Connect with us

Zabawa

Festiwal NCCC Film & Animation oferuje bezpłatne warsztaty

Published

on

Aktor telewizyjny i filmowy Josie DiVicenzo poprowadzi warsztat zatytułowany „Przesłuchanie do kamery: więcej niż trafienia obiektywu”. (Zdjęcie dostarczone przez NCCC)

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 r., Godz.

Festiwal Filmów i Animacji 2021 Niagara County Community College odbywa się w sobotę 1 maja od 11:00 do 16:30. Tegoroczny festiwal jest całkowicie online i obejmuje trzy warsztaty Zoom prowadzone przez profesjonalistów z branży, które są bezpłatne i otwarte dla publiczności. Zaloguj się do www.bit.ly/ncccfilmfest. Rejestracja jest ograniczona do pierwszych 20 osób, które zarejestrują się na każdy warsztat.

Craig Lindberg, profesjonalny wizażysta, prowadzi kurs makijażu z efektami specjalnymi dla telewizji i filmu. Lindberg przedstawia podstawowe efekty, które powinni znać wszyscy artyści, oraz listę produktów, bez których żaden artysta nie powinien się obyć. Omówi również różne techniki makijażu, w tym starzenie się, urazy (siniaki, zadrapania, blizny, rozkład, oparzenia itp.), Pracę z włosami, protezami, efektami krwi i tworzenie postaci ze scenariusza. Na zakończenie kursu odbędzie się otwarta sesja pytań i odpowiedzi z instruktorem kursu.

Doświadczenie telewizyjne Lindberga obejmuje 16 lat pracy przy „Saturday Night Live”, szóstym sezonie „The Walking Dead” i dziesiątym sezonie „American Horror Stories”. Inne filmy z udziałem to serial telewizyjny „Royal Pains”, „Person of Interest”, „Boardwalk Empire” i „Elementary”. Jego filmy to „Lincoln” i „Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki”.

Aktor telewizyjny i filmowy Josie DiVincenzo prowadzi zajęcia zatytułowane „Przesłuchanie do kamery: więcej niż trafienia w obiektyw”. Twoje zajęcia obejmą techniki przesłuchań, czego można się spodziewać w sali castingowej, łamanie kodu scenariusza, naukę języka reżyserów castingu, jak stworzyć prawdziwą scenę w dwie minuty, jak samodzielnie nagrywać i ustawić życie. Na zakończenie kursu odbędzie się otwarta sesja pytań i odpowiedzi z instruktorem.

W życiorysie DiVincenzo znajdują się główne role teatralne w LA, Arkansas i Buffalo; Gościnne gwiazdy i stali bywalcy telewizji („Friends”, „24”, „CSI: NY”, „Beverly Hills, 90210” i „Weeds”) oraz role w filmach takich jak „Daredevil” (z Benem Affleckiem i Jennifer Garner), „Marshall” (z nieżyjącym już Chadwickiem Bosemanem), „Bashira” (z Liamem Aikenem) i „Plan B” (reżyserka Natalie Morales). Jako profesor na Wydziale Teatru i Sztuk Pięknych Uniwersytetu Niagara uczy aktorstwa i Szekspira. DiVincenzo udziela również prywatnych lekcji w Buffalo.

READ  SK Innovation współpracuje z Hyundai Motor, Kia w celu opracowania hybrydowych akumulatorów do pojazdów elektrycznych

Popołudnie zakończy kurs „Ręcznie rysowana animacja 2D”, prowadzony przez znanego artystę animatora Tony’ego White’a. White jest reżyserem animacji, animatorem, pisarzem, pedagogiem i mentorem, zdobywcą nagrody British Academy Award. Był odpowiedzialny za animację ponad 200 reklam telewizyjnych, dwóch programów telewizyjnych i kilku filmów krótkometrażowych, a na początku swojej kariery był odpowiedzialny za wielokrotnie nagradzaną sekwencję tytułową filmu „The Pink Panther Strikes Again”. White studiował zaawansowane techniki animacji u jednych z najlepszych mistrzów w tej dziedzinie sztuki, zwłaszcza z Kenem Harrisem (oryginalnym głównym animatorem w Króliku Bugs, Roadrunner itp.), Art Babbit (oryginalny główny animator w Pinocchio, Fantasia) i Richardem Williamsem (trzy zdobywca Oscara i autor „Zestawu przetrwania animatora”).

NCCC Film & Animation Festival gromadzi filmowców, animatorów i pasjonatów z całego zachodniego Nowego Jorku i nie tylko. Punktem kulminacyjnym wydarzenia jest międzynarodowy konkurs filmowy, w którym przyznaje się 200 USD w różnych kategoriach, w tym w dramacie, komedii, animacji, dokumencie, teledysku, horrorze i eksperymentalnym. W jury konkursu zasiadają filmowcy, animatorzy, aktorzy filmowi i inni profesjonaliści medialni. Przyznane zostaną nagrody przekraczające 1600 USD, w tym trzy nagrody specjalne „716” dla najlepszego filmu studenckiego, najlepszego filmu studenckiego i najlepszego filmu ogólnego wybranego przez uczestników festiwalu. Tegoroczni zwycięzcy zostaną ogłoszeni online, a wybrane filmy będzie można oglądać online na kanale YouTube festiwalu NCCC.

Na tegoroczny festiwal filmowy wpłynęło 387 zgłoszeń z ponad 55 różnych krajów, w tym z Chin, Niemiec, Francji, Włoch, Hiszpanii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Turcji, Indii, Polski, Brazylii, Chile, Meksyku, Nigerii, Tajlandii, Norwegii, Szwecji i Danii. . Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź NCCC Film and Animation Festival pod adresem [email protected].

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.