Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Grupa VSB nabywa prawa do projektu hybrydowej energetyki odnawialnej o mocy 170 MW w Polsce

Published

on

12 maja (Renewables Now) – niemiecki deweloper OZE VSB Group ogłosił dziś, że nabył prawa do projektu połączonej energetyki wiatrowej i fotowoltaicznej (PV) w południowo-zachodniej Polsce o planowanej mocy do 170 MW.

Hybrydowy projekt powstanie na obszarze ok. 120 ha (296,5 akrów) w województwie dolnośląskim i będzie składał się z maksymalnie dziesięciu turbin wiatrowych klasy 7 MW oraz parku fotowoltaicznego o mocy do 100 MWp.

Z pomocą partnera zewnętrznego VSB przygotowuje budowę parku w najbliższych miesiącach, a budynek ma być gotowy do budowy do końca 2023 roku.

„Połączenie energetyki wiatrowej i parku fotowoltaicznego zapewni maksymalny zysk z tego obszaru. W związku z obowiązującą w Polsce zasadą 10-godzinnego dystansu społecznego jesteśmy przekonani, że nadchodzące pozytywne zmiany dadzą nam dodatkowy impuls do sukcesu tego projektu – powiedział Hubert Kowalski, Dyrektor Zarządzający VSB Energie Odnawialne Polska Sp. ogród zoologiczny

Deweloper energii odnawialnej z siedzibą w Dreźnie uruchomił już w Polsce około 76 MW mocy zainstalowanej i nadzoruje ponad 600 MW. Farma wiatrowa Baranów-Rychtal o mocy 42,6 MW jest obecnie w budowie, a uruchomienie planowane jest na 2023 rok.

Zarejestruj się teraz, aby otrzymywać bezpłatny codzienny biuletyn Renewables Now!

READ  Koronawirus. Warszawa: Tramwajowiec zatrzymał tramwaj. Pasażer powinien być zarażony
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.