Connect with us

Gospodarka

George Soros przekazuje swojemu synowi imperium warte 25 miliardów dolarów

Published

on

George Soros przekazuje swojemu synowi imperium warte 25 miliardów dolarów

Miliarder finansista George Soros przekazuje kontrolę nad swoim rozległym imperium swojemu synowi Aleksandrowi, powiedział w niedzielę rzecznik Sorosa.

Rzecznik potwierdził szczegóły z wywiadu z Sorosem opublikowanego w niedzielę w Wall Street Journal.

92-letni Soros, zarządzający funduszem hedgingowym, który stał się filantropem i wielkim zwolennikiem idei liberalnych, powiedział, że wcześniej nie chciał, aby jego Open Society Foundations (OSF) zostało przejęte przez którekolwiek z jego pięciorga dzieci.

Ale kiedy omawiał swoją decyzję o przekazaniu fundacji i reszty swojego 25-miliardowego imperium swojemu 37-letniemu synowi, który ma na imię Alex, starszy Soros powiedział: „Zasługuje na to”.

Sztuka społeczeństwa otwartego czy sorosowski realizm

W 1989 roku w Polsce powstała Fundacja im. Stefana Batorego. Ta instytucja jest dobrze znana w Polsce, czego nie ma w przypadku centrum…

Zobacz więcej

Alex powiedział również w wywiadzie dla gazety, że jest „bardziej polityczny” niż jego ojciec i planuje nadal przekazywać fundusze rodzinne lewicowym kandydatom politycznym w USA.

Powiedział dziennikowi, że rozszerzy priorytety fundacji o prawa do głosowania i aborcji oraz równość płci.

„Chociaż bardzo chciałbym wyciągnąć pieniądze z polityki, tak długo, jak robi to druga strona, my też musimy” – powiedział Alex.

Zarząd OSF wybrał Alexa na swojego przewodniczącego w grudniu, a teraz Alex kieruje działalnością polityczną jako przewodniczący Komitetu Akcji Politycznej Sorosa.

Fundacja przekazuje organizacjom około 1,5 miliarda dolarów rocznie.

W 2015 roku wyjaśnił swoje podejście: „Kiedy upadło imperium sowieckie, wprowadziłem się i pozbierałem kawałki. Najpierw na Węgrzech w 1984 r., w Polsce w 1987 r., także w Chinach w 1987 r. W ten sposób imperium Sorosa zastąpiło imperium sowieckie”.

krytyka

Polityczne działania Sorosa przez lata spotkały się z dużą krytyką. Jego socjalliberalizm i globalna deregulacja mająca na celu zmianę suwerenności gospodarek narodowych doprowadziły do ​​zarzutów, że aktywnie próbuje destabilizować kraje.

READ  Ford Fiesta celowo uderzył w tył Lamborghini Aventadora SV? Nie uwierzysz, co zrobił ten szkodnik [WIDEO]

W 2021 roku Soros przekazał 1 milion dolarów organizacji zajmującej się sprawiedliwością rasową Color Of Change PAC, znanej ze wsparcia cięcia funduszy dla amerykańskiej policji.

Chińsko-angielska publikacja The Global Times opisał go w 2021 roku jako „światowego terrorystę gospodarczego” i „najbardziej złego żyjącego człowieka”.

W 2016 roku fundacja George’a Sorosa wspierała finansowo organizacje działające na rzecz zniesienia konstytucyjnego zakazu aborcji.


Źródło:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *