Connect with us

Świat

Francuscy protestujący odrzucają ustawę o karcie szczepień

Published

on

Dziesiątki tysięcy ludzi, w tym prawicowi działacze i członkowie FrancjaRuch żółtych kamizelek protestował w sobotę w całym kraju przeciwko prawu wymagającemu od wszystkich posiadania specjalnej przepustki antywirusowej, aby wejść i korzystać z restauracji COVID-19 Szczepienia dla wszystkich pracowników służby zdrowia.

Policja strzelała z armatek wodnych i gazu łzawiącego w głośnych protestujących w Paryżu, chociaż większość zgromadzeń przebiegła prawidłowo.

Ustawodawcy we francuskim Senacie debatowali nad ustawą o wirusach w sobotę po tym, jak niższa izba parlamentu zatwierdziła ją w piątek, w miarę wzrostu infekcji wirusowych i liczby przyjęć do szpitala. Francuski rząd chce przyspieszyć szczepienia, aby chronić zagrożone osoby i szpitale oraz uniknąć kolejnej blokady.

Tysiące protestujących gromadzą się na placu Trocadero w pobliżu Wieży Eiffla i biorą udział w demonstracji w Paryżu we Francji w sobotę 24 lipca 2021 r. przeciwko paszportowi COVID-19, co ułatwia zaszczepionym osobom wejście na miejsca.
(Zdjęcie AP / Rafael Yaghobzadeh)

WIEŻA EIFFLA PONOWNIE OTWARTA; Paszporty COVID WYMAGANE OD NASTĘPNEGO TYGODNIA

Większość dorosłych Francuzów jest w pełni zaszczepiona, a kilka badań pokazuje, że większość Francuzów popiera nowe środki. Ale nie każdy.

Protestujący skandują „Wolność! Wolność!” zebrali się na Placu Bastylii i przemaszerowali przez wschodni Paryż w jednej z kilku sobotnich demonstracji. Tysiące wzięło również udział w spotkaniu po drugiej stronie Sekwany z Wieży Eiffla, zorganizowanym przez byłego najwyższego urzędnika antyimigracyjnej partii Marine Le Pen.

Podczas gdy większość demonstrantów zachowała spokój, na uboczu marszu Bastylii wybuchły napięcia. Policja zamieszek spryskała protestujących gazem łzawiącym po tym, jak ktoś rzucił krzesłem w funkcjonariusza. Wyrzucono również inne pociski. Później niektórzy protestujący przenieśli się pod Łuk Triumfalny, a policja użyła armatek wodnych, aby ich rozproszyć.

Wśród protestujących znaleźli się skrajnie prawicowi politycy i aktywiści, a także inni, którzy byli źli na prezydenta Emmanuela Macrona. Ich gniew koncentrował się na francuskim „paszporcie zdrowia”, wymaganym teraz do wstępu do muzeów, kin i atrakcji. Przedmiotowy projekt ustawy rozszerzy wymogi dotyczące identyfikacji na wszystkie restauracje i bary we Francji oraz w niektórych innych miejscach.

READ  Kara śmierci w USA. Lisa Montgomery będzie pierwszą kobietą straconą przez rząd amerykański od 70 lat

KIM KARDASHIAN DOŚWIADCZENIE „AGORAFOBII” PODCZAS KWARANTANNY

Aby otrzymać paszport, ludzie muszą być w pełni zaszczepieni, mieć ostatnio negatywny wynik testu lub mieć dowody, że niedawno wyzdrowieli z wirusa.

Ustawodawca jest podzielony co do tego, jak daleko należy posunąć się przy nakładaniu paszportów zdrowotnych czy obowiązkowych szczepień. Ponad 111 000 osób zmarło z powodu wirusa we Francji, a obecnie w kraju występuje około 20 000 nowych infekcji każdego dnia, w porównaniu z zaledwie kilkoma tysiącami dziennie na początku lipca.

Ponad 2 miliardy ludzi na całym świecie zostało zaszczepionych, a informacje na temat szczepionek przeciw COVID-19 są obecnie powszechnie dostępne, ale wielu protestujących powiedziało, że poczuli się popychani do czegoś, na co nie są gotowi.

Celine Augen, sekretarka w gabinecie lekarskim, jest gotowa stracić pracę w ramach nowego środka, ponieważ nie chce się szczepić.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Inżynier Ayoub Bouglia powiedział: „Będziemy musieli trochę poczekać, aż Francuzi zdecydują… Myślę, że część Francji zawsze będzie niechętna, a szantaż i groźby nie zadziałają”.

W miniony weekend ponad 100 000 osób protestowało przeciwko środkom w całej Francji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *