Connect with us

Najważniejsze wiadomości

FMU gościć będzie w czwartek światowej sławy Filharmonię Polską | wiadomości lokalne

Published

on

RAPORTY PERSONALNE

FLORENCE, SC — Francis Marion University Performing Arts Center gości światowej sławy Polską Orkiestrę Filharmonii Wieniawskiego w czwartek o 19:30

Bilety są dostępne dla tej nagradzanej orkiestry, w skład której wchodzą jedni z najlepszych europejskich muzyków klasycznych i solistów. W czwartek zostanie wykonany Koncert skrzypcowy Czajkowskiego i V Symfonia Beethovena pod dyrekcją Wojciecha Rodka.

„To świetna okazja dla Pee Dee, aby zobaczyć światowej sławy orkiestrę wykonującą dwa najbardziej kultowe dzieła muzyki klasycznej” – powiedział Bud Simmons, dyrektor FMUPAC. „Centrum Sztuk Performatywnych FMU zostało zbudowane z myślą o tego rodzaju występach i poprawia wrażenia symfoniczne w miejscu wyjątkowym na całym południowym wschodzie”.

Wspieraj lokalne dziennikarstwo

Twoja subskrypcja umożliwia nasze raportowanie.

{{featured_button_text}}

Mistrz Filharmonii Rodek jest uważany za jednego z najwybitniejszych dyrygentów swojego pokolenia i od 2005 roku jest głównym dyrygentem orkiestry. Jego lista międzynarodowych nagród i wyróżnień jest liczna, m.in. Polska Nagroda Muzyczna Teatru dla najlepszej kategorii dyrygenta w 2011 roku oraz medal Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2015 za „Zasługi Kulturze – Gloria Artis”.

Z Filharmonią wystąpi solistka Sara Dragan, skrzypaczka o międzynarodowej sławie, która w wieku 21 lat zasłużyła na miejsce jako jedna z najlepszych obecnie koncertujących artystek muzyki klasycznej. Podopieczny legendarnego profesora Zakhara Brona, Dragan jest studentem Escuela Superior de Música Reina Sofía w Madrycie w Hiszpanii, a także Akademii Zakhar Bron w Szwajcarii.

READ  Mała aktywność biurowa w całej Polsce
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.