Connect with us

Nauka

Gwałtowny wzrost COVID przybywa późno, mocno uderza w wiejskie hrabstwo Kansas

Published

on

TOPEKA, Kanada (AP) – Podczas gdy społeczności wiejskie w północno-zachodnim Kansas doświadczyły w zeszłym tygodniu jednego z największych wzrostów liczby przypadków COVID-19 w stanie, szeryf hrabstwa, który był jednym z tych, którzy mieli pozytywny wynik testu, z trudem oddychał i wylądował w sali szpitalnej więcej niż godzinę drogi od domu.Dr Lee Norman, szef Departamentu Zdrowia i Środowiska stanu Kansas, odpowiada na pytania reporterów podczas konferencji prasowej na temat pandemii koronawirusa, która odbyła się w środę, 7 października 2020 r., W Statehouse w Topeka w stanie Kanady. Norman mówi, że szpitale stanowe będzie zestresowany jesienią i zimą z powodu pandemii i corocznego sezonu grypowego.  (Zdjęcie AP / John Hanna)


© Dostarczone przez Associated Press
Dr Lee Norman, szef Departamentu Zdrowia i Środowiska stanu Kansas, odpowiada na pytania reporterów podczas konferencji prasowej na temat pandemii koronawirusa, która odbyła się w środę 7 października 2020 r. W Statehouse w Topeka w Kanadzie. Norman mówi, że szpitale stanowe będzie zestresowany jesienią i zimą z powodu pandemii i corocznego sezonu grypowego. (Zdjęcie AP / John Hanna)

Pandemia przyszła późno, ale teraz stresuje hrabstwo Gove, które musiało wysyłać pacjentów, w tym szeryfa Allana Webera, do szpitali w innych miastach. 22-łóżkowe centrum medyczne w hrabstwie ma tylko kilka łóżek przeznaczonych dla pacjentów z koronawirusem i nie ma wystarczającej liczby personelu, aby monitorować najpoważniejsze przypadki przez całą dobę.

Ładowanie...

Błąd ładowania

W miejscowym domu opieki większość z ponad 30 rezydentów miała pozytywny wynik testu, a sześciu zmarło od końca września. Oprócz szeryfa, powiatowy dyrektor ds. Zarządzania kryzysowego, dyrektor generalny szpitala i ponad 50 pracowników medycznych uzyskało pozytywny wynik. Mimo to niektórzy przywódcy niechętnie wywołują złą wolę, rozmawiając o tym, jak często przyjaciele i sąsiedzi noszą maski lub pytając, jak zareagowali urzędnicy.

„Szpital ma inicjatywę dotyczącą podatku od sprzedaży, która jest na głosowaniu, a my po prostu nie chcemy nikogo denerwować” – powiedział David Caudill, dyrektor generalny Gove County Medical Center, który uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa. Centrum medyczne obejmuje zarówno szpital gminny, jak i dom opieki.

Hrabstwo Gove jest prawdopodobnie najbardziej znane z odizolowanego stojaka kredowych piramid, które mogą górują 60 stóp nad prerią, a niektórzy, jeśli jego 2600 mieszkańców, mieszka bliżej Denver niż stolicy Kansas, Topeka.

READ  4 nowe odkrycia naukowe dotyczące przytulania

Prezydent Donald Trump jest popularny w hrabstwie, a tego lata lokalni urzędnicy szybko zrezygnowali z mandatu na maskę po tym, jak ogarnęli ją niektórzy mieszkańcy i pośród krytyki prezydenta wobec takiej polityki. Trwały pogrzeby i wesela. Tak samo było z meczem piłki nożnej po powrocie do domu między dwoma liceami, ośmioma graczami z boku, w ostatni piątek września, chociaż zachęcano ludzi do noszenia masek.

Szeryf, który od tamtej pory został wypisany ze szpitala, odbierał telefony z Centrum Medycznego Hays w zeszłym tygodniu. Pulsoksymetr zaczął piszczeć, wskazując, że jego poziom tlenu był niski. Zakaszlał i wziął głęboki oddech.

– Skończy się tutaj za minutę – powiedział.

Weber był w przeszłości hospitalizowany z powodu ataków astmy, ale objawy koronawirusa były bardziej wyraźne. „Masz bóle ciała i głowy. Ucisk w mojej klatce piersiowej jest inny ”.

Stanowy departament zdrowia podał, że liczba przypadków koronawirusa w hrabstwie Gove podwoiła się w ciągu dwóch tygodni kończących się w środę z 37 do 75, a ten wzrost był proporcjonalnie jednym z największych w Kansas. Ale lokalnie urzędnicy i lekarze twierdzą, że liczba ta jest znacznie wyższa – 140, z 88 w ciągu ostatnich dwóch tygodni i prawie wszystkie od 1 września. Odnotowano siedem zgonów związanych z koronawirusem – znowu proporcjonalnie do najwyższych w stan.

„Nasza społeczność rozprzestrzeniła się do tego stopnia, że ​​nie byliśmy w stanie ustalić pierwotnej przyczyny żadnego z naszych przypadków w ciągu ostatniego miesiąca” – powiedział dr Scott Rempel, urzędnik ds. Zdrowia hrabstwa, jeden z pięciu lekarzy w hrabstwie Gove.

Komisja okręgowa nałożyła mandat dotyczący maskowania począwszy od 6 sierpnia, kiedy zgłoszono tylko kilka przypadków, ale uchyliła go 11 dni później. Rempel powiedział, że to było „bolesne z punktu widzenia zdrowia publicznego”.

W Quinter, największym mieście hrabstwa, liczącym około 1000 mieszkańców, szkoły publiczne prowadzą zajęcia indywidualne i wymagają od 300 uczniów i pracowników noszenia masek. Studenci jedzą obiady na świeżym powietrzu pod namiotami, a dzielnica kupiła grzejniki i planuje wykorzystać stodołę autobusową, jeśli zima stanie się zbyt mroźna.

READ  SpaceX produkuje części do boosterów Starship Super Heavy przed pierwszym układaniem

Nadinspektor Kurt Brown stara się unikać debaty politycznej na temat masek lub komentować przepisy w innych częściach stanu.

„Każda rozmowa wokół tego jest trudna” – powiedział Brown.

Gary Kraus, kurator w sąsiednich okręgach szkolnych Grainfield i Wheatland, powiedział, że klasy są na tyle małe, że uwzględniają dystans społeczny przy pewnych zmianach w harmonogramie liceum. Powiedział, że dzielnice rozważały nałożenie wymagań dotyczących masek, gdy szkoła przygotowywała się do rozpoczęcia, ale „Nie chciałem toczyć tej bitwy politycznej”, ponieważ „jest to tak stresujące i czasochłonne”.

W związku z upolitycznieniem odpowiedzi urzędników na COVID-19 w roku wyborczym, demokratyczny gubernator stanu Kansas i kontrolowana przez Republikanów władza ustawodawcza walczyły od miesięcy. Ponad dwie trzecie wyborców hrabstwa Gove to zarejestrowani republikanie, a Trump posiadał prawie 85% głosów w 2016 r.

W Grainfield, gdzie mieszka około 240 osób, Terry Cox nie nosi maski w swoim sklepie z artykułami rolniczymi, podobnie jak większość jego klientów. Teraz, gdy jest tak blisko domu, nie widzi gorszego wirusa niż „zwykła grypa”. Księgowy jego sklepu i jego szwagierka uzyskały wynik pozytywny, a jego brat, który mieszka dwa hrabstwa dalej, trafił do szpitala. Cox jednak nosi maskę podczas zakupów w Quinter.

Mieszkająca w Quinter Judy Wolf, kucharka w ośrodku dla seniorów, powiedziała, że ​​media informujące o pandemii muszą „zaprzestać robienia góry z kretowiska”.

„Każdy to dostanie i pójdzie dalej swoim życiem” – powiedziała. „Jedynymi, którzy umierają, są te z innymi problemami zdrowotnymi”.

Doug Gruenbacher, inny lekarz z hrabstwa Gove, zaraził się koronawirusem we wrześniu i wyzdrowiał wraz ze swoją żoną lekarzem, Shelly. Powiedział, że mieszkańcy hrabstwa mają obawy dotyczące swobód osobistych i „nie chcą, aby im mówiono, co mają robić”, które są powszechne w całej Ameryce.

„To jeden z powodów, dla których kochamy to tutaj, z powodu tego ducha i z powodu tej niezależności” – powiedział. „Ale niestety jest to coś, co również przyczynia się do niektórych trudności, które mamy teraz”.

READ  Mieszkaniec Lee Township Randy Kursinsky był obserwatorem ptaków od dzieciństwa w Thumb

___

Andy Tsubasa Field jest członkiem korpusu Associated Press / Report for America Statehouse News Initiative. Report for America to ogólnokrajowy program non-profit, który umieszcza dziennikarzy w lokalnych redakcjach w celu informowania o ukrytych kwestiach.

____

Śledź Andy Tsubasa Field na Twitterze: https://twitter.com/AndyTsubasaF i John Hanna at https://twitter.com/apjdhanna

Kontynuuj czytanie

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.