Connect with us

technologia

Gamasutra – Informacje prasowe – Znamy zwycięzców Digital Dragons Indie Celebration 2021!

Published

on


[This unedited press release is made available courtesy of Gamasutra and its partnership with notable game PR-related resource Games Press.]
Wydania z 2021 r Święto muzyki niezależnej Digital Dragons i Spotkanie biznesowe skończyły się. Wydarzenia z Krakowski Park Technologiczny, skierowany do twórców gier, wydawców, inwestorów, innych profesjonalistów z branży i entuzjastów gier niezależnych, przyciągał ludzi z całego świata. Społeczność i jury zdecydowały, które gry zasługują na wyróżnienie Digital Dragons Best Indie Games Awards 247 studiów deweloperskich, 115 wydawców i 36 inwestorów połączonych w sieć na dwa dni Business Meet Up.

Podczas Business Meet Up, wydarzenia o charakterze biznesowym, blisko 400 profesjonalistów z branży wzięło udział w indywidualnych spotkaniach biznesowych odbywających się na platformie PINE. Uczestnicy wysłuchali dyskusji panelowych z gośćmi z branży, m.in. Sebastianem Wojciechowskim – Prezesem People Can Fly oraz Antonem Gauffinem – CEO Huuuge Games.

Indie Celebration to międzynarodowy konkurs dla niezależnych deweloperów, który jest doskonałą okazją do zaprezentowania swoich gier szerszej publiczności i wygrania prestiżowych nagród. W tym roku do konkursu zgłoszono 250 gier z ponad 50 krajów.

Punktem kulminacyjnym tego wydarzenia było ogłoszenie zwycięzców. Jury wybrało trzy najlepsze tytuły, które zostały uznane za najlepsze gry niezależne firmy Digital Dragons. Podczas wydarzenia społeczność graczy mogła odwiedzić Steam i zagrać w prawie 60 darmowych wersji demonstracyjnych gier biorących udział w tym festiwalu. Każdy może głosować, aby zdecydować, która gra zasługuje na nagrodę społeczności. Aby trochę ułatwić tę trudną decyzję, każdy może również śledzić strumienie od znanych twórców treści, takich jak TheMexicanRunner, DanGheesling, 2DKiri czy Luality.

Pierwsza nagroda trafiła do Witaj sąsiedzie 2 autorstwa Eerie Guest z Holandii. To gra typu stealth horror, w której odkrywasz sekrety przerażającego sąsiada. Okazuje się, że sąsiednia sztuczna inteligencja uczy się od graczy. Ich zachowanie zmienia się w czasie i może być zaskakujące.

READ  Gracze Pokémon zaniepokojeni funkcją Exp.By DS Remakes Share

2nd Cena miejsca poszła do Hardspace: niszczyciel statków przez Blackbird Interactive (Kanada).

3około Cena miejsca poszła do Średniowieczna dynastia przez Render Cube SA (Polska).

Nagrodę Głosu Społecznego otrzymał polski horror psychologiczny. Żądza z zaświatów przez Movie Games.

Nagrody dla zwycięzców przyznało AMD, lider w dziedzinie wysokowydajnych technologii obliczeniowych, graficznych i wizualizacyjnych, który od kilku lat współpracuje z Digital Dragons przy wydarzeniach wspierających niezależnych twórców gier. Konkurs Indie Celebration został zorganizowany we współpracy z głównymi europejskimi konferencjami: Rebooting with its brand – Adria Games Initiative i DevGAMM. Partnerami wydarzenia były Movie Games i Creepy Jar.

Aby uzyskać więcej informacji, możesz również skontaktować się bezpośrednio z Digital Dragons:
Sabina Misiarz-Filipek – [email protected]

Przydatne linki:

Digital Dragons – strona oficjalna
Digital Dragons – Facebook
Digital Dragons – Twitter
Cyfrowe latawce – LinkedIn
Cyfrowe latawce – YouTube

O sponsorach:
Małopolska jest głównym partnerem wydarzenia: władze województwa realizują szereg projektów, których celem jest innowacyjność i rozwój gospodarczy Małopolski oraz jej atrakcyjność dla inwestorów. Małopolska to doskonała lokalizacja do prowadzenia biznesu, szczególnie w oparciu o nowe technologie.

KGHM Polska Miedź SA to globalna i innowacyjna organizacja prowadząca działalność górniczą i metalurgiczną. KGHM powstał w 1961 roku, a 60-lecie swojego istnienia będzie obchodził w 2021 roku pod hasłem: Przyszłość jest z miedzi!

Xsolla to firma handlująca grami wideo, oparta na silniku transakcyjnym i silniku biznesowym, która pomaga programistom i wydawcom na rynku, sprzedawaniu, łączeniu i optymalizacji ich gier na całym świecie.

O latawcach cyfrowych:
Digital Dragons to obecnie jedno z największych międzynarodowych wydarzeń branży cyfrowej rozrywki w Europie Środkowo-Wschodniej. Głównym celem Digital Dragons jest stworzenie platformy współpracy business-to-business (B2B) w ramach polskiego sektora gier, jednego z najintensywniej rozwijających się sektorów branży kreatywnej. Ubiegłoroczna edycja Digital Dragons, która odbyła się po raz pierwszy w sieci, przyciągnęła 2900 uczestników, w tym 1100 firm z 65 krajów. Wśród przedstawicieli branży cyfrowej rozrywki były czołowe polskie i zagraniczne firmy. Do dwóch konkursów: Indie Celebration i Digital Dragons Indie Showcase nadesłano 366 projektów z 30 krajów, a relacje w mediach dotarły do ​​ponad 1,5 miliona osób. W 2021 roku Digital Dragons odbędzie się online jako cykl wydarzeń organizowanych od maja do września.

READ  Equinor i Polenergia pozyskują kontrakty na morskie projekty wiatrowe

O Krakowskim Parku Technologicznym:
Krakowski Park Technologiczny (KPT) od 20 lat przyczynia się do tworzenia odpowiednich warunków do rozwoju przedsiębiorczości. Od 10 lat prowadzi Inkubator Technologiczny dla start-upów IT. KPT inspiruje społeczność start-upów, organizując liczne wydarzenia, w tym warsztaty, hackathony i konferencje, podczas których można przeglądać koncepcje biznesowe. Wykonywany jest również program akceleracyjny KPT ScaleUp. Firmy mogą liczyć na wsparcie kapitału początkowego, ulgi podatkowe w ramach programu Polska Strefa Inwestycji oraz preferencyjne warunki najmu powierzchni biurowej. KPT koncentruje się w szczególności na Przemyśle 4.0 i przemyśle gier wideo. Jest liderem konsorcjum hub4industry, którego celem jest kompleksowe wsparcie firm, które chcą wdrażać rozwiązania Przemysłu 4.0. KPT organizuje również Digital Dragons – wiodące wydarzenie branży gier w Europie. KPT współpracuje również z międzynarodowym EIT Digital, który ma napędzać cyfrową transformację w Europie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *