Connect with us

Świat

Ganges: Dziesiątki ciał myje się we wschodnich Indiach

Published

on

Lokalne władze prowadzą dochodzenie i przeprowadzono dalsze badanie ciał. „Ze względu na poważny rozkład nie byliśmy w stanie określić przyczyny śmierci” – poinformowali we wtorek urzędnicy z dystryktu Bixar w stanie Bihar.

Indyjskie media zacytowały Ashoka Kumara, lokalnego urzędnika z miasta Chausa w dystrykcie Buxar, który potwierdził doniesienia o odkryciu ciał krążących w mediach społecznościowych. Jednak Kumar powiedział Press Trust of India, że ​​władze „nie są w stanie potwierdzić, czy zmarły rzeczywiście był nosicielem COVID-19”. CNN nie mógł skontaktować się z oficerem w poniedziałek.

Urzędnicy okręgowi zbierali ciała do sekcji zwłok, ale w oświadczeniu stwierdzili, że stan ciał sugeruje, że znajdowały się w wodzie przez trzy do czterech dni.

Urzędnicy z Buxaru powiedzieli, że na podstawie stanu ciał władze uważają, że ciała pochodziły z dalszych położonych w górę rzeki – prawdopodobnie ze stanów Uttar Pradesh lub Uttarakhand.

„Jest jasne, że ciała nie pochodziły z dzielnicy Buxar. Ale możliwe jest, że płynęły w dół rzeki z innych miast wzdłuż rzeki” – głosi oświadczenie.

Buxar graniczy z najbardziej zaludnionym stanem Indii, Uttar Pradesh, gdzie blokada została przedłużona do 17 maja w weekend Infekcje koronawirusem nadal rosnąWedług danych CNN zebranych przez rządy stanowe, co najmniej 24 z 36 stanów i terytoriów związkowych Indii są całkowicie zamknięte.

Na konferencji prasowej urzędnik okręgowy Aman Sarin powiedział lokalnym dziennikarzom, że trwa dochodzenie w celu ustalenia i ustalenia przyczyny śmierci ciał zebranych na brzegach Chausa.

Film, który zostanie udostępniony w mediach społecznościowych i opublikowany w indyjskich serwisach informacyjnych, ma pokazywać ciała unoszące się w wodzie w pobliżu brzegu rzeki.

Zrzut ekranu z wideo zamazanego przez CNN pokazuje scenę nadawaną w mediach społecznościowych.

Ganges przepływa przez stany Uttarakhand, Uttar Pradesh, Bihar, Jharkhand i ostatecznie do Bengalu Zachodniego, gdzie wpada do Zatoki Bengalskiej.

READ  UE proponuje zakaz importu rosyjskiej ropy i usuwa Sbierbank ze Swift
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.