Connect with us

Sport

Gareth Southgate jest zadowolony ze zwycięstwa Anglii w Albanii, ale apeluje o poprawę zderzenia wiadomości piłkarskich z Polski

Published

on

Gareth Southgate trzymał swoje karty blisko piersi, gdy zapytano go, jak naprawi niedociągnięcia w zwycięstwie Anglii w Albanii na czas przed kolejnymi kwalifikacjami Polski do Mistrzostw Świata.

Anglia dotarła do Kataru w 2022 roku, wygrywając dwa razy w pierwszych dwóch kwalifikacjach. Ostatni z nich miał miejsce w Tiranie, kiedy Harry Kane i Mason Mount w każdej połowie pokonali Albanię 2: 0.

Zwycięstwo zapewniło Anglii doskonały start i rekord nad Albanią, ale podobnie ekspercki występ przeciwko Polsce, 42 miejsca wyżej niż Albania w rankingu FIFA, może w środę stracić kontrolę nad Grupą I.

Southgate zatrzymał się, aby wyjaśnić, jak planuje zatrzymać Roberta Lewandowskiego, Arkadiusza Milika i Krzysztofa Piataka na Wembley, ale przyznał, że jest gotów odświeżyć swój zespół, jeśli to konieczne.

Zapytany, czy zagrałby trzy z Polską czy cztery z Polską, angielski trener powiedział: – Są decyzje indywidualne, decyzje o tym, co jest najlepsze w meczu, ale większość tych rozważań zrobimy dla siebie. “

„Pojedziemy do Polski i zobaczymy, na czym polega ich gra [against Andorra] było jak dzisiaj. Nie musimy pomagać przeciwnikom. Podtrzymamy ten proces decyzyjny w firmie.

„Wiemy, że mamy głębię, kiedy musimy się odświeżyć. Zobaczymy, jak wszyscy będą zgłaszać się rano”.3:43

Najważniejsze wydarzenia w meczu Albania z Anglią z I grupy kwalifikacyjnej Mistrzostw Świata FIFA.

Po czwartkowym triumfie 5: 0 przeciwko Minnows San Marino na Wembley, Anglia udała się do Tirany, aby uniknąć problemów z kwalifikacjami i walczyła na niezdarnej nawierzchni stadionu Air Albania przez większość otwarcia.

Kane fachowo strzelił swojego pierwszego gola w reprezentacji w ciągu dokładnie 500 dni, aby doprowadzić Anglię do gry, a po tym, jak on i Phil Foden zostali powaleni przez albańską bramkę, Mount zakończył zwycięstwo, gdy klinicznie ukarał błąd w obronie.

„Przez pierwsze 25 minut staraliśmy się znaleźć miejsce za pomocnikiem” – dodał Southgate. „Pokój był tam, mogliśmy łączyć się z graczami.

„Po prostu popracowaliśmy trochę nad sposobem, w jaki się zbudowaliśmy, a potem bawiliśmy się trochę więcej, na pewno po lewej stronie z Lukiem [Shaw]Raheem [Sterling] i Mason łączą się jako pierwsi.Mason Mount świętuje z Raheemem Sterlingiem0:27

Według Masona Mounta, Anglia dobrze przystosowała się do pokonania Albanii na trudnej nawierzchni w Tiranie

„Potem działo się to po trochu po prawej stronie. Myślę, że byliśmy z tego zadowoleni. Nie podobało mi się to, jak robiliśmy przez ostatnie 15 minut.

– Po prostu pomyślałem, że podjęliśmy kilka decyzji, które musiały być lepsze, aby zdobyć więcej goli lub nie wywierać presji. Pomyślałem, że mogliśmy trzymać piłkę trochę lepiej w tych okresach. Ale spójrz, to dobre zwycięstwo i będziemy kontynuować w dobrym zdrowiu do środy ”.

Oprócz tego, jak Anglia radziła sobie z końcowymi etapami w Tiranie, angielski szef był niezadowolony, że jego drużyna nie wykorzystała wielu okazji, aby doprowadzić grę do łóżka.Harry Kane (PA)0:50

Trener reprezentacji Anglii Gareth Southgate jest zachwycony, że napastnik Harry Kane odgrywa większą rolę w reprezentacji

Southgate podkreślił niezdolność Anglii do znalezienia tego ostatecznego paszportu w kluczowym momencie, co może zwiększyć możliwość taktycznej lub osobistej zmiany w kreatywnym pomocniku Anglii.

„Mogliśmy uczynić grę bardziej komfortową” – dodał. “Mieliśmy dwa lub trzy kontrataki i były dobre okazje, które przy odpowiednim podaniu mogły dać ludziom łatwe zakończenie.”

“To była ostatnia runda, która zawiodła nas przy tych okazjach. Ale ciągle sprawdzamy gry, próbujemy ulepszyć, a gracze wykorzystają większość tych okazji w przyszłości.”

„Było wiele dobrych rzeczy, ale musimy nadal naciskać na tę grupę graczy. Dużo się o nas mówi, dużo o tym, kim moglibyśmy być, ale jeśli chcemy coś osiągnąć, naprawdę musimy to mieć ”. wysokie standardy.

„Myślę, że możemy być lepsi. Jestem zadowolony z wygranej. Zawsze musisz cieszyć się swoimi zwycięstwami, ale myślę, że możemy się poprawić”.

Southgate’s Mount Praise: To niezwykłeMason Mount strzelił drugiego gola Anglii przeciwko Albanii0:25

Nie tak dawno niektórzy kwestionowali miejsce Masona Mounta po angielskiej stronie – ale Gareth Southgate zawsze wspierał w formie Chelsea

Po dobrym występie Masona Mounta w Tiranie, Southgate powiedział po meczu, że ludzie widzą teraz jakość 22-latka, dochodząc do wniosku, że nikt nie zauważył, kiedy wybrał go były menedżer Chelsea, Frank Lampard.

Zapytany o jakość Mount, Southgate powiedział: „Powiedziałem, że jesienią, przypuszczam, że Thomas Tuchel wybierze go teraz, prawdopodobnie wszyscy się zgodzą. Kiedy to był Frank [Lampard] z jakiegoś powodu nie miało to znaczenia, ale jest wyjątkowym graczem.

„Inteligentnie odnajduje przestrzeń, bardzo dobrze manipuluje piłką, stwarza okazje, potrafi strzelać bramki.

„Myślałem, że jego dzisiejszy występ był doskonały, ale pomyślałem, że Phil [Foden] był również bardzo dobry, nasza czwórka atakująca była dobra, [Declan] Ryż i [Kalvin] Phillips dobrze przeczytał grę i dobrze zaczął.

– Szybko odzyskaliśmy piłkę, mieliśmy ponad 70 procent posiadania piłki. Im dłużej to trwało, tym kontrolowaliśmy mecz, mieliśmy więcej okazji i mogliśmy zakończyć go wygodniej.

READ  Jak oglądać Włochy kontra Polska: Transmisja na żywo, program telewizyjny z 5. kolejki Ligi Narodów UEFA
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *