Connect with us

Zabawa

Festiwal Psalmy Dawida oferuje muzykę na żywo z profesjonalnymi rozwiązaniami firmy HARMAN

Published

on

Kolbuszowa, Polska – ESS Audio, TJT Music i Master-Ton wydały niedawno pełną wersję Profesjonalne rozwiązania HARMAN System nagłośnienia na żywo na piątym dorocznym festiwalu Psalmów Dawida.

Piąty doroczny Festiwal Psalmów Dawida odbył się w małej polskiej miejscowości Kolbuszowa we wrześniu 2020 roku i był świętem pism żydowskich i chrześcijańskich ze ścieżką dźwiękową do muzyki orkiestrowej na żywo. W plenerowej imprezie, która odbyła się na stadionie sportowym w Kolbuszowej, wystąpiła największa polska młodzieżowa orkiestra symfoniczna, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, a także kilkudziesięciu indywidualnych artystów i solistów.

Aby każda nuta brzmiała wyraźnie dla publiczności na imprezie, która musiała przestrzegać zasad dystansu społecznego COVID-19, organizatorzy potrzebowali najnowocześniejszego nagłośnienia o doskonałej jakości dźwięku i szerokim zasięgu. Aby osiągnąć swój cel, zlecili firmie ESS Audio opracowanie i dostarczenie urządzenia o wysokiej wydajności HARMAN System dźwiękowy składający się z głośników JBL, wzmacniaczy Crown i mikserów Soundcraft we współpracy z TJT Music i Master-Ton.

„Rok 2020 był trudnym rokiem dla profesjonalnego audio, w którym odbyło się zaledwie kilka wydarzeń” – powiedział Witold Karalow, dyrektor zarządzający ESS. „The Psalms of David Festival był naszym największym koncertem w Polsce i byliśmy zdeterminowani, aby odnieść sukces. Oprócz TJT Music użyliśmy systemu JBL VTX A12 FOH, aby uzyskać świetny efekt. Wydajność rozwiązań audio HARMAN, w tym wzmacniaczy Crown i konsol z serii Soundcraft Vi, była znakomita. ”

Sercem nagłośnienia były 24 liniowe kolumny głośnikowe JBL VTX A12, które ustawiono w dwóch klastrach po 12 obok siebie. JBL VTX A12 jest faworytem wśród firm turystycznych ze względu na jego modułową konstrukcję, przenośność i niezrównaną wydajność. Subwoofery JBL VTX G28, które są używane w dwóch klastrach po osiem, oferują dodatkową ekspansję i moc dla niskich częstotliwości, zapewniając prawdziwie pełnozakresowy dźwięk. Dzięki konstrukcji umożliwiającej układanie w stosy i lekkiej ramie, która ułatwia wdrażanie i konfigurację, VTX G28 doskonale nadaje się do jednorazowych wydarzeń festiwalowych.

READ  Czy Harry Potter jest dostępny na Netflix? Jak przesyłać strumieniowo filmy w Wielkiej Brytanii

Aby zapewnić wykonawcom na scenie wysokiej jakości nadzór, zespół wykorzystał dwa trójdrożne elementy liniowe JBL V20 jako głośniki wypełniające bliskiego pola. Zamiast pojedynczych monitorów zastosowano mniejsze głośniki w bezpośrednim sąsiedztwie wykonawców, monitory sceniczne JBL VTX M22 ustawiono obok solistów i dyrygentów orkiestry oraz dwudrożne głośniki VTX F12 dla chórów imprezy.

Zespół wyposażył głośniki JBL we wszechstronne wzmacniacze Crown I-Tech 4x3500HD z analogowym dźwiękiem, wbudowanym procesorem DSP, czterema routowalnymi wejściami i obsługą wszystkich głównych protokołów łączności, w tym AES, CobraNet, HiQnet i Ethernet. Konsole cyfrowe Soundcraft Vi3000 i Vi7000 oferowały potężne i elastyczne funkcje miksowania z bezkompromisową jakością dźwięku. Soundcraft Vi3000 posiada pełną gamę wejść cyfrowych i analogowych, które pozwalają na szybką regulację miksu w locie. Soundcraft Vi7000 opiera się na tej podstawie z przetwarzaniem 96 kHz, dynamicznym korektorem EQ BSS DPR-901II i obsługą większej liczby kanałów audio.

Pomimo niezwykłych okoliczności spowodowanych pandemią, piąty coroczny Festiwal Psalmów Dawida był wielkim sukcesem i zachwytem dla zwiedzających. Oczekuje się, że program zostanie wkrótce wyemitowany w telewizji i wydany na Blu-Ray.

O PROFESJONALNYCH ROZWIĄZANIACH FIRMY HARMAN
HARMAN Professional Solutions projektuje i produkuje produkty audio, wideo, oświetlenia i sterowania (AVLC) dla rynków rozrywki i korporacji, w tym występów na żywo, produkcji audio, dużych wydarzeń, kina, handlu detalicznego, korporacji, edukacji, rządu, hotelarstwa, transmisji i innych. Dzięki wiodącym markom, takim jak JBL Professional®, AKG®, Martin®, AMX®, Soundcraft®, BSS Audio®, Crown®, dbx Professional®, DigiTech® i Lexicon Pro®, HARMAN Professional dostarcza potężne, innowacyjne i niezawodne rozwiązania, które został opracowany z myślą o wydajności pierwszej klasy. HARMAN Professional Solutions to strategiczna jednostka biznesowa HARMAN International, spółki zależnej należącej w całości do Samsung Electronics Co., Ltd. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z sekcją http://pro.harman.com/.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *