Connect with us

technologia

Gracze Final Fantasy 14 na Xbox twierdzą, że grozi im zakaz rekrutacji

Published

on

Gracze Final Fantasy 14 na Xbox twierdzą, że grozi im zakaz rekrutacji

Zrzut ekranu: Square Enix/Kotaku

Final Fantasy XIV jest teraz na Xboxie, a przejście gry MMORPG na system było co najmniej trudne. NA Dodanie nowej waluty oraz że użytkownicy muszą wykupić subskrypcję Xbox Game Pass, aby grać, społeczność zgłasza na poziomie systemu Xbox zakazy używania starego slangu i systemów gry do grupowania się z innymi graczami w ramach konsoli Xbox Funkcja „grupa wyszukiwania”..

Wiadomość o tym rozeszła się po Internecie 29 marca, mniej więcej tydzień później Final Fantasy XIVDługo oczekiwany port trafił na Xboksa. Kontrowersje rozpoczęły się od wpisu na temat Reddit autorstwa użytkownika TGB_B20kEn Twierdzili, że zostali zbanowani za używanie tego terminu na Xbox „Wolne społeczeństwo” To jest FF14 Odpowiednik gildii w ramach funkcji Xbox Find Group. Ta funkcja, jak ją opisuje firma, to forum „Poszukiwani gracze”, na którym użytkownicy mogą wyszukiwać innych, którzy chcą dołączyć do ich gry. W poście, który doczekał się już ponad tysiąca głosów, użytkownik informuje, że złożył odwołanie od uchylenia zakazu, które zostało odrzucone przez zespół moderacyjny Xboxa. Zakaz jest ustalony na 61 dnii odpowiedział na tę wiadomość, pytając nowych graczy (potocznie zwanych Sprouts), czy chcą dołączyć do ich wolnego społeczeństwa:

„Witajcie Sproszki! Obecnie prowadzimy rekrutację do nowego wolnego społeczeństwa, które akceptuje każdego! Proszę, macie Discorda, bo mamy graczy PC! Jeśli jesteście zainteresowani, przyjaciele!”

Niektórzy odpowiedzieli, pytając TGB_B20kEn, czy to mogły być reklamy Discorda, które spowodowały zablokowanie, ale użytkownik twierdzi, że pytał wcześniej, czy ludzie chcą korzystać z Discorda na platformie, i wskazał, że Xbox zintegrował platformę mediów społecznościowych z platformą swoje usługi. Inni użytkownicy zgłaszają podobne problemy, czy to podczas korzystania z systemów takich jak Ostateczna fantazja 14Twórz kody rekrutacyjne lub wysyłaj ogólne prośby, aby przyciągnąć graczy do ich bezpłatnych firm. Użytkownik Reddita panróżowy mówi rzeczy stwierdza, że ​​znajomy został zbanowany na dwa dni po podaniu swojego kodu rekrutacyjnego na czacie w grze. Jednak użytkownik Twittera @BishamonVeena odpowiedział funkcjonariuszowi FF14 Konto z innym przykładem zablokowania osoby za korzystanie z funkcji Xbox Find Group. W tym artykule nie użyto nawet pełnego terminu „wolne społeczeństwo”, ale raczej skrót „FC”.

Cała sytuacja jest niechlujnym przykładem tego, jak automatyczna moderacja może przynieść odwrotny skutek. Niezależnie od tego, co raportował tutaj system Xbox, wyraźnie brakuje mu kontekstu tego, co jest całkowicie normalne Ostateczna fantazja 14 Interakcja. Teraz, po dziesięciu latach oczekiwania na pojawienie się gry MMO na platformie, gracze Xbox muszą znaleźć sposób na poruszanie się po latach ustalonej terminologii, aby doświadczyć gry zgodnie z zamierzeniami. Ale hej, przynajmniej naprawdę zrobili to estetycznie Ostateczna fantazja 14 System Xbox Series X…To nie działa.

Skontaktowaliśmy się z Xbox w celu uzyskania komentarza i zaktualizujemy historię, gdy otrzymamy odpowiedź.

READ  Starożytne miejsca asteroid zidentyfikowane za pomocą technologii miejsca zbrodni
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *