Connect with us

Nauka

Głosowanie otwarte na prestiżową nagrodę People’s Choice

Published

on

Masz oko do innowacji? Głosowanie publiczne zostało otwarte na prestiżową nagrodę People’s Choice w konkursie InnovationAus.com 2021 Awards for Excellence.

Lista 25 najbardziej ambitnych australijskich firm została wybrana spośród wszystkich zgłoszeń w każdej z pozostałych kategorii przez nasz wybitny panel jurorski. To Twoja szansa na powiedzenie sobie, kogo uważasz za najbardziej imponujące firmy, które pojawią się w 2021 roku.

Nagroda People’s Choice Award jest ulubieńcem publiczności. Ta lista najciekawszych australijskich firm daje naszym czytelnikom szansę zagłosowania na najbardziej godną uwagi australijską innowację roku.

Możesz zobaczyć więcej szczegółów na temat każdej z firm wybranych przez klikając na strony People’s Choice tutaj.

Pozwól ludziom zdecydować: Nagroda InnovationAus.com People Choice

Poświęć trochę czasu na przeczytanie opisów i posłuchaj historii tych niesamowitych firm, ich innowacji i planów, które każda firma ma do rozwijania swoich ambicji. Kliknij filmy, aby dowiedzieć się więcej o tych nowościach.

Każdy może głosować i każdy ma jeden głos. Zachęcamy czytelników do dzielenia się swoimi ulubionymi treściami za pośrednictwem kanałów społecznościowych. Finaliści pozostałych kategorii zostaną ogłoszeni w poniedziałek 4 października.

Nagroda People’s Choice jest sponsorowana przez firmę z siedzibą w Sydney kartkówka, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji i doświadczenia biznesowego, który ma biura w Australii, a także w Wielkiej Brytanii, Polsce, Stanach Zjednoczonych i Nowej Zelandii.

„Przy tak wielu australijskich firmach – starych i nowych – robi niesamowite rzeczy z technologią, nagroda People’s Choice to świetna okazja dla wyborców, aby zobaczyć wszystko, co nasza społeczność innowatorów ma do zaoferowania i zagłosować na swoich faworytów” – powiedział współzałożyciel Squiz oraz prezes wykonawczy John-Paul Syriatowicz.

„Udział w inauguracyjnej nagrodzie InnovationAus.com jest ekscytujący. Pojawiają się w tak ważnym momencie, kiedy widzimy, jak nasi czołowi innowatorzy umieszczają Australię na globalnej mapie technologicznej” – powiedział.

Nasza preferowana lista wyboru osób to:

Technologia 3ME – Rewolucyjną innowacją 3ME Technology jest wielkoformatowy, wysokowydajny system akumulatorów litowo-jonowych, który został zarejestrowany jako Bladevolt.

Zaawansowana analiza mobilności – Wykorzystując analizę wideo, sztuczną inteligencję (AI), głębokie uczenie i zaawansowaną ekonometrię, zaawansowana analiza mobilności rozwiązała wyzwanie analizy predykcyjnej dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, operacji i infrastruktury.

AKQA – Australijski zespół AKQA stworzył Action Audio – system dostępności dla transmisji sportowych, który pozwala osobom niewidomym i niedowidzącym na oglądanie ulubionych sportów w czasie rzeczywistym razem z widzącymi przyjaciółmi i rodziną.

READ  COVID-19: Najnowsza „zielona lista” Abu Zabi z 31 krajami obejmuje Bahrajn i Malediwy

Awertro – Wspierana przez venture globalna firma zajmująca się oprogramowaniem do cyberbezpieczeństwa, która zbudowała pierwszy na świecie system decyzji dotyczących zarządzania cybernetycznego (MDS), pomagając liderom zarządzać cyberbiznesem przy użyciu możliwych do obrony spostrzeżeń w celu określenia, co jest niezbędne.

Talia kart – Firma Baraja z siedzibą w Sydney na nowo wynalazła czujniki LiDAR (wykrywanie światła i zasięg) dla pojazdów autonomicznych i wykorzystuje własną opatentowaną platformę Spectrum-Scan do rozwiązywania problemów, których nie udało się rozwiązać starszym produktom LiDAR.

mieszkał – Australijska firma 3D Body Scanning SaaS, Bodd, opracowała własne skanery 3D całego ciała, które rejestrują dokładne dane ciała i pomagają wzmocnić przyszłość handlu detalicznego.

Grupa BRYK – BRYK.ID to cyfrowa platforma do weryfikacji i potwierdzania tożsamości (IPC), która w wygodny sposób umożliwia weryfikację tożsamości poprzez połączenie uwierzytelniania 3D twarzy z dokumentami tożsamości wydanymi przez rząd za pomocą smartfona lub kamery internetowej w czasie rzeczywistym.

CSIRO, Covi – Najbardziej zaufane rozwiązanie telezdrowia wideo w Australii, bezpieczna i bogata w funkcje platforma Coviu umożliwiła ponad 65 000 australijskich pracowników służby zdrowia zapewnienie ponad 4,3 miliona zdalnych konsultacji i stała się preferowaną platformą telezdrowia wideo przez rząd australijski.

CSIRO, Quasar – Technologia CSIRO umożliwi nowej australijskiej firmie Quasar Satellite Technologies stworzenie stacji naziemnych zdolnych do jednoczesnej komunikacji z setkami satelitów. Postęp technologiczny – zainicjowany przez ten sam zespół, który umożliwił światu łączenie się bezprzewodowo za pomocą szybkiego Wi-Fi – ma zrewolucjonizować warty 130 miliardów dolarów rynek naziemnej komunikacji satelitarnej.

Narzędzia do deski rozdzielczej, od BHP – Dash Tools został opracowany i sfinansowany przez BHP w celu wyeliminowania ryzyka śmierci osób zajmujących się obsługą frontu, pracujących przy ciężkich maszynach do robót ziemnych, takich jak koparki, ciężarówki i buldożery. Dash naraża czujniki na niebezpieczeństwo – nie ludzi, a tym samym przekształca starsze analogowe maszyny mobilne w cyfrowe zasoby połączone z chmurą.

moc eleXsys – Zdolność sieci elektroenergetycznych do obsługi takiej ilości zasobów czystej i rozproszonej energii (DER) jest ograniczona przez niestabilność napięcia spowodowaną zwiększoną ilością energii słonecznej na dachach. Rozwiązanie eleXsys Energy rozwiązuje to ograniczenie i jest kluczem do przejścia na przyszłość czystej energii.

READ  Wiadomości na żywo o koronawirusie: Stany Zjednoczone widzą wyciszony Dzień Dziękczynienia, gdy wzrasta liczba hospitalizacji | Wiadomości ze świata

Urząd Pełnomocnika ds. Bezpieczeństwa Elektronicznego – Safety by Design zachęca organizacje do umieszczania bezpieczeństwa i praw użytkownika w centrum projektowania i rozwoju produktów i usług online, zamiast dostosowywania zabezpieczeń po wyrządzonych szkodach. Zaprojektowany z przemysłem, dla przemysłu.

Żywność Fenna – Produkując najszerszą gamę lokalnie produkowanych produktów mięsnych pochodzenia roślinnego w Australii, innowacja Fenn Foods w zakresie technik produkcji, tekstur i profili smakowych zapewniła firmie pozycję lidera w tej branży. W 2020 r. firma wyprodukowała pierwsze na świecie mięso mielone pochodzenia roślinnego z certyfikatem neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla, a do 2022 r. cała firma będzie miała certyfikat neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla.

GERMIi Australia Dumnie wyprodukowany w Australii, GERMii opracował specjalistyczną technologię światła w Australii, która eliminuje patogeny, takie jak COVID-19 w ciągu kilku sekund, na dowolnej powierzchni wolnej od chemikaliów. Używane prawidłowo, światło jest całkowicie bezpieczne.

Technologie kosmiczne Gilmoura Rdzeniem innowacji Gilmour Space jest hybrydowy silnik napędowy klasy orbitalnej, który, jak udowodniono, przezwycięża kluczowe problemy z wydajnością rakiet hybrydowych. Od wystrzelenia swojej pierwszej rakiety w 2016 r. Gilmour Space przeprowadził setki udanych gorących pożarów, osiągając rekordowe 91 kilonewton ciągu i jeden czas trwania misji wystrzelony z naszego głównego silnika.

Haventec – Pionierskim rozwiązaniem firmy Haventec jest uwierzytelnianie wieloskładnikowe bez hasła, które, jak przewidują analitycy, stanie się normą uwierzytelniania w 2022 r. Jest to świadectwo prawdziwie australijskich innowacji technologicznych firmy Haventec i ich globalnego zastosowania.

Systemy uruchamiania Hypersonix – Nowoczesna firma projektowo-konstrukcyjna z zakresu inżynierii kosmicznej, specjalizująca się w scramjetach i hipersonicznych systemach startowych. Technologia Hypersonix rewolucjonizuje przemysł lotniczy, skupiając się na szybkim lotnictwie i wystrzeliwaniu małych satelitów o zerowej emisji CO2.

LAB3 – Produkt LAB3 SensorMine to innowacyjne, oparte na danych rozwiązanie do bezprzewodowego monitorowania, które wykorzystuje najnowocześniejszą technologię IoT opartą na chmurze, aby zrewolucjonizować operacje wydobywcze.

Instytut Badań nad Dziećmi Murdocha – Victorian Clinical Genetics Service (VCGS) to pionierska gałąź usług genetycznych MCRI. Cztery lata temu postawił sobie ambitny cel: przyspieszenie testów genomicznych, abyśmy mogli znaleźć odpowiedzi dla krytycznie chorych niemowląt i dzieci z rzadkimi chorobami na czas, aby pomóc w ich opiece klinicznej w całej Australii. VCGS dostarczyło już raport z testów genomowych w mniej niż pięć dni ponad 350 rodzinom australijskim.

READ  Hrabstwo Calaveras oznaczono na czerwono jako znaczący kod koloru COVID-19 w Stanach Zjednoczonych

MyPass Global – Jego innowacją jest unikalny system rejestracji, skoncentrowany na Paszporcie Umiejętności Cyfrowych o nazwie MyPass. Główną różnicą w MyPass jest to, że pracownicy mają kontrolę i mogą udostępniać swoje zweryfikowane informacje (paszport umiejętności) jednemu lub kilku pracodawcom, instytucjom szkoleniowym, właścicielom stron internetowych lub organom branżowym.

Nuheara – Nuherara z siedzibą w Perth to innowacyjna firma zajmująca się protetyką słuchu, która opracowała zastrzeżoną, wielofunkcyjną inteligentną technologię słyszenia, która poprawia słyszenie i ułatwia łączenie się z urządzeniami inteligentnymi i naszą aplikacją towarzyszącą.

Pitcrew AI – Obsługując pojazdy autonomiczne używane w przemyśle wydobywczym, Pitcrew AI zastępuje i rozszerza funkcje, które kiedyś wykonywali kierowcy, zapewniając technologię autonomicznej inspekcji w celu wsparcia autonomicznych flot przemysłu wydobywczego.

prezydium – Co roku w australijskim miejscu pracy dochodzi do około 150 śmiertelnych wypadków i 100 000 poważnych obrażeń. Firma Presien opracowała rozwiązanie o nazwie Blindsight, system bezpieczeństwa wykorzystujący sztuczną inteligencję do łatwej ochrony ludzi w dynamicznych środowiskach. Zatrzymuje wypadki, ostrzegając operatorów pojazdów o ludziach (i innych określonych obiektach) znajdujących się w ich martwych polach oraz automatyzuje raporty BHP, w tym wideo.

Morski Las Ograniczony – Sea Forest opracowuje naturalne rozwiązanie problemu zmian klimatycznych, opracowując technologie zrównoważonej uprawy alg Asparagopsis. W bardzo małych ilościach jako suplement diety, Aspargopsis znacznie zmniejsza produkcję metanu u bydła.

spać sikora – REMi to pierwszy na świecie nieinwazyjny system monitorowania i ostrzegania seniorów, składający się z wysuwanych elementów elektronicznych osadzonych w pokrowcu materaca klasy medycznej. Śledzi ruchy osoby w łóżku, aby pomóc opiekunom w monitorowaniu w nocy, zapobieganiu upadkom i leczeniu odleżyn.

SPEE3D – innowacyjny dostawca technologii wytwarzania przyrostowego na bazie metali, SPEE3D koncentruje się na rozwoju, montażu i dystrybucji maszyn oraz zintegrowanych rozwiązań systemowych opartych na opatentowanej technologii natrysku na zimno.

Centrum inteligentnego UNSW – dyrektor założyciel Centrum Badań i Technologii Zrównoważonych Materiałów UNSW (SMaRT), profesor Veena Sahajwalla, jest wynalazcą technologii wtrysku polimeru, znanej jako zielona stal, przyjaznego dla środowiska procesu wykorzystania opon pochodzących z recyklingu w produkcji stali.

Czy wiesz więcej? Prosimy o kontakt mailowy z Jamesem Rileyem.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *