Connect with us

technologia

Raspberry Pi 400 to kompaktowa klawiatura ze zintegrowanym komputerem

Published

on

Fundacja Raspberry Pi ogłosiła Raspberry Pi 400, kompaktową klawiaturę ze zintegrowanym komputerem ARM. Po prostu podłącz go do telewizora lub monitora za pomocą jednego z dwóch portów micro HDMI, włóż kartę microSD, podłącz przewód zasilający i mysz i masz prosty komputer do codziennych zadań, kodowania lub odtwarzania multimediów. To jest dostępne od dzisiaj jako samodzielne urządzenie za 70 USD lub jako pakiet z myszą, zasilaczem, kartą microSD, kablem HDMI i instrukcją dla początkujących za 100 USD.

Istnieje nadzieja, że ​​rozmiar Pi 400, a także te opcjonalne elementy w pakiecie, sprawią, że będzie on bardziej dostępny i łatwy w użyciu. Jest to ważne, jeśli sprzedajesz niedrogi komputer, a szczególnie ważne, jeśli sprzedajesz łatwo dostępne urządzenie, aby dzieci mogły nauczyć się kodować. Wygląda bardziej jak element elektroniki użytkowej niż podstawa projektu DIY.

„Może usiąść pod choinką i… jeśli otworzysz prezenty o 9 rano, możesz usiąść na komputerze przed telewizorem o 10 rano” – mówi Eben Upton, założyciel Raspberry Pi w wywiadzie przed ogłoszeniem.

Forma Raspberry Pi 400 od razu przypomina wczesne komputery domowe, takie jak BBC Micro lub ZX Spectrum, i to nie przypadek. Chociaż małe komputery Raspberry Pi stały się popularnym narzędziem dla hobbystów do robienia wszystkiego Buduj niedrogie odbiorniki AirPlay do Zautomatyzuj inteligentne domyZasadniczo są zaprojektowane jako dostępne komputery, tak aby dzieci mogły nauczyć się kodować.

„Marzeniem Raspberry Pi jest zawsze skłonienie ludzi do zakupu komputera, a następnie sprawienie, by zostali programistami” – mówi Upton. „Zdarzyło mi się to, że zwabiono mnie do zakupu BBC Micro, a potem nagle zostałem inżynierem oprogramowania”.

READ  Stripe nabywa Bouncer i integruje uwierzytelnianie swojej karty z radarowym narzędziem do wykrywania oszustw TechCrunch

Oprócz klawiatury i obudowy Raspberry Pi 400 jest bardzo podobnym komputerem w zeszłym roku Raspberry Pi 4. Ma nieco szybszy czterordzeniowy procesor ARM Cortex-A72 1,8 GHz w porównaniu do 1,5 GHz w Pi 4, 4 GB pamięci RAM, Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.0 i WiFi 802.11ac. Istnieją dwa porty micro HDMI, z których każdy może wysyłać do 4K / 60 Hz, dwa porty USB 3.0 i jeden port USB 2.0. Zasilanie jest dostarczane przez port USB-C, gniazdo kart microSD do przechowywania i złącze GPIO do podłączania wielu innych urządzeń niszowych.

Na górze urządzenia znajdziemy do wyboru porty USB, HDMI i Ethernet.
Zdjęcie: Raspberry Pi

Układ klawiatury Raspberry Pi 400 jest znany większości użytkowników laptopów.
Zdjęcie: Raspberry Pi

Podczas gdy elementy wewnętrzne są podobne do poprzednich urządzeń Raspberry Pi, wygląd zewnętrzny Pi 400 jest inny. W zależności od regionu, w którym go kupisz, komputer jest wbudowany w klawiaturę z 78 lub 79 klawiszami, która jest podobna do większości kompaktowych klawiatur do laptopów. Na początek jest sześć różnych układów klawiatury – Wielka Brytania, USA, niemiecki, francuski, włoski i hiszpański – a Upton informuje mnie, że wkrótce pojawi się więcej wariantów dla rynków norweskiego, szwedzkiego, duńskiego, portugalskiego i japońskiego.

Na szczęście nie jest to pierwsza klawiatura Raspberry Pi – tak opublikował w zeszłym roku standard bez komputera. Jestem wdzięczny, ponieważ wiele z tych komputerów domowych z początku lat 80. miało absolutnie okropne klawiatury, a wykonanie klawiatury do ćwiczeń Raspberry Pi powinno pomóc uniknąć poważnych usterek. Upton mówi mi, że podejście firmy zostało zainspirowane wykorzystaniem producenta komputerów PC Acorn Computers Samodzielna klawiatura jako podstawa dla Atom żołędzia Komputer. W rzeczywistości Upton mówi, że bystrzy obserwatorzy dostrzegliby wskazówki dotyczące rozwoju Pi 400 ukryte w jego samodzielnej klawiaturze, która ma trochę niepotrzebnej pustej przestrzeni, która jest teraz wnętrzem komputera Pi 400.

Zestaw o wartości 100 USD obejmuje sam komputer oraz akcesoria, takie jak mysz, kabel HDMI i podręcznik dla początkujących.
Zdjęcie: Raspberry Pi

Firma planuje sprzedać Pi 400 nie tylko dzieciom uczącym się kodowania. „Komu to ma pomóc? Ma pomóc każdemu, kto potrzebuje komputera ”- mówi Upton. Co ciekawe, dotyczy to również firm, a Upton powiedział mi, że firma używa Raspberry Pi 400 jako komputera stacjonarnego dla firm lub agentów call center. Co ciekawe, jest to jeden z powodów, dla których Raspberry Pi 4 i Pi 400 mają podwójne wyjścia HDMI, ponieważ dwa monitory są domyślne dla wielu użytkowników biznesowych.

Upton przyznaje jednak, że różowo-biała kolorystyka Pi 400 nie pasuje do każdej firmy. „Musimy to zrobić na szaro i czarno, a to złamie nam serca” – żartuje. „Robimy nasze produkty w kolorze różowym i białym i uważamy, że jest to właściwy kolor, a potem kopniakami i krzykami wciągnięto nas w szarość i czerń. “

Kilka lat temu może wydawać się nierealne, aby marzyć o biurze z komputerami opartymi na architekturze ARM, kiedy procesory były uważane za zbyt energooszczędne dla czegokolwiek poza telefonami i tabletami, ale za rok Apple zaczyna to robić Przełącz komputery Mac na architekturę, ta przyszłość nie wygląda tak absurdalnie.

Upton nazywa nadchodzący krok Apple „walidacją” statusu ARM jako prawdziwej architektury PC i twierdzi, że jest to dowód na to, że komputery PC nie są już synonimami procesorów x86. Mówi, że w dłuższej perspektywie zmiana powinna zachęcić więcej programistów do rozwijania lub ulepszania ich oprogramowania, aby działało lepiej na ARM, i że wszystko, co dzieje się na macOS, prawdopodobnie trafi do ekosystemu open source i ostatecznie do Raspberry Pi korzyści.

Raspberry Pi 400 zawsze będzie komputerem z systemem Linux, chyba że jesteś gotowy na poważne zmiany. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz nauczyć się programować, ale nadal będzie to niefortunna bariera dla wielu właścicieli systemów Windows i Mac poszukujących prostej maszyny do codziennej pracy. Dla innych typy przeglądania stron internetowych, odpowiadania na e-maile i zadań związanych z produktywnością, które Pi 400 jest wystarczająco wydajne, mogą być już łatwo wykonane ze smartfona.

Jednak przy cenie początkowej 70 USD, Raspberry Pi 400 jest znacznie tańszy niż większość tanich telefonów komórkowych i ma klawiaturę, która jest wystarczająco duża, aby pisać poprawnie. Dla wielu osób, w szczególności dla studentów, może to być właśnie to, czego potrzebują w ciągu roku, kiedy wiele osób nadal pracuje w domu i potrzebuje komputera.

Raspberry Pi 400 jest dostępny od dzisiaj. Zestaw za 100 USD jest teraz dostępny w Wielkiej Brytanii, USA i Francji. W przyszłym tygodniu będzie dostępny we Włoszech, Niemczech i Hiszpanii. Wersja samodzielna jest teraz dostępna za 70 USD w Wielkiej Brytanii, USA, Francji i Niemczech, aw przyszłym tygodniu pojawi się we Włoszech i Hiszpanii. Wydania w Indiach, Australii i Nowej Zelandii pojawią się pod koniec roku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *