Connect with us

Świat

Filipińskie wojska ratują indonezyjskich zakładników i zabijają przywódcę Abu Sayyafa

Published

on

Majan Sahidjuan, aka Apo Mike, został ciężko ranny, a później zginął w wyniku wymiany ognia z marines w mieście Languyan w południowej prowincji Tawi-Tawi w sobotę wieczorem, powiedział generał Corleto Vinluan Jr.

Opisał Sahidjuana jako sprawcę kilku porwań Abu Sayyafa, który mieszka w Sulu i od dziesięcioleci był zamieszany w zamachy bombowe i piractwo. Od 2014 roku deklaruje wierność Grupie Państwa Islamskiego.

„Cieszymy się, że wszyscy zakładnicy są teraz bezpieczni i możemy zneutralizować osławionego ‘Apo Mike’a’ i dwóch jego towarzyszy” – powiedział Vinluan, dowódca dowództwa wojskowego Western Mindanao.

Sahidjuan był jednym z pięciu bojowników Abu Sayyaf, którzy w zeszły czwartek zabrali swoje cztery porwane ofiary z Indonezji łodzią z Sulu do Tawi-Tawi.

Jej łódź wywróciła się po uderzeniu przez duże fale, co pozwoliło siłom rządowym uratować trzech z czterech zakładników – Arizal Kasta Miran, 30 lat; Arsad Bin Dahlan, 41; i Andi Riswanto, 26.

Czwarty, 15-letni Mohd Khairuldin, został znaleziony przez siły rządowe w tej samej wiosce, w której miała miejsce strzelanina.

Czterej zakładnicy byli wśród pięciu Indonezyjczyków porwanych przez Abu Sayyaf w pobliżu Tambisan w Malezji 17 stycznia ubiegłego roku. Jeden z pięciu zginął podczas próby ucieczki.

READ  Koronawirus w Polsce. Zakaz lotów od 30 września 2020 r. Lista krajów
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *