Connect with us

technologia

Funkcja Google „Hum to Search” jest idealna, gdy zapomnisz o tekstach

Published

on

Google w końcu uruchomił idealną funkcję na wypadek, gdybyś miał tytuł na głowie, ale nie znasz żadnego ze słów.

„Szum do wyszukiwania” został dziś udostępniony zarówno w aplikacji Google na iOS, jak i na Androida. Według bloga Google The Keyword. Użytkownicy mogą również gwizdać lub śpiewać bezpośrednio do mikrofonu, aby zidentyfikować piosenkę.

Technologia działa w ten sposób: użytkownik może nucić (gwizdać lub śpiewać) przez 10 do 15 sekund. Następnie technologia Google pobiera melodię piosenki i konwertuje ją na sekwencję liczbową.

Stamtąd sekwencja może być użyta do „identyfikacji piosenek z różnych źródeł, w tym ludzi śpiewających, gwiżdżących lub nucących, a także nagrań studyjnych” – ogłosił Google. Sekwencja usuwa również wszelkie inne dźwięki z zewnątrz, takie jak B. Instrumenty towarzyszące.

Google rozpoczął identyfikację muzyki AI w 2017 roku dzięki Pixel 2Była to niewielka próba umożliwienia telefonom identyfikacji muzyki bez połączenia z Internetem. W następnym roku firma rozszerzyła AI do aplikacji, w której użytkownicy mogli zapytać aplikację, która piosenka jest odtwarzana.

Technologia nie oczekuje, że użytkownik będzie doskonałym śpiewakiem – wyniki oparte są na melodii. Po wyświetleniu wyników użytkownik może wybrać utwór, który według niego najlepiej pasuje do jego przesłania.

Wyniki obejmują również teledyski, analizę utworów, a nawet dostępne okładki utworu. Istnieje również link do słuchania utworu w głównych serwisach streamingowych.

Technologia działa również w aplikacji Asystent Google. Ta funkcja jest obecnie dostępna w 20 językach, a Google ma nadzieję dodać więcej języków w przyszłości.

READ  Plotka: nowy iPad Pro pojawi się w marcu, grubszy 12,9-calowy model z mini wyświetlaczem LED

Uzyskaj najnowszą cenę akcji Google Tutaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *