Connect with us

Nauka

Gwałtowny wzrost COVID przybywa późno, mocno uderza w wiejskie hrabstwo Kansas

Published

on

TOPEKA, Kanada (AP) – Podczas gdy społeczności wiejskie w północno-zachodnim Kansas doświadczyły w zeszłym tygodniu jednego z największych wzrostów liczby przypadków COVID-19 w stanie, szeryf hrabstwa, który był jednym z tych, którzy mieli pozytywny wynik testu, z trudem oddychał i wylądował w sali szpitalnej więcej niż godzinę drogi od domu.Dr Lee Norman, szef Departamentu Zdrowia i Środowiska stanu Kansas, odpowiada na pytania reporterów podczas konferencji prasowej na temat pandemii koronawirusa, która odbyła się w środę, 7 października 2020 r., W Statehouse w Topeka w stanie Kanady. Norman mówi, że szpitale stanowe będzie zestresowany jesienią i zimą z powodu pandemii i corocznego sezonu grypowego.  (Zdjęcie AP / John Hanna)


© Dostarczone przez Associated Press
Dr Lee Norman, szef Departamentu Zdrowia i Środowiska stanu Kansas, odpowiada na pytania reporterów podczas konferencji prasowej na temat pandemii koronawirusa, która odbyła się w środę 7 października 2020 r. W Statehouse w Topeka w Kanadzie. Norman mówi, że szpitale stanowe będzie zestresowany jesienią i zimą z powodu pandemii i corocznego sezonu grypowego. (Zdjęcie AP / John Hanna)

Pandemia przyszła późno, ale teraz stresuje hrabstwo Gove, które musiało wysyłać pacjentów, w tym szeryfa Allana Webera, do szpitali w innych miastach. 22-łóżkowe centrum medyczne w hrabstwie ma tylko kilka łóżek przeznaczonych dla pacjentów z koronawirusem i nie ma wystarczającej liczby personelu, aby monitorować najpoważniejsze przypadki przez całą dobę.

Ładowanie...

Błąd ładowania

W miejscowym domu opieki większość z ponad 30 rezydentów miała pozytywny wynik testu, a sześciu zmarło od końca września. Oprócz szeryfa, powiatowy dyrektor ds. Zarządzania kryzysowego, dyrektor generalny szpitala i ponad 50 pracowników medycznych uzyskało pozytywny wynik. Mimo to niektórzy przywódcy niechętnie wywołują złą wolę, rozmawiając o tym, jak często przyjaciele i sąsiedzi noszą maski lub pytając, jak zareagowali urzędnicy.

„Szpital ma inicjatywę dotyczącą podatku od sprzedaży, która jest na głosowaniu, a my po prostu nie chcemy nikogo denerwować” – powiedział David Caudill, dyrektor generalny Gove County Medical Center, który uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa. Centrum medyczne obejmuje zarówno szpital gminny, jak i dom opieki.

Hrabstwo Gove jest prawdopodobnie najbardziej znane z odizolowanego stojaka kredowych piramid, które mogą górują 60 stóp nad prerią, a niektórzy, jeśli jego 2600 mieszkańców, mieszka bliżej Denver niż stolicy Kansas, Topeka.

READ  Europejskie Igrzyska Uniwersyteckie w Łodzi

Prezydent Donald Trump jest popularny w hrabstwie, a tego lata lokalni urzędnicy szybko zrezygnowali z mandatu na maskę po tym, jak ogarnęli ją niektórzy mieszkańcy i pośród krytyki prezydenta wobec takiej polityki. Trwały pogrzeby i wesela. Tak samo było z meczem piłki nożnej po powrocie do domu między dwoma liceami, ośmioma graczami z boku, w ostatni piątek września, chociaż zachęcano ludzi do noszenia masek.

Szeryf, który od tamtej pory został wypisany ze szpitala, odbierał telefony z Centrum Medycznego Hays w zeszłym tygodniu. Pulsoksymetr zaczął piszczeć, wskazując, że jego poziom tlenu był niski. Zakaszlał i wziął głęboki oddech.

– Skończy się tutaj za minutę – powiedział.

Weber był w przeszłości hospitalizowany z powodu ataków astmy, ale objawy koronawirusa były bardziej wyraźne. „Masz bóle ciała i głowy. Ucisk w mojej klatce piersiowej jest inny ”.

Stanowy departament zdrowia podał, że liczba przypadków koronawirusa w hrabstwie Gove podwoiła się w ciągu dwóch tygodni kończących się w środę z 37 do 75, a ten wzrost był proporcjonalnie jednym z największych w Kansas. Ale lokalnie urzędnicy i lekarze twierdzą, że liczba ta jest znacznie wyższa – 140, z 88 w ciągu ostatnich dwóch tygodni i prawie wszystkie od 1 września. Odnotowano siedem zgonów związanych z koronawirusem – znowu proporcjonalnie do najwyższych w stan.

„Nasza społeczność rozprzestrzeniła się do tego stopnia, że ​​nie byliśmy w stanie ustalić pierwotnej przyczyny żadnego z naszych przypadków w ciągu ostatniego miesiąca” – powiedział dr Scott Rempel, urzędnik ds. Zdrowia hrabstwa, jeden z pięciu lekarzy w hrabstwie Gove.

Komisja okręgowa nałożyła mandat dotyczący maskowania począwszy od 6 sierpnia, kiedy zgłoszono tylko kilka przypadków, ale uchyliła go 11 dni później. Rempel powiedział, że to było „bolesne z punktu widzenia zdrowia publicznego”.

W Quinter, największym mieście hrabstwa, liczącym około 1000 mieszkańców, szkoły publiczne prowadzą zajęcia indywidualne i wymagają od 300 uczniów i pracowników noszenia masek. Studenci jedzą obiady na świeżym powietrzu pod namiotami, a dzielnica kupiła grzejniki i planuje wykorzystać stodołę autobusową, jeśli zima stanie się zbyt mroźna.

READ  Chic Kombucha: Jak studentka wykorzystuje mikroby i czas do wyhodowania własnych ubrań | CU Boulder dzisiaj

Nadinspektor Kurt Brown stara się unikać debaty politycznej na temat masek lub komentować przepisy w innych częściach stanu.

„Każda rozmowa wokół tego jest trudna” – powiedział Brown.

Gary Kraus, kurator w sąsiednich okręgach szkolnych Grainfield i Wheatland, powiedział, że klasy są na tyle małe, że uwzględniają dystans społeczny przy pewnych zmianach w harmonogramie liceum. Powiedział, że dzielnice rozważały nałożenie wymagań dotyczących masek, gdy szkoła przygotowywała się do rozpoczęcia, ale „Nie chciałem toczyć tej bitwy politycznej”, ponieważ „jest to tak stresujące i czasochłonne”.

W związku z upolitycznieniem odpowiedzi urzędników na COVID-19 w roku wyborczym, demokratyczny gubernator stanu Kansas i kontrolowana przez Republikanów władza ustawodawcza walczyły od miesięcy. Ponad dwie trzecie wyborców hrabstwa Gove to zarejestrowani republikanie, a Trump posiadał prawie 85% głosów w 2016 r.

W Grainfield, gdzie mieszka około 240 osób, Terry Cox nie nosi maski w swoim sklepie z artykułami rolniczymi, podobnie jak większość jego klientów. Teraz, gdy jest tak blisko domu, nie widzi gorszego wirusa niż „zwykła grypa”. Księgowy jego sklepu i jego szwagierka uzyskały wynik pozytywny, a jego brat, który mieszka dwa hrabstwa dalej, trafił do szpitala. Cox jednak nosi maskę podczas zakupów w Quinter.

Mieszkająca w Quinter Judy Wolf, kucharka w ośrodku dla seniorów, powiedziała, że ​​media informujące o pandemii muszą „zaprzestać robienia góry z kretowiska”.

„Każdy to dostanie i pójdzie dalej swoim życiem” – powiedziała. „Jedynymi, którzy umierają, są te z innymi problemami zdrowotnymi”.

Doug Gruenbacher, inny lekarz z hrabstwa Gove, zaraził się koronawirusem we wrześniu i wyzdrowiał wraz ze swoją żoną lekarzem, Shelly. Powiedział, że mieszkańcy hrabstwa mają obawy dotyczące swobód osobistych i „nie chcą, aby im mówiono, co mają robić”, które są powszechne w całej Ameryce.

„To jeden z powodów, dla których kochamy to tutaj, z powodu tego ducha i z powodu tej niezależności” – powiedział. „Ale niestety jest to coś, co również przyczynia się do niektórych trudności, które mamy teraz”.

READ  Polska wysyła milion szczepionek do Australii | zdrowie i nauka, koronawirus

___

Andy Tsubasa Field jest członkiem korpusu Associated Press / Report for America Statehouse News Initiative. Report for America to ogólnokrajowy program non-profit, który umieszcza dziennikarzy w lokalnych redakcjach w celu informowania o ukrytych kwestiach.

____

Śledź Andy Tsubasa Field na Twitterze: https://twitter.com/AndyTsubasaF i John Hanna at https://twitter.com/apjdhanna

Kontynuuj czytanie

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *