Connect with us

Sport

FIFA nie podejmuje żadnych działań w związku ze starciem Kyle’a Walkera i Kamila Glika podczas losowania Anglia-Polska w zeszłym miesiącu | Wiadomości piłkarskie

Published

on

FIFA nie podejmie dalszych działań dyscyplinarnych z powodu braku dowodów po wymianie między Kamilem Glikiem i Kyle Walkerem w eliminacjach do Mistrzostw Świata między Anglią a Polską w zeszłym miesiącu.

Anglia poinformowała sędziów o incydencie na boisku po tym, jak Glik Walker uszczypnął kark, zanim doszło do walki wręcz między zespołami w Warszawie w przerwie.

Glik i obrońca Anglii Harry Maguire zostali zawieszeni po incydencie, a mecz zakończył się remisem 1:1.

FIFA ogłosiła śledztwo w sprawie zarzutów rasizmu, ale nie znalazła żadnych rozstrzygających dowodów popełnienia przestępstwa.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Podczas remisu Trzech Lwów 1-1 w Warszawie, Glik Walker wydawał się utknąć w karku w przerwie w walce wręcz

„Po szczegółowej analizie, w tym odpowiednich raportach z meczów, 8 września Komisja Dyscyplinarna FIFA postanowiła nie wszczynać postępowania dyscyplinarnego przeciwko Polsce przeciwko Anglii z powodu niewystarczających dowodów.” powiedział rzecznik FIFA.

„Stanowisko FIFA pozostaje stanowcze i zdeterminowane, by przeciwstawiać się wszelkim formom dyskryminacji, ale w tej konkretnej sprawie nie przedstawiono żadnych dowodów dalszych działań”.

Rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski odrzucił wszelkie zarzuty rasizmu po meczu Wiadomości sportowe na niebie.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Relacje ze starcia eliminacji do Mistrzostw Świata Grupy I pomiędzy Polską a Anglią

– To był normalny incydent piłkarski – powiedział. „Pasje były bardzo wysokie. Między Glikiem a Walkerem była pewna presja na rzut wolny. Było dużo napięcia i trochę presji, ale nie było rasizmu.

– W przerwie rozmawialiśmy o tym z czwartym urzędnikiem i rozmawiałem z zawodnikami, a oni powiedzieli mi, że rasizm nie istnieje.

Kilkakrotne aresztowania po starciach węgierskich kibiców z policją na stadionie Wembley

Węgierscy kibice starli się z policją na stadionie Wembley podczas wtorkowych eliminacji do Mistrzostw Świata przeciwko Anglii.

Z dala od domu można było usłyszeć wiwaty, gdy angielscy gracze uklękli przed rozpoczęciem meczu, aby pokazać swoje poparcie dla walki z rasizmem.

Potem doszło do starć na odległym terenie, w których policja próbowała kontrolować tłum pałkami, zanim wyglądało na to, że zostali wepchnięci do sali.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Anita Abayomi z The Athletic opowiada o tym, jak siedziała nad węgierskimi fanami na Wembley i jej doświadczeniach z bałaganem poniżej

Metropolitan Police ogłosiła, że ​​dokonała jednego aresztowania pod zarzutem naruszenia porządku publicznego na tle rasowym i dwóch pod zarzutem awantury i napaści na pracownika pomocy w nagłych wypadkach.

Gdy zamieszki trwały na Wembley i poza nim, policja ponownie aresztowała za bójki, jedno za pijaństwo i zamieszki, a drugie za podejrzenie o podglądanie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.