Connect with us

Nauka

Budimex nad morzem | EurobuildCEE

Published

on

Vastint Poland świadczyła na rzecz Budimexu generalne wykonawstwo pierwszej części drugiej fazy inwestycji Waterfront w Gdyni.

Projekt, który powstanie przy ul. Hryniewickiego, w pobliżu Skweru Kościuszki, składa się z czterech budynków o łącznej powierzchni 45 000 m², w tym parking podziemny. Prace rozpoczną się w maju br., A zakończenie zaplanowano na 2023 r.

Pierwsza faza Orli, oddana do użytku w 2015 roku, obejmowała dwa budynki biurowo-hotelowe zlokalizowane bezpośrednio na skraju Nadbrzeze Prezydenta. Istniejące budynki zostaną docelowo uzupełnione o dodatkowe 80 000 m² powierzchni mieszkalnej, biurowej i usługowej.

W ostatniej fazie powstaną dwa budynki biurowe o powierzchni najmu 14 500 m2 z dwoma budynkami mieszkalnymi w głębi wzdłuż ul. Washingtona zawierająca 126 lokali mieszkalnych i handlowych. Po zakończeniu prac rozpocznie się sprzedaż w pełni wyposażonych mieszkań.

Finałowa faza projektu, która jako druga faza powinna rozpocząć się z rocznym opóźnieniem, składać się będzie z kolejnego biurowca, sklepów i usług, dwóch hoteli z zapleczem konferencyjnym oraz obiektów użyteczności publicznej i kulturalnej, w tym ośmiokino ekran. Zagospodarowana zostanie także przestrzeń publiczna i roślinność wokół Skwera Kościuszki, a projekt tej części inwestycji zostanie ukończony w najbliższych miesiącach.

Za projekt Waterfront odpowiada Jems Architekci.

READ  Ollie Watkins i Sam Johnstone nominowani do reprezentacji Anglii
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *