne.

„Hili Properties mocno zainwestowało w aktywa poza Maltą w ostatnich latach, kierując się jasno określoną strategią identyfikacji aktywów o atrakcyjnym potencjale komercyjnym i repozycjonowania ich na swoich rynkach”, powiedział Pier Luca Demajo, prezes Hili Properties.

„Dzięki Hili Ventures prowadzącemu znaczącą działalność w krajach bałtyckich i Rumunii, Hili Properties wykorzystuje szeroką wiedzę i zrozumienie dynamiki rynku, krajobrazu gospodarczego, potrzeb społeczności handlowych i perspektyw finansowych w tych obszarach, jaką dysponuje szersza grupa. Ta inteligencja rynkowa, w połączeniu z determinacją i odwagą do dokonywania znaczących inwestycji, umożliwia Hili Properties podejmowanie decyzji biznesowych z długoterminową wizją. Obecnie dążymy do rozszerzenia naszej obecności na sąsiednich rynkach na rynki, na których jesteśmy obecnie obecni.”

W ramach zrównoważonego rozwoju Hili Properties pracuje nad identyfikacją możliwości inwestycyjnych w nieruchomości handlowe w centrach miast i na przedmieściach, w tym centra handlowe i sklepy przy głównych ulicach handlowych, obiekty magazynowe, przemysłowe i dystrybucyjne, a także nieruchomości biurowe w poszukiwanych najlepszych lokalizacjach duże zainteresowanie najemców.

Po przejęciu Hili Properties często inwestuje w każdą nieruchomość w drugą rundę, aby przebudować lub unowocześnić nieruchomość w celu zaspokojenia potrzeb obecnych i przyszłych najemców, a także szerszej populacji. Firma współpracuje z zaufanymi profesjonalistami i specjalistami, którzy działają zdecydowanie i etycznie, aby osiągnąć wyniki, które staną się pożądanymi adresami biznesowymi i generują atrakcyjne zwroty.

READ  Meronk przekracza granice jako pierwszy polski gracz w majorze

„Hili Properties jest niezłomnie zaangażowane w inwestycje, aby zrealizować swoją wizję rozbudowy i wzbogacenia swojego portfolio poprzez przejęcia i odmłodzenie” – dodał dyrektor zarządzający Hili Properties George Kakouras. „Podzielamy ambicje rozwoju naszej firmy macierzystej Hili Ventures i podążamy za jej śladem, budując szereg możliwości. W ten sposób kierujemy się na obszary, w których szersza grupa ma szeroką wiedzę rynkową, dzięki czemu możemy skupić się na lokalizacjach o najkorzystniejszych perspektywach i aktywach o największym potencjale.”

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy do czerwca 2021 r. Hili Properties odnotowała stabilną łączną sprzedaż na poziomie 3,8 mln euro. Rentowność między styczniem a czerwcem 2021 uległa poprawie w porównaniu z poprzednim okresem dzięki lepszemu zarządzaniu kosztami. Planowane inwestycje krótko- i średnioterminowe dodatkowo wzmocnią rentowność firmy.

Niezależne dziennikarstwo kosztuje. Wsparcie Times of Malta dla Cena za kawę.

Wesprzyj nas

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *