Francja jest dopiero na drugim miejscu na Mistrzostwach Europy 2024, Holandia pokonała Grecję

Aurelien Tchouameni feiert mit <a class="Verknüpfung " href="https://sports.yahoo.com/soccer/players/3893765" data-i13n="sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link" data-ylk="slk:Kylian Mbappe;sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link;itc:0">Kyliana Mbappe</a> po ustawieniu <a class="Verknüpfung " href="https://sports.yahoo.com/soccer/teams/france/" data-i13n="sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link" data-ylk="slk:France;sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link;itc:0">Francja</a> przed Irlandią (FRANCK FIFE)” src=”https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/gntjOEIIBjJOZw6fNn9pXg–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTk2MDtoPTY0MA–/https://media.zenfs.com/en/ afp .com/60a7984c81e93d5626f7ee1c965ff11e” data-src=”https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/gntjOEIIBjJOZw6fNn9pXg–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTk2MDtoPTY0MA–/http s://media.zenfs.com/en/afp .com/60a7984c81e93d5626f7ee1c965ff11e”/></div>
</div>
</div>
<div class=
Aurelien Tchouameni świętuje z Kylianem Mbappe po zapewnieniu Francji prowadzenia w meczu z Irlandią (FRANCK FIFE)

Francja zrobiła duży krok w kierunku kwalifikacji do Euro 2024, wygrywając 2:0 z Irlandią w czwartek, podczas gdy Holandia i Dania odniosły duże zwycięstwa i liczą na miejsce w przyszłorocznych finałach w Niemczech.

Aurelien Tchouameni i Marcus Thuram strzelili gola po obu stronach do przerwy, a Francja mogła strzelić jeszcze kilka goli, zdeklasując Irlandię w kwalifikacyjnej grupie B na Parc des Princes w Paryżu.

Bramka kapitana Kyliana Mbappe nie została uznana ze względu na spalonego, a Ousmane Dembele trafił później w słupek francuskiej drużyny, po której Olivier Giroud w pierwszej połowie kuśtykał z boiska z powodu kontuzji kostki.

Ubiegłoroczni pokonani finaliści Pucharu Świata mają maksymalnie 15 punktów i nie stracili jeszcze gola po pięciu meczach w grupie, w której mają aż dziewięć punktów przewagi nad Holandią i Grecją.

„To ważny krok. Za nami jak dotąd doskonały sezon, ale nie spoczniemy na laurach” – powiedział trener reprezentacji Francji Didier Deschamps.

Holenderska drużyna Ronalda Koemana, która rozegrała tylko trzy mecze, pokonała Grecję 3:0 w Eindhoven, a wszystkie bramki padły w pierwszej połowie.

Marten de Roon strzelił pierwszego gola, Cody Gakpo z Liverpoolu podwyższył na 2:0, a Wout Weghorst strzelił głową w trzeciej minucie 39. minuty.

Irlandia, która po czterech meczach ma zaledwie trzy punkty, z pewnością będzie musiała w niedzielę pokonać Holandię u siebie, aby mieć realną szansę na awans obok dwóch najlepszych drużyn z każdej grupy kwalifikacyjnej.

„Na własnym boisku energia kibiców była ważna, ponieważ wróciła pełna widownia i będziemy jej potrzebować” – powiedział trener reprezentacji Irlandii Stephen Kenny o nadchodzącym meczu w Dublinie

READ  Leone spotyka Melone w prawyborach Demokratów dla sędziów Struthers | Wiadomości, sport, praca

„Mamy wiele do przemyślenia, jeśli chodzi o to, jak zagramy po dzisiejszym meczu”.

W innym miejscu Robert Lewandowski strzelił dwa gole w końcówce, gdy Polska pokonała w Warszawie Wyspy Owcze 2:0.

Doświadczony napastnik Barcelony strzelił swój pierwszy rzut karny w 73. minucie, a siedem minut przed końcem dodał kolejnego gola.

Polska, prowadzona przez byłego trenera Portugalii Fernando Santosa, zajmuje trzecie miejsce w grupie E z sześcioma punktami, dwa punkty za liderami Czech i jeden za Albanią.

Czechy zremisowały w Pradze z Albanią 1:1.

– Nędza Irlandii Północnej –

W grupie H gol Olivera Antmana w końcówce zapewnił Finlandii zwycięstwo 1:0 w Kazachstanie, kończąc nadzieje tego kraju z Azji Środkowej na zakwalifikowanie się do pierwszego dużego turnieju.

Finlandia prowadzi w grupie z 12 punktami, dwa punkty przed Danią i Słowenią, które również zwyciężyły w czwartek.

Pierre-Emile Hojbjerg, Joakim Maehle, Jonas Wind i Christian Eriksen strzelili gole, gdy Dania pokonała San Marino 4:0 w Kopenhadze, a nowy nabytek Manchesteru United Rasmus Hojlund wszedł na boisko w drugiej połowie jako zmiennik.

Andraz Sporar strzelił dwa gole, a Słowenia pokonała Irlandię Północną 4:2 w Lublanie.

Samobójczy gol Jonny’ego Evansa i uderzenie Benjamina Sesko z RB Lipsk zadecydowały o fatalnym wieczorze dla drużyny z Irlandii Północnej, choć Evans również strzelił gola po drugiej stronie bramki.

Irlandia Północna przegrała cztery z pięciu meczów grupowych, a powrót Michaela O’Neilla na stanowisko trenera nie przyniósł pożądanego efektu.

Tymczasem Węgry mają trzy punkty przewagi nad Serbią i są na szczycie grupy G po tym, jak odrobiły straty i wygrały 2:1 w Belgradzie.

Samobójczy gol Attyli Szalai dał Serbii prowadzenie, ale Barnabas Varga wyrównał, a zwycięskiego gola zdobył Willi Orban.

W tej samej grupie Litwa zremisowała 2:2 z Czarnogórą.