Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Hagues używa ręki i kija, aby pomóc Polsce zdobyć tytuł klasy D w softballu

Published

on

Hagues używa ręki i kija, aby pomóc Polsce zdobyć tytuł klasy D w softballu

SYRAKUZY – Shelbi Hagues skradła show w zwycięstwie Polski we wtorkowych mistrzostwach ligi III klasy D w softballu, rzucając cały mecz i zdobywając cztery trafienia na tablicę, wszystkie biegi Tornadoes w wygranym 6: 1 meczu z West Canada Valley w Carrier Park.

Hagues, senior, rozproszył osiem trafień i znokautował osiem. Ofensywa z Zachodniej Kanady miała kilka okazji, ale nie zdołała uciec aż do szóstej rundy, zmniejszając przewagę do zaledwie pięciu.

„Najlepsza rzecz, jaka kiedykolwiek się wydarzyła. Trzeci raz to atrakcja” – powiedział Hagues po wygranej. „Wiedziałem, że musimy dać z siebie wszystko. Gdybyśmy strzelali czysto, odnieślibyśmy zwycięstwo”. Przytoczyła główne przyczyny sukcesu posezonowego: „Nie popełniliśmy zbyt wielu błędów na boisku i uderzaliśmy piłkę. W sezonie zasadniczym czasami mieliśmy problemy z uderzeniem piłki, ale teraz jesteśmy na szczycie i na dole naszego składu”. uderz piłkę.

Trenerka reprezentacji Polski trzecioklasistka, Erin Meeker, poprowadziła drużynę do finału grupowego w swoich pierwszych dwóch sezonach, ale to był pierwszy raz, kiedy jej drużyna zdobyła tytuł. „Byliśmy tak blisko w ciągu ostatnich dwóch lat. Miło jest w końcu to zakończyć” – powiedziała we wtorek. „To dobra presja. Lepsze niż nie być tutaj, to na pewno.

Jednak wchodząc do gry, powiedziała: „Byłam zdenerwowana. To byłem ja.” Zespoły podzieliły linię sezonu, a każda drużyna wygrała swój mecz u siebie. „Wyszliśmy z bramy. Rozmawialiśmy o zrobieniu kilku biegów wcześniej i nadaniu tonu. I zrobili to.

Polska przebiła się przez grupę na siódmym miejscu. „Wiemy, że jesteśmy w trudnej lidze. Z listy rozstawienia nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele. Musieliśmy grać z innymi zespołami z naszej ligi, co moim zdaniem od początku było dla nas dobre.

Hagues miał 4 z 5 z dwoma podwójnymi i czterema RBI na boisku i był czołowym pałkarzem zespołu. Ich singiel z drugiej rundy z dwoma outami zapewnił Emmie Tabor i McKenzie Parow dwa RBI. Zrobiła to ponownie w następnej rundzie, wbijając załadowaną piłkę bazową do środka pola. Błąd w grze zmienił dublet w grę z czterema biegami z dwoma kolejnymi RBI. Morgan Weigand, Amelia Guarascio i Parow strzelili gole, zanim Hagues strzelił 6:0.

„Ona jest gwiazdą. Zawsze tak ciężko dla nas pracuje” – powiedział Meeker o Hagues. „Tak się cieszę, że miała tak wspaniały dzień i tak się to skończyło.” Dodała: „Jest jednym z najlepszych łamaczy, jakie kiedykolwiek widziałam. Jest bardzo konsekwentna. Podaje nam piłkę. Zawsze wprowadza piłkę do gry”.

Hagues powiedział: „Gdyby dziewczyny nie przyszły na bazę, moje trafienia nigdy nie miałyby znaczenia. To wysiłek zespołowy”.

W czwartej rundzie, West Canada, czterech rozstawionych graczy, miało szansę wrócić do gry. Hanna Burdick wyprzedziła stępem, ale wtedy starsza shortstopa Sarah Zuchowski rzuciła piłkę po ziemi, nadepnęła na drugą i strzeliła na pierwszą w celu podwójnej gry. Inning mógł być zupełnie inny, ponieważ dwaj kolejni odbijający z zachodniej Kanady – Kaylee Usyk i Carmen Youngs – trafili pojedynczo. Ale Hagues rzucił piłkę po ziemi i rzucił jako pierwszy, aby zakończyć rundę.

„Nasza obrona wykonała świetną robotę w drugiej połowie sezonu” – powiedział Meeker. Hagues „może zaufać jej obronie, a oni ufają jej, że dostanie strajki”.

Hagues dodał: „Mam do niej pełne zaufanie. Zawsze mnie wspierałeś.

Zachodnia Kanada znalazła się na tablicy wyników, gdy Burdick uderzył w singiel na szóstym miejscu, Kiersten Usyk uderzył w singla za nią, a Kaylee Usyk wjechała do Burdick z własnym singlem.

Burdick również pokonał dystans w kole i przyznał się do porażki. Pozwoliła na dziewięć trafień i znokautowała osiem.

Zachodnia Kanada kończy sezon 15-5.

Sztab szkoleniowy nie był od razu świadomy, kiedy ostatni tytuł sekcji softballu przypadł Polsce, ale Meeker powiedział, że było to prawdopodobnie około 1991 roku.

Polska poprawia się do 16:4 w tym sezonie. W sobotę o godzinie 19:00 w Carrier Park drużyna rozegra regionalny mecz ze zwycięzcą tytułu Sekcji X. Ten przeciwnik nie został jeszcze określony w momencie publikacji.

READ  Konwencja Stambulska. Czy treść dokumentu została sfałszowana? Krzysztof Bosak: Słowo „płeć” zostało pominięte 25 razy

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *