Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Film pokazuje tygrysa uratowanego z ukraińskiego zoo w Polsce

Published

on

Młode tygrysy uratowane ze schroniska na Ukrainie są bezpieczne i odpoczywają w polskim zoo po męczącej podróży przez granicę – pokazuje materiał filmowy.

Sześć tygrysów zostało ewakuowanych Rezerwat dzikiej przyrodyniedaleko ukraińskiej stolicy Kijowa, do poznańskiego zoo, które ma swoją siedzibę w zachodniej Polsce.

ten schronienie rozpoczął ewakuację zwierząt po doniesieniach o ciężkich walkach artyleryjskich w okolicy, gdy Rosja nasiliła atak na kraj. Tygrysy zostały ewakuowane do Poznania wraz z innymi dzikimi zwierzętami z sanktuarium, w tym sześcioma lwami, dwoma karakalami i dzikim psem afrykańskim.

Film opublikowany przez zoo na FacebookCo zobaczyć tutaj, przedstawia młode tygrysy badające swoją nową zagrodę. Niektóre z nich kulą się pod schronieniem, podczas gdy inne rozglądają się i przytulają do siebie.

Tygrysia dzieciarnia uratowana z Ukrainy u nas w zoo

Film pokazuje, jak odpoczywają i odkrywają swoją zagrodę

Młode tygrysy zostały przetransportowane do zoo w ciągu dwóch dni i dotarły bezpiecznie 3 marca po męczącej podróży.

Gdy ciężarówka wyjechała z Ukrainy do polskiego zoo, poznańskie zoo powiedziało, że tak prawie straciłem nadzieję po stwierdzeniu, że ciężarówka została otoczona przez rosyjskie czołgi. Jednak w końcu udało mu się przejść przez punkt kontrolny.

Chodyła powiedział wcześniej Reuterowi, że ciężarówka musiała wielokrotnie zawracać, aby ominąć wysadzone w powietrze drogi pełne dziur, które „nie dało się przejechać”.

Cóż, według zoo tygrysy odpoczywają po „trudnościach w podróży”. Niedawno przeszli kontrolę weterynaryjną i przez kilka dni będą izolowani. Część z nich zostanie docelowo przeniesiona do innych placówek w Europie Zachodniej, inne pozostaną w Poznaniu.

Poinformowała o tym rzeczniczka zoo Małgorzata Chodyła tydzień wiadomości że zoo jest zajęte pracą nad kolejnymi zapasami awaryjnymi.

„W najbliższych dniach postaramy się odebrać kolejny transport” – powiedział Chodyła.

1 3

Post na Facebooku z zoo z 10 marca pokazał zdjęcia pracowników zoo pakujących furgonetkę pełną zapasów dla „dzikich zwierząt w potrzebie” w Kijowie.

Post brzmiał: „Spakowali [the van] dosłownie pękają w szwach od jedzenia… wyruszyli w bardzo niebezpieczną podróż powrotną.”

Organizacje zajmujące się dobrostanem zwierząt prowadzą kampanię na rzecz ratowania zwierząt w kraju od wybuchu wojny.

5 marca Schronisko Białej Skały pod Kijowem zwróciła się o pomoc w nagłych wypadkach w celu ewakuacji niedźwiedzi mieszkających w okolicy po tym, jak obszar ten stał się coraz bardziej niebezpieczny. Niedźwiedzie zostały natychmiast przeniesione do innego niedźwiedziego sanktuarium w Domazhyr, wiosce na zachodniej Ukrainie, która wydaje się cichsza niż inne miasta w kraju.

READ  Sekretarz USA Brouillette i Minister Naimski podpisują strategiczną umowę o współpracy między USA a Polską w zakresie rozwoju polskiego programu cywilnej energetyki jądrowej
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.