Connect with us

Nauka

„Grałem na pięciu pozycjach w jednym meczu” – Mount uczył się od miesięcy na kolejce górskiej w Chelsea

Published

on

Reprezentant Anglii przygotowuje się do kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2022, ale chwalił menedżera klubu za przyspieszenie jego rozwoju

Mason Mount powiedział, że Thomas Tuchel wykorzystał go na pięciu pozycjach w ciągu 90 minut w meczu dla Chelsea, ale wyjaśnił, jak szybko rozwijał się ze swoim nowym trenerem.

Drużyna Tuchela rozegrała serię 14 meczów bez przegranej od czasu odejścia legendy klubu, Franka Lamparda pod koniec stycznia. Chociaż wielu wątpiło, czy 22-latek zachowa swoją pozycję wyjściową z nowym trenerem, Mount nadal był wybierany regularnie.

Przed meczami kwalifikacyjnymi Anglii do Mistrzostw Świata z San Marino, Albanią i Polską, Mount omawiał swój rozwój od ostatniej przerwy w reprezentacji.

Co on powiedział?

„To była kolejka górska przez ostatnie kilka miesięcy, ale było to cenne doświadczenie. Wiele się nauczyłem, będąc kapitanem po raz pierwszy” – powiedział Mount.

„Grałem na pięciu pozycjach w meczu, a nie na trzech! Zmieniłem jeszcze kilka, ale wszystkie dobre doświadczenia, których mogłem się nauczyć. Jestem wszechstronny i potrafię zmieniać pozycje. Na tym polega współczesna gra.

„Jadąc na międzynarodową przerwę, wszyscy jesteśmy podekscytowani i nie możemy się doczekać powrotu. Jesteśmy gotowi do pracy i grania. Wygląda na to, że wczoraj zadebiutowałem na Wembley i było to bardzo szybkie.

„Zyskujesz pewność siebie i uczysz się więcej na każdym polu. Chcesz być coraz lepszy; to jest najważniejsze. To jest osobiście i jako grupa. Jesteśmy na dobrej drodze. Wszystko zaczyna się od tych kwalifikacji do Mistrzostw Świata i mecz jutro ”.

Jaka jest sytuacja Mount z Anglią?

Po wygraniu 10 meczów dla Three Lions, Mount coraz częściej staje się stałym elementem drużyny Garetha Southgate, który również zmusza go do zmiany pozycji w systemie 3-4-3.

READ  Mój Wellington: zamiłowanie studentów do "ciemnego" klimatu i wygodnych restauracji

Southgate może liczyć na to, że Mount jest zawsze dostępny i był jedynym graczem, który rozegrał wszystkie trzy mecze podczas ostatniego starcia z Anglią.

Mówiąc o swojej kondycji fizycznej, Mount mówi, że nauczył się zachowywać na wypożyczeniu i u boku doświadczonych kolegów z drużyny w Chelsea.

„Pożyczanie z pewnością pomogło mi, rozmawiając z graczami, którzy są w grze dłużej niż ja w tym wieku, zwłaszcza w Derby” – powiedział Mount.

„Pomogło mi to ulepszyć moją grę. Nie tylko na boisku, ale także poza boiskiem. To duża część kontrolowania tego, co się na niej robi. Wiele się nauczyłem w Derby i Chelsea, a także od ludzi, którzy robiłem to dłużej niż ja.

„Dotknij drewna, do tej pory nie miałem wielu obrażeń. Jestem osobą, która kocha piłkę nożną. Każda okazja do gry lub zaangażowania, będę gotowy. Jestem jeszcze młody, to pomaga, gdy gram wiele gier w krótkim czasie.

„To jest coś, czego nauczyłem się przez lata, odkąd pojechałem na mistrzostwa i doświadczyłem wielu meczów w krótkim czasie. Potem, wracając do Chelsea, grałem w tym sezonie 54. w krótkim czasie.

„Zdobywasz to doświadczenie wraz z postępem sezonu. Uczysz się dbać o swoje ciało i być dostępnym w każdej grze. To jest to, czego chcesz jako gracz, aby grać jak najwięcej. To plus, że mam moc graj. Mam nadzieję, że nadal będę się o mnie troszczyć i będę grał w 100% w większości gier ”.

Dalsza lektura

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *