Connect with us

Sport

FTX Crypto Cup: Praggnanandhaa pokonuje Giri i zdobywa drugie z rzędu zwycięstwo

Published

on

FTX Crypto Cup: Praggnanandhaa pokonuje Giri i zdobywa drugie z rzędu zwycięstwo

Młody indyjski arcymistrz R Praggnanandhaa kontynuował dobrą passę w FTX Crypto Cup, amerykańskim finale Champions Chess Tour, pokonując w środę Anish Giri z Holandii 2,5-1,5 w drugiej rundzie.

Po rozpoczęciu kampanii od zwycięstwa nad numerem 4 na świecie i seniorką Alirezą Firouzja, 17-letni cudowne dziecko z Indii odniósł najważniejsze zwycięstwo w czwartym i ostatnim meczu, co dało Giri drugą porażkę z rzędu. Praggnanandhaa, który odegrał kluczową rolę w indyjskiej drużynie „B”, która zdobyła brązowy medal na niedawnej Olimpiadzie Szachowej w Mahabalipuram koło Chennai, pokonał swojego holenderskiego rywala w czwartym meczu w 81 ruchach, po tym jak pierwsze trzy zakończyły się remisami.

Indyjski arcymistrz ma teraz sześć punktów po dwóch zwycięstwach, podobnie jak światowy numer 1 Magnus Carlsen z Norwegii, który pokonał Hansa Niemena 3-1.

https://platforma.twitter.com/widgets.js

„Dzień dziecka! @rpragchess wygrywa swój drugi mecz 2,5-1,5 z Anishem na #FTXCryptoCup Miami”, napisał na Twitterze jego trener RB Ramesh. Praggnanandhaa spotyka Carlsena później w środę wieczorem w trzeciej rundzie. Niedawno dwukrotnie pokonał światowy numer 1 w meczach online i od kilku miesięcy jest w dobrej formie.

W pozostałych meczach drugiej rundy Firouzja odrobiła straty po przegranej z Praggnanandhaa wygraną 2,5-1,5 z chińskim Quang Liem Le, a Lev Aronian w dogrywce wyprzedził Polaka Jana-Krzyztofa Dudę 3,5-2,5. Ośmioosobowy turniej all-play-all to amerykański finał Champions Chess Tour. Stawką jest 7500 $ za każdy wygrany mecz podczas wydarzenia.

Każdy mecz będzie rozgrywany w czterech szybkich meczach, z dogrywkami błyskawicznymi w przypadku remisu 2-2.

READ  Prezydent AIBA Kremlev wdzięczny za wsparcie Polskiego Komitetu Olimpijskiego
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *