Feyenoord pokonał Romę, Juventus pokonał Sporting, a Bayer Leverkusen pokonał Union Saint-Gilloise – druga połowa Ligi Europy | wiadomości piłkarskie

Feyenoord pokonał Romę, Juventus pokonał Sporting, a Bayer Leverkusen pokonał Union Saint-Gilloise – druga połowa Ligi Europy |  wiadomości piłkarskie

Feyenoord wygrywa pierwszy mecz 1:0, powtórka z ostatniego finału Ligi Konferencyjnej Europy; Rewanż w najbliższy czwartek na Stadionie Olimpijskim; Florian Wirtz z Bayeru Leverkusen strzelił gola w 82. minucie i wyrównał remis 1:1 z Union Saint-Gilloise.

23:24, Wielka Brytania, czwartek 13 kwietnia 2023 r

Mats Wieffer strzelił zwycięskiego gola w drugiej połowie, dając Feyenoordowi zwycięstwo 1:0 u siebie z AS Romą w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Europy – po oddaniu rzutu karnego w pierwszej połowie.

Wieffer uderzył w 53. minucie półwolejem zza pola karnego, zdobywając jedynego gola w meczu i niewielką przewagę holenderskiego lidera przed rewanżem w stolicy Włoch w przyszłym tygodniu.

Zamieniło to wieczór w triumf 23-latka, który w zeszłym miesiącu został po raz pierwszy koronowany przez Holandię po tym, jak stracił rzut karny przed przerwą na uderzenie maulem przeciwko napastnikowi Romy Tammy Abraham.

Lorenzo Pellegrini trafił w słupek z rzutu karnego w 43. minucie, marnując szansę na zdobycie potencjalnie ważnego gola w zaciętym spotkaniu na stadionie Feyenoord.

Mats Wieffer z Feyenoordu świętuje z kolegami z drużyny

Bramka Wieffera została zdobyta po ostrym biegu lewą stroną skrzydłowego Oussamy Idrissiego, który kozłował w pole karne, zanim odbił piłkę.

Kapitan Feyenoordu, Orkun Kokcu i Lutsharel Geertruida, obaj mieli szanse przyczynić się do zdobycia bramki dla gospodarzy, podczas gdy Roma ledwo zdołała wyrównać dziewięć minut po stracie bramki.

Główka obrońcy Rogera Ibaneza trafiła w poprzeczkę, ale technologia goal-line zdecydowała, że ​​jego strzał nie został całkowicie dośrodkowany.

Piłkarze Feyenoordu świętują zakończenie pierwszego meczu

Roma doznała dwóch poważnych kontuzji po tym, jak Paulo Dybala został zmieniony na początku drugiej połowy, a następnie Abraham, który nabawił się kontuzji barku na początku drugiej połowy.

W zeszłym sezonie drużyna Jose Mourinho pokonała Feyenoord 1:0 w finale pierwszej Ligi Konferencji Europy.

READ  Reprezentacja Kenii World Relays jutro wyjeżdża do Polski: standardowy sport

Drugi etap tego spotkania odbędzie się w najbliższy czwartek na Stadionie Olimpijskim w Rzymie.

Gol Gattiego zapewnił Juve zwycięstwo nad Sportingiem

Zwycięzcą meczu został Federico Gatti z Juventusu

Juventus zrobił mały krok w kierunku ćwierćfinału Ligi Europy, kiedy Federico Gatti zapewnił gospodarzom zwycięstwo 1:0 nad Portugalią w drugiej połowie Sportowy w pierwszym meczu ćwierćfinałowym w czwartek.

Sporting dominował przez większą część meczu i miał okazje strzeleckie w pierwszej połowie. Kapitan Sebastian Coates obronił strzał bramkarza Juve Wojciecha Szczęsnego, zanim Gleison Bremer wybił strzał Nuno Santosa z linii bramkowej kilka minut później.

Pech Juve z kontuzjami spotęgował zmiana Szczęsnego tuż przed przerwą. Reprezentant Polski wyglądał na zaniepokojonego i złapał się za klatkę piersiową, po czym odszedł i został zastąpiony przez Mattię Perin.

Rezerwowy Dusan Vlahovic odwrócił piłkę dla gospodarzy w 73. minucie po uderzeniu głową, które zostało zablokowane przez Coatesa na linii, Gatti zebrał piłkę z bliskiej odległości.

Perin został bohaterem wieczoru po świetnej podwójnej obronie w doliczonym czasie gry, najpierw zatrzymując uderzenie, a następnie sparując odbicie z niebezpiecznej strefy.

Rewanż odbędzie się w przyszły czwartek na Estadio Jose Alvalade w Lizbonie. Zwycięzca zmierzy się w półfinale z Sevillą lub Manchesterem United.

Remis Leverkusen z Unią

Bayer Leverkusen wyszedł późno z wyrównaniem przeciwko Unii

Gdzie indziej, Bayeru LeverkusenW 82. minucie Florian Wirtz wyrównał remis 1:1 z gośćmi Union Saint Gilloise Belgia w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Europy.

19-letni Wirtz, który jest w szczytowej formie od powrotu w tym roku po miesiącach kontuzji, wyrównał prowadzenie Unii dzięki Victorowi Bonifacemu w 51. rundzie.

Wynik pozostawił remis przed rewanżem w Belgii w przyszłym tygodniu, ale zakończył serię sześciu zwycięstw Leverkusen we wszystkich rozgrywkach.

Union strzelił sześć minut po wznowieniu gry w swoim debiucie w Lidze Europy, kiedy Bonifacy znalazł miejsce po lewej stronie, wpadł w pole karne i minął bramkarza Lukasa Hradecky’ego, tracąc szóstą bramkę w europejskich pucharach w dziewięciu meczach sezonu.

READ  Mistrzostwa Świata w Kuusamo. Dawid Kubacki hit!

Leverkusen Xabiego Alonso kontrolował grę przez większą część drugiej połowy, ale zmarnował doskonałą okazję do wyrównania, gdy w 78. minucie strzał głową Jeremiego Frimponga z 4 jardów przeleciał obok słupka. Wirtz spisał się lepiej pięć minut później.

Co wydarzyło się w Lidze Konferencyjnej Europy?

Danny Ings świętuje swój gol dla West Ham przeciwko Gandawie

West Ham Remis w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Konferencyjnej Europy Człowiek 1-1

Danny Ings wykorzystał dośrodkowanie Jarroda Bowena tuż przed przerwą na swojego pierwszego europejskiego gola w swojej karierze.

Jednak West Ham musiał odciążyć Gandawę w drugiej połowie, a znakomity finisz Hugo Cuypera w 56. minucie był najmniej zasługiwany przez belgijskich gospodarzy.

Anderlecht Zwiększyli nadzieje na spotkanie ze zwycięzcą tego pojedynku w półfinale, gdy Michael Murillo i Majeed Ashimeru strzelili gole w wygranym u siebie 2: 0 AZ Alkmaar.

W tych samych zawodach Terem dwukrotnie pokonał Moffiego Ładny w remisie 2:2 z Bazylea w Szwajcarii.

W 26. minucie Zeki Amdouni wyprowadził Basel na prowadzenie po rzucie karnym, ale Moffi dał Nice prowadzenie po pierwszej połowie. Główka Amdouniego liczy się na 19 minut przed końcem wyrównania.

Florencja wyszli na wygodnego zwycięzcę 4:1 Lecha Poznań z Arthurem Cabralem, Nicolasem Gonzalezem, Giacomo Bonaventurą i Jonathanem ICOn w bramce, Kristoffer Velde odpowiada za Poznań.